Name_of_presentation.pptx
- Количество слайдов: 8
Name of presentation Підготували: Лобас Наталія, Герасимчук Вікторія, Шаргородський Олександр
Огюст Конт 1910
При вивченні соціальної сфери, стверджував О. Конт, необхідно не покладатися на здогадки, а опиратися на спостереження, соціальний експеримент, порівняльні методи. При цьому вивчення соціальних явищ не може бути абсолютним, а завжди залишиться відносним, в залежності від нашої організації і нашого становища в ній.
Програму вивчення соціології Конт розділив на дві частини: Соціальна статика Соціальна динаміка
Конт висуває ряд положень про класифікацію наук, об'єктивною основою якої є різні форми руху матерії. У запропонованій класифікації науки розташовуються від більш загальних до більш приватним і більш складним для вивчення, а тому результатом їх вивчення стало менш точне значення. Одне з перших місць у цій класифікації займала метафізика, яка раніше інших перейшла в позитивну стадію, потім астрономія, фізика та інші природничі науки. На останньому місці була соціологія - наука про суспільство, яке Конт представляв як функціональну систему, засновану на поділі праці. Програму вивчення соціології Конт розділив на дві частини: соціальну статику, що аналізує рівноважний стан «організму» людського суспільства, взаємозв'язок компонентів (тобто соціальну структуру), і соціальну динаміку (соціальну кінетику), що вивчає різні зміни або послідовні стану взаємопов'язаних соціальних фактів.
Класи суспільства Спекулятивний Практичний Представники с/г Робітники
Стадії розвитку Військова Перехідна Науковопромислова
Найбільш важливі принципи позитивізму 1 • Постулат онтологічного натуралізму, чи твердження про те, що соціокультурні та природні явища якісно однорідні. 2 • Постулат методологічного натуралізму, що складається у твердженні, що система соціологічного знання має будуватися за моделлю фізичних наук, використовувати їх методологічні установки 3 • Постулат Феноменалізм, тобто перебільшення ролі досвіду і чуттєвих даних у соціологічному пізнанні на противагу умоглядним висновків, нерідко переважали в соціальній філософії 4 • Принцип «ціннісної нейтральності» , згідно з яким соціолог як вчений повинен утримуватися від будь-яких ціннісних суджень щодо природи досліджуваних явищ і процесів і одержуваних результатів. 5 • Визнання інструментального характеру наукового знання і пов'язана з цим орієнтація на соціальну інженерію, як особливий тип соціальної практики, соціальної терапії - лікування соціальних хвороб.
Name_of_presentation.pptx