CYO Тема_6-1.ppt
- Количество слайдов: 19
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ" КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТЕМА 6. “ВИЗНАЧЕННЯ УСТАНОВОК ДЛЯ СТРІЛЬБИ СПОСОБАМИ СКОРОЧЕНОЇ ПІДГОТОВКИ І ОКОМІРНОГО ПЕРЕНЕСЕННЯ ВОГНЮ “.
СТРІЛЬБА АРТИЛЕРІЇ ТЕМА № 6 ВИЗНАЧЕННЯ УСТАНОВОК ДЛЯ СТРІЛЬБИ СПОСОБАМИ СКОРОЧЕНОЇ ПІДГОТОВКИ І ОКОМІРНОГО ПЕРЕНЕСЕННЯ ВОГНЮ ЗАНЯТТЯ № 2 СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ПОЛКОВНИК ЗАПАСУ В. О. ФОМІЧОВ
З А Н Я Т Т Я 1 -е "СКОРОЧЕНА ПІДГОТОВКА УСТАНОВОК ДЛЯ СТРІЛЬБИ " УЧБОВІ ПИТАННЯ n 1. Суть та зміст скороченої підготовки. n 2. Сутність, зміст і точність окомірної підготовки. Окомірне перенесення вогню. n 3. Визначення топографічних даних по карті за допомогою АК-3(4) та МПЛ-50. n 4. Коефіцієнт віддалення (Кв), крок кутоміра (Кк) і порядок їх використання.
Література 1. ПС і УВ , Київ, 2008 р. ст. 69 -72. n 2. “Стрельба наземной артиллерии” кн. 1, Воениздат 1969 г. стор. 294 -355. n 3. Подготовка стрельбы и управления огнем артиллерии, Воениздат 1987 г. стр. 315 -320. n
1 -е НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ. СУТЬ, ЗМІСТ ТА ТОЧНІСТЬ СКОРОЧЕНОЇ ПІДГОТОВКИ.
А. СУТЬ І ЗМІСТ СКОРОЧЕНОЇ ПІДГОТОВКИ. СКОРОЧЕНА ПІДГОТОВКА УСТАНОВОК ДЛЯ СТРІЛЬБИ ЦЕ ТАКИЙ СПОСІБ ВИЗНАЧЕННЯ УСТАНОВОК, ПРИ ЯКОМУ ВІДХИЛЕННЯ УМОВ СТРІЛЬБИ ВІД ТАБЛИЧНИХ ВРАХОВУЄТЬСЯ НЕ ПОВНІСТЮ АБО НАБЛИЖЕНО. Установки для стрільби вважаються визначеними способом скороченої підготовки, якщо має місце хоча б одне відхилення від вимог ст. 54. Вона використовується тоді, коли за умовами обставин не можливо виконати всі заходи по підготовці стрільби або коли деякі елементи підготовки виконуються з недостатньою точністю. ПРИ СКОРОЧЕНІЙ ПІДГОТОВЦІ НЕОБХІДНО, ЯК ПРАВИЛО, ПРОВЕДЕННЯ ПРИСТРІЛЮВАННЯ ЦІЛІ. Установки, розраховані способом скороченої підготовки, дозволяється використовувати для стрільби на подавлення без пристрілювання тільки при веденні вогню дивізіоном по групових цілях у тих випадках, якщо координати цілі визначені згідно таблиці 1, але має відступ від вимог, передбачених для повної підготовки, одночасно НЕ БІЛЬШ НІЖ ПО ДВОХ
Ці відступи не повинні виходити за такі межі: - координати ВП визначені по карті масштабу не менш 1: 100 000 за допомогою приладів або навігаційної апаратури; - абсолютні висоти ВП визначені за допомогою карти 1: 100 000; - дирекційні кути орієнтовних напрямків визначені за допомогою гірокурсопокажчика автономної навігаційної апаратури або за допомогою магнітної стрілки бусолі; - метеорологічні умови визначені за бюлетенем “Метеосередній” давністю до 8 годин, за бюлетенем “Метеосередній СВЗ” з давністю а не більше 1 години при висоті входу в бюлетень до 5000 м або за наближеним бюлетенем “Метеосередній” за давністю не більше 1 години при висоті входу до 1600 м; - відхилення початкової швидкості снарядів враховано тільки за зношенням каналу ствола основної гармати батареї, в такому випадку враховуються поправки на відхилення всіх балістичних характеристик боєприпасів, передбачених таблицями стрільби (на ковпачок підривника, на вогнегас, на непофарбованість снарядів (мін) та інше).
2 -е НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ. СУТЬ, ЗМІСТ ТА ТОЧНІСТЬ ОКОМІРНОЇ ПІДГОТОВКИ. ОКОМІРНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ ВОГНЮ
ГЛАЗОМЕРНУЮ ПОДГОТОВКУ ПРИМЕНЯЮТ В ТЕХ СЛУЧАЯХ КОГДА НЕВОЗМОЖНО ИСПОЛЬЗОВАТЬ КАРТУ ДЛЯ ОПРЕДЕЛЕНИЯ ПОЛОЖЕНИЯ ЦЕЛИ И ОГНЕВОЙ ПОЗИЦИИ.
ОСОБЕННОСТИ ГЛАЗОМЕРНОЙ ПОДГОТОВКИ 1. ТОПОГРАФІЧЕСКИЕ ДАННЫЕ ОПРЕДЕЛЯЮТСЯ З БОЛЬШИМИ ОШИБКАМИ, 2. ПОПРАВКИ НА ОТКЛОНЕНИЕ БАЛЛИСТИЧЕСКИХ И МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКИХ УСЛОВИЙ ОПРЕДЕЛЯЮТСЯ ПРИБЛИЖЕННО. 3. ГЛАЗОМЕРНАЯ ПОДГОТОВКА ИМЕЕТ САМУЮ НИЗКУЮ ТОЧНОСТЬ.
УСТАНОВКИ ДЛЯ СТРЕЛЬБИ ОПРЕДЕЛЯЮТСЯ 1. ГРАФИЧЕСКИ НА ПУО, ПЛАНШЕТЕ, ЛИСТЕ БУМАГИ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕ АРТИЛЛЕРИЙСКОГО КРУГА И МАСШТАБНО-ПРИЦЕЛЬНОЙ ЛИНЕЙКИ. 2. АНАЛИТИЧЕСКИ.
3 -е НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ. ВИЗНАЧЕННЯ ТОПОГРАФІЧНИХ ДАНИХ ПО КАРТІ ЗА ДОПОМОГОЮ АК 3(4) ТА МПЛ-50.
А. Порядок роботи до отримання вогневого завданн 1. Нанести на карту бойовий порядок батареї. 2. Визначити висоту ВП (h = 220 м). 3. Провести на карті лінію ОН (α ОН = 1 -00) з точки ВП.
Б. Після отримання вогневого завдання. 1. За допомогою АК-3 нанести ціль (ціль 1 -а Х = 42456, Y=91102) на карту за її координатами, поставити точку і обвести її квадратом (якщо ціль окрема), або прямокутником площею 6 га (якщо ціль групова). 2. Визначить висоту цілі (по карті) (hц = 149 м) 3. Установити центр круга АК-3 на точку ВП закріпити його вколювачем і направити “НУЛЬ” круга АК-3 на лінію ОН. 4. Встановити лінійку згідно масштабу і сумістити її з точкою цілі. 5. Проти точки цілі по лінійці дальності зняти значення дальності топографічної. (Д = 5690 м) 6. По кутомірній шкалі АК-3 зняти значення довороту від основного напрямку з точністю до 0 -05 починаючи з нульової відмітки. Вліво від нуля – “лівіше 0 -00” запис “- 0 -00”, вправо від нуля – “правіше 0 -00” запис “+ 0 -00”. ( ОН +0 -25). 7. Визначають кут місця цілі εц = (hц - hвп)/Д * 0, 95 = (149 -220)/9, 2 *0, 95 = - 0 -07
4 -е НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ. КОЄФФИЦИЕНТ УДАЛЕНИЯ (КОЕФІЦІЄНТ ВІДДАЛЕННЯ) (КВ), ШАГ УГЛОМЕРА (КРОК КУТОМІРА) (КК) І ПОРЯДОК ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
КОЄФФИЦИЕНТ УДАЛЕНИЯ (КОЕФІЦІЄНТ ВІДДАЛЕННЯ) (Ку) (КВ)
ШАГ УГЛОМЕРА (КРОК КУТОМІРА) (Шу) (КК)
Завдання на самопідготовку Вивчити: n 1. ПС і УВ, Київ, 2008 р. ст. 69 -72. n 2. “Стрельба наземной артиллерии” кн. 1, Воениздат 1969 г. стор. 294 -355 n 3. Посібник по вивченню правил стрільби. Київ, 2008 р. n 4. Подготовка стрельбы и управления огнем артиллерии, Воениздат 1987 г. стр. 315 -320.
Дякую за увагу !