Скачать презентацию Найдавніша цивілізація виникла в південній частині Месопотамії Скачать презентацию Найдавніша цивілізація виникла в південній частині Месопотамії

шумеро-вавилонська культура.pptx

  • Количество слайдов: 15

Найдавніша цивілізація виникла в південній частині Месопотамії — Дворіччі. УIII—І тис. до н. е. Найдавніша цивілізація виникла в південній частині Месопотамії — Дворіччі. УIII—І тис. до н. е. тут виникли спочатку стародавні шумероаккадські держави, а потім Вавилон, Мітанні, Ассирія. Культура Дворіччя — результат творчої діяльності ряду народів шумерів, аккадців, ассирійців, амореїв.

Одним з найважливіших досягнень шумерського народу було винайдення писемності (середина IV тис. до н. Одним з найважливіших досягнень шумерського народу було винайдення писемності (середина IV тис. до н. е. ). Як і інші давні системи писемності, шумерська писемність виникла з малюнків. Часто той самий малюнок мав кілька значень. Основним матеріалом для письма слугувала м'яка глина. Шумерський клинопис був запозичений вавилонянами.

Писемність була привілеєм незначної меншості. Школи були при храмах та палацах. У школах давали Писемність була привілеєм незначної меншості. Школи були при храмах та палацах. У школах давали загальну, а також спеціальну освіту. Під час розкопок знайдено навчальні посібники, письмові роботи школярів. Літературна та наукова творчість мала відбиток релігійне-міфологічного мислення.

Шумера-вавилонська література бере свої витоки з усної народної творчості. Значне місце у ній посідає Шумера-вавилонська література бере свої витоки з усної народної творчості. Значне місце у ній посідає епос, що бере свій початок з шумерської доби. Ще в шумеро-вавилонську добу з'являються перші зразки релігійної драми. Основний цикл релігійної драми був пов'язаний з культом вмираючого та воскресаючого бога природи.

Наукова діяльність також розвивалася під сильним впливом релігійно-міфологічного світогляду, оскільки нею займалися переважно жерці. Наукова діяльність також розвивалася під сильним впливом релігійно-міфологічного світогляду, оскільки нею займалися переважно жерці. Найбільші досягнення в цей період були в царині математики. Починаючи з шумерської доби, використовували системи числення, в основі яких були числа 5, 6, 10 та похідні від них ЗО та 60. Пізніше з'явилася більш раціональна десяткова система.

У шумеро-вавилонську добу виникли перші календарні системи, що свідчить про знання шумерами астрономії. Найдавніші У шумеро-вавилонську добу виникли перші календарні системи, що свідчить про знання шумерами астрономії. Найдавніші обсерваторії влаштовували на горі храмових башт (зіккуратів). Вавилонські жерці відрізняли зорі від планет, виділяли сузір'я, вміли передбачити затемнення.

Рівень знань з історії та міфології був незначним. Складали річні списки найважливіших подій, причини Рівень знань з історії та міфології був незначним. Складали річні списки найважливіших подій, причини яких вбачали у волі богів.

Скульптура, живопис були досить примітивними. Проте в цей час був зроблений великий крок уперед Скульптура, живопис були досить примітивними. Проте в цей час був зроблений великий крок уперед у розвитку мистецтва. Зображення людського тіла поступово набуло реалістичної форми.

Шумеро-вавилонська культура значною мірою вплинула на культурний розвиток близькосхідних та європейських народів. Шумеровавилонський клинопис Шумеро-вавилонська культура значною мірою вплинула на культурний розвиток близькосхідних та європейських народів. Шумеровавилонський клинопис був запозичений ассирійцями, хеттами, мітан-нійцями, урартами, племенами Сирії, Фінікії. Культурна спадщина давніх народів Дворіччя була використана в часи створення античної цивілізації.