Скачать презентацию Народний танець як вид мистецтва План Державний Скачать презентацию Народний танець як вид мистецтва План Державний

Презентация1.ppt

  • Количество слайдов: 20

Народний танець, як вид мистецтва Народний танець, як вид мистецтва

План Державний академічний ансамбль народного танцю імені Ігоря Моїсеєва Державний академічний ансамбль «Берізка» імені План Державний академічний ансамбль народного танцю імені Ігоря Моїсеєва Державний академічний ансамбль «Берізка» імені Н. С. Надєждіної Державний академічний ансамбль народного танцю республіки Башкортостан імені Файзі Гаскарова Список використаної літератури

Народний танець – першоджерело хореографічного мистецтва. Основні виразні засоби танцю. Музичний образ як рушійна Народний танець – першоджерело хореографічного мистецтва. Основні виразні засоби танцю. Музичний образ як рушійна сила у створенні хореографічного образу. Талант балетмейстера – необхідна умова створення цільного художнього образу в хореографії Кожний вид мистецтва має свої специфічні закони відображення життя, свої особливі форми, виразні методи і свій матеріал.

Цікаво знати В перекладі з грецької “хореографія” означає “запис рухів. Але зміст цього слова Цікаво знати В перекладі з грецької “хореографія” означає “запис рухів. Але зміст цього слова став значно ширшим і поняття “хореографія” в теперішній час включає в себе все те, що відноситься до мистецтва танцю: і професійний класичний балет, і народні і бальні танці і танець-модерн і естрадні танці – все це називається хореографією. З давніх-давен танець прикрашав життя людей. Танець в самому найпростішому своєму виді – це вирізні рухи людського тіла, які підкоряються визначеному ритму. Танець без сумніву народився під різноманітний шум – плескання в долоні удари в примітивні інструменти Пізніше виконувався під найпростішу музику.

рафія — Хореог истецтво це м становки по танцю, ідовності посл ів, рухів, крок рафія — Хореог истецтво це м становки по танцю, ідовності посл ів, рухів, крок ігур для ф ворення ст йкращого на о ценічног с ефекту.

Народний танець – це душа народу, його краса і велич Хореографічне мистецтво, як і Народний танець – це душа народу, його краса і велич Хореографічне мистецтво, як і духовна культура в цілому, тісно пов’язане з історією народу, його традиціями. Танець - це яскраве, багатобарвне творіння народу, що є емоційним художнім специфічним відтворенням його багатовікового життя. Народний танець завжди має яскраво виражену тему та ідею він завжди змістовний. У танці завжди є драматургічна основа й сюжет, узагальнення й конкретні художні образи, які створюють за допомогою різноманітних пластичних і просторових малюнків побудов.

Державний академічний ансамбль народного танцю імені Ігоря Моїсеєва Державний академічний ансамбль народного танцю імені Державний академічний ансамбль народного танцю імені Ігоря Моїсеєва Державний академічний ансамбль народного танцю імені Ігоря Мойсеєва - перший і єдиний в світі професійний хореографічний колектив, який займається художньою інтерпретацією і пропагандою танцювального фольклору народів світу.

Ансамбль організований 10 лютого 1937, і з тих пір головними художніми принципами його розвитку Ансамбль організований 10 лютого 1937, і з тих пір головними художніми принципами його розвитку є наступність і творча взаємодія традицій і новаторства. В репертуарі ансамблю фольклорні зразки отримали нове сценічне життя і збереглися для кількох поколінь глядачів усього світу. Для цієї мети Ігорем Мойсеєвим були використані всі засоби сценічної культури: всі види і роди танців, симфонічна музика, драматургія, сценографія, акторська майстерність.

Ансамбль народного танцю - перший радянський колектив, який у період «залізної завіси» випустили на Ансамбль народного танцю - перший радянський колектив, який у період «залізної завіси» випустили на гастролі. У 1955 році артисти ансамблю вперше виступили в Парижі та Лондоні. Тріумф радянської танцювальної трупи послужив першим кроком до міжнародної розрядки. У 1958 році ансамбль Ігоря Мойсеєва також першим з вітчизняних колективів виступив в США. Успішні гастролі, визнавала американська преса, розтопили лід недовіри до СРСР і стали основою налагодження нових, конструктивних відносин між нашими країнами.

 Великий успіх Ансамблю здобули яскраві одноактні вистави, поставлені Ігорем Мойсеєвим із залученням засобів Великий успіх Ансамблю здобули яскраві одноактні вистави, поставлені Ігорем Мойсеєвим із залученням засобів і прийомів світової народної та театральної культури, - «Веснянки» , «Цам» , «Санчакоу» , «Половецькі танці» на музику О. Бородіна, «На ковзанці» на музику І. Штрауса, «Ніч на Лисій горі» на музику М. Мусоргського, «Іспанська балада» на музику Пабло ді Луна, «Вечір в таверні» на музику аргентинських композиторів та ін

Державний академічний ансамбль «Берізка» імені Н. С. Надеждіної Хореографічний ансамбль російського народного танцю, створений Державний академічний ансамбль «Берізка» імені Н. С. Надеждіної Хореографічний ансамбль російського народного танцю, створений в 1948 році Надією Сергіївною Надеждіною, із червня 2000 року носить ім'я його творця – Державний академічний хореографічний ансамбль «Берізка» ім. Н. С. Надеждіной.

Навесні 1948 року москвичі побачили дівочий хоровод «Берізка» поставлений Н. С. Надеждіной на музику Навесні 1948 року москвичі побачили дівочий хоровод «Берізка» поставлений Н. С. Надеждіной на музику народної пісні «У полі березонька стояла» . У роки холодної війни зарубіжний друк писала про виступи ансамблю, як про «вогненної сенсації» і свідчила, що мистецтво «Берізки» , людяне і одухотворене, «пробуджує добрі почуття і віру в братерство між людьми» . Всесвітня Рада прихильників миру ще в 1959 р. присудив «Берізці» Золоту медаль світу.

Надєждіна Надія Сергіївна (справжнє прізвище Бруштейн ) (3 червня 1908, Вільно — 11 жовтня Надєждіна Надія Сергіївна (справжнє прізвище Бруштейн ) (3 червня 1908, Вільно — 11 жовтня 1979) — російський, радянський балетмейстер, творець і художній керівник (1948– 1979) Державного академічного хореографічного ансамблю «Берізка» , народна артистка СРСР (1966), Герой Соціалістичної Праці (1978). Хореограф Надєждіна вміла глибоко проникнути в образний лад народної фантазії, правдиво і яскраво відтворити його в своїх творах «Трійка» , «Карусель» , «Прялиця» , «Візерунки» , «Сибірська сюїта» і безліч інших. Надєждіна на рідкість точно і глибоко відображала внутрішню сутність народного буття в усьому його розмах і зльоті. Вона розкривала багатства російської душі, її прекрасні грані і в кожному танці відбивала нову, неповторну, знаходячи для її втілення самобутній пластичний мова, лаконічну, логічно завершену форму вираження.

 «Берізка» давала концерти більш ніж в 80 країнах світу: США, Японія, Франція, Південна «Берізка» давала концерти більш ніж в 80 країнах світу: США, Японія, Франція, Південна Корея, Колумбія, Аргентина, Чилі, Венесуела, Греція, Китай, Італія, Північна Корея, Туреччина, Швейцарія, Бельгія, Хорватія, Сербія, Польща та ін. Більше 80 країн світу мали можливість насолодитися чудовим поданням – показовим виступом ансамблю танцю «Берізка» . Всі без винятку глядачі дають тільки найвищі, найкращі відгуки про ансамбль, бажають хоча б ще раз потрапити на хореографічний концерт

 Башкирський державний ансамбль танцю один з провідних професійних хореографічних колективів Росії. Він був Башкирський державний ансамбль танцю один з провідних професійних хореографічних колективів Росії. Він був створений 11 березня 1939. Засновником, натхненником і художнім керівником ансамблю протягом перших трьох десятиліть був талановитий хореограф, учень Ігоря Моїсеєва Файзі Адгамовіч Гаскаров.

Тонкий і глибокий художник, Файзі Адгамовіч безпомилково вгадав суть башкирського народного танцю, зробив його Тонкий і глибокий художник, Файзі Адгамовіч безпомилково вгадав суть башкирського народного танцю, зробив його близьким і зрозумілим людям різних національностей.

В репертуар включаються танці народів нашої країни і народів світу, в ньому «Кадриль» , В репертуар включаються танці народів нашої країни і народів світу, в ньому «Кадриль» , «Молдовеняска» , «Гопак» , «Арагонська хота» , «Йохр» , «Хоро» , «Сіртакі» . У 1955 році ансамбль почав виїжджати за кордон, а солісти ансамблю приймати участь в художніх конкурсах з народних танців на Всесвітніх фестивалях молоді і студентів.

Сьогодні прославлений колектив є візитною карткою і перлиною хореографічної творчості Башкортостану. У творчому багажі Сьогодні прославлений колектив є візитною карткою і перлиною хореографічної творчості Башкортостану. У творчому багажі ансамблю понад 150 кращих зразків танцювального мистецтва

 У 1988 році ансамблю народного танцю було присвоєно ім’я «Файзі Адгамовіча Гаскарова» , У 1988 році ансамблю народного танцю було присвоєно ім’я «Файзі Адгамовіча Гаскарова» , в 1996 році звання «академічний» . Завдяки виступам «гаскаровцев» , в різних країнах світу дізнаються про башкирської культуру, про Башкортостані.

Список використаної літератури • Барышникова Т. Азбука хореографии / Т. Барышникова. Айрис пресс, Рольф. Список використаної літератури • Барышникова Т. Азбука хореографии / Т. Барышникова. Айрис пресс, Рольф. – М. , 1999. – с. 25. • Багуманов, А. И. Государственый академический ансамбль народного танца РБ шимени Г. Ф. Гаскарова//Лауреаты премии шимени Салавата Юлаева/А. И. Багуманов, Ф. А. Фаизова. – Уфа: Китам, 1999. – 272 с. • Василенко К. Е. Вопросы развития украинского народно-сценического танца / К. Е. Василенко. –К. : АН УССР. 1965. – 56 с. • Василенко К. Ю. Український народний танець / К. Ю. Василенко –М. : Искусство. 1981. – с. 46.