Рожкова БИОЕТИКА.pptx
- Количество слайдов: 11
Національний університет фізичного виховання і спорту України «Біоетика у спортивній медицині» Київ - 2013
«Наука без совісті спустошує душу» Франсуа Рабле
Історія виникнення біоетики 1. У Німеччині в 1958 -1961 рр. . відбулася «фармацевтична трагедія» : у матерів, що приймали під час вагітності препарат талідомід як снодійне, народилися близько 20 тис. дітей з каліцтвами. 2. В Японії на початку 60 -х років відбулося масове отруєння людей, які приймали при хронічних захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту лікарські препарати, що містять гідрооксіхінолін. 3. У 1963 році, в Брукліні, під час експериментів в Jiwish Chronic Desease Hospital особам похилого віку, без жодної згоди з їх сторони, за допомогою уколів були введені живі ракові клітини для експериментування перебігу та розвитку даного виду хвороби.
1964 р. в Гельсінкі була прийнята декларація, яка стала першим міжнародним етичним стандартом проведення наукових досліджень на людині. У Гельсінській декларації наведені «Рекомендації лікарям щодо здійснення біомедичних досліджень за участю людей як піддослідних» . Розвиток біоетики в Україні У Києво-Могилянської академії існували свої етичні курси. Цей напрямок розвивали відомі вітчизняні вчені-медики, такі як М. Пирогов, В. Образцов, М. Стражеско, Ф. Яновський, О. Богомолець, Д. Заболотний та ін.
Більшість спортсменів готові пожертвувати своїм здоров'ям свідомо, тільки заради досягнення успіхів у спорті.
Найпоширеніший допінг
Лідерами за кількістю олімпійського золота в Пекіні стали китайські спортсмени. Нерідко їх перемоги супроводжувалися небаченими рекордами. Свій успіх китайці пояснювали продуманою системою підготовки. Однак, на думку деяких фахівців, мова може йти про нові форми допінгу.
"Спортивне тіло" – це соціокультурний феномен виходу людини в момент змагальної діяльності за межі своїх природних, фізичних можливостей і миттєве поєднання з душею (екстазу), чим трансцендентує (відкриває) закладену космосом ідею його створіння. Ібрагімов М. М. Засадою біоетики, поряд із філософією життя і феноменологією, є екзистенціалізм, який залишає людині право самій вирішувати, наскільки далеко вона може йти у своїх діях. Кожна людина несе особисту відповідальність за свої вчинки, за все своє життя.
Рожкова БИОЕТИКА.pptx