Скачать презентацию Написання прислівників Це просто Прийменник іменник Скачать презентацию Написання прислівників Це просто Прийменник іменник

do_Uroku_6.pptx

  • Количество слайдов: 17

Написання прислівників Написання прислівників

Це просто! Прийменник + іменник, який уже не вживається = завжди пишемо разом. Наприклад: Це просто! Прийменник + іменник, який уже не вживається = завжди пишемо разом. Наприклад: Навпростець, спересердя, упереміш, дощенту.

Треба розрізняти прислівники, які пишемо разом, та однозвучні з ними іменники з прийменниками, від Треба розрізняти прислівники, які пишемо разом, та однозвучні з ними іменники з прийменниками, від яких вони утворені. Порівняй: Мій брат на горі крем'яній стоїть. І. Малкович Нагорі сніг гарний, а нанизу мокрий. Народна творчість Того любить доля, хто закоханий у волю. Народна творчість Надивляймося вволю на траву! Г. Паламарчук Потрібно запам'ятати: p якщо іменники та прикметники з прийменниками пишуть окремо (на горі, у бік, з середини, на пряму), то утворені від них прислівники пишуться разом (нагорі, убік, зсередини, напряму).

Розрізняйте! Прислівник Назустріч вітру (Д. в. )(як? ) Чую тебе вперше. Вивчи вірш напам’ять. Розрізняйте! Прислівник Назустріч вітру (Д. в. )(як? ) Чую тебе вперше. Вивчи вірш напам’ять. Діти зібрались докупи. Взаперті знаходився добу. Прийменник + частина мови На зустріч + з + онуками (О. в. ) В (яке? ) перше вікно зазирнули. Подарувати на (добру) пам'ять. До купи (чого? )хмизу піднесли. В (які? ) заперті двері не зайдеш.

Запам’ятай Прийменник + іменник ↓ при собі мають додаток у Р. в. (кого? чого? Запам’ятай Прийменник + іменник ↓ при собі мають додаток у Р. в. (кого? чого? ) ↓ в глиб землі; з краю села; з початку місяця. Прислівники ↓ не мають додатка (як? де? ) ↓ корінь росте вглиб; моя хата скраю; спочатку треба думати.

Пиши разом: уверх угору вгору догори вверх вліворуч ззаду посередині усередині всередині згори зверху Пиши разом: уверх угору вгору догори вверх вліворуч ззаду посередині усередині всередині згори зверху вниз донизу униз спереду попереду вбік (убік) праворуч вправо

Часові проміжки Пиши разом: часові проміжки вдосвіта зранку засвітла вранці (уранці) вдень (удень) опівдні Часові проміжки Пиши разом: часові проміжки вдосвіта зранку засвітла вранці (уранці) вдень (удень) опівдні надвечір, звечора ввечері (увечері) вночі (поночі) опівночі (запівніч) але: на світанку до обіду під вечір

Прислівники, утворені від прийменника з іменником пишуться окремо Якщо прислівник ще не зовсім втратив Прислівники, утворені від прийменника з іменником пишуться окремо Якщо прислівник ще не зовсім втратив своє іменникове значення. Наприклад: Без пуття, без відома, без упину, в гості, до вподоби, на щастя, на ходу. А також: на ніщо. Але: по-латині та на-гора.

Прислівники, утворені від прийменника та числівника, прийменника та прислівника пишуться 1. Разом: вдвоє, поодинці; Прислівники, утворені від прийменника та числівника, прийменника та прислівника пишуться 1. Разом: вдвоє, поодинці; забагато, назавжди. 2. Як винятки пишуться: По-перше, по-третє (але по троє).

Разом пишуться Прислівники, утворені за допомогою часток аби-, де-, -сь, ні-, ані-, що-, як-. Разом пишуться Прислівники, утворені за допомогою часток аби-, де-, -сь, ні-, ані-, що-, як-. Наприклад: Ніколи, десь, якраз, щодня.

Пишуться разом Прислівники, які утворені від підрядних словосполучень. Наприклад: Натщесереце, споконвіку, чимдалі, насамперед. Але: Пишуться разом Прислівники, які утворені від підрядних словосполучень. Наприклад: Натщесереце, споконвіку, чимдалі, насамперед. Але: у сто крат, тим часом, все одно, все рівно.

НЕ з прислівниками пишемо РАЗОМ: ОКРЕМО: Без не прислівник не вживається: незабаром, негайно, непорушно; НЕ з прислівниками пишемо РАЗОМ: ОКРЕМО: Без не прислівник не вживається: незабаром, негайно, непорушно; В реченні є протиставлення: Криві дрова горять не гірше, а краще від рівних (Народна творчість); До прислівника-обставини з не можна дібрати синоніми: невисоко (низько), небагато (мало), неблизько (далеко); Прислівник є в реченні присудком: Мені в житті до всього не байдуже. В. Сосюра Прислівник утворений від прикметника з наголошеними суфіксами -анн- або -енн-: несказанно, широченно

З не пишемо окремо Якщо в певному контексті частка не щось заперечує. Наприклад: Аж З не пишемо окремо Якщо в певному контексті частка не щось заперечує. Наприклад: Аж ніяк не важко, зрозуміти це не легко.

Дефіс у прислівниках ставлять Після префікса по-, якщо прислівник має суфікс –е-, -и-, -ому-, Дефіс у прислівниках ставлять Після префікса по-, якщо прислівник має суфікс –е-, -и-, -ому-, -ему - , (-єму-) У складних прислівниках після перед будь-, казна-, -небудь, бозна-, хтозна- -таки, -то По-перше, по-людськи, по-нашому, по-своєму Будь-коли, казна -як, хтознаколи Як-небудь, якось-таки, коли-то За складання однакових чи близьких за змістом слів Ледве-ледве, пліч-о-пліч, тишкомнишком

Прислівники з префіксом по- потрібно відрізняти від однозвучних прикметників і займенників із прийменником по. Прислівники з префіксом по- потрібно відрізняти від однозвучних прикметників і займенників із прийменником по. Порівняйте: У році дванадцять місяців, і кожний по-своєму вельможний. І півень по своєму подвір'ї воєводою ходить.

Прислівники, утворені від прикметника (займенника) з прийменником Пишуться разом прислівники по типу: Помаленьку, потиху, Прислівники, утворені від прикметника (займенника) з прийменником Пишуться разом прислівники по типу: Помаленьку, потиху, згарячу, дочиста. Пишуться через дефіс прислівники на – ому, -и: По-вовчи, по-новому, по-німецьки.

Успіхів у навчанні Успіхів у навчанні