Скачать презентацию Национална конференция Да спрем насилието в училище София Скачать презентацию Национална конференция Да спрем насилието в училище София

a3c0aea288ad9d9aa8ce3fcd0b3b3a62.ppt

  • Количество слайдов: 10

Национална конференция “Да спрем насилието в училище” София 12 Октомври 2012 Проект “Не се Национална конференция “Да спрем насилието в училище” София 12 Октомври 2012 Проект “Не се страхувам”, подкрепен в рамките на програма Учене през целия живот, Под-програма “Сътрудничество и иновации на политическо ниво в ученето през целия живот” (Ключова Дейност 1)

Цели да идентифицира добри европейски стратегии за превенция и борба с феномена „насилие в Цели да идентифицира добри европейски стратегии за превенция и борба с феномена „насилие в училище”; l да включи средни и професионални училища, преподаватели, директори, ученици и родители, както и хора вземащи решения в сферата на образованието, в съвместни дейности; l чрез подход отдолу-нагоре, да проучи динамиката, която стои в основата на предизвикването и консолидирането на феномена «насилие в училище» ; l да проучи най-ефективните стратегии и подходи за ограничаването и контролирането на този феномен на европейско ниво l

Целеви групи l l l Директори на училища Преподаватели в средни и професионални училища Целеви групи l l l Директори на училища Преподаватели в средни и професионални училища Ученици в средни и професионални училища Родители Подкрепящи експерти Хора вземащи решения в сферата на образованието . . . в 9 -те страни партньори по проекта.

Дейностите по проекта са организирани в 4 главни работни пакета. Дейностите по проекта са организирани в 4 главни работни пакета.

A) Събиране на информация Целтана този работен пакет е да постигне по-добро разбиране на A) Събиране на информация Целтана този работен пакет е да постигне по-добро разбиране на феномена „насилие в училище”, посредством провеждане на емпирично проучване на транснационално ниво, целящо да идентифицира текущото разглеждане на проблема и възможностите за стратегическо справяне с насилието и нетърпимостта в училище. Постигнати резултати l Преглед на публикации отнасящи се до феномена насилие в 9 -те страни партньори по проекта. Поне 50 публикации от всяка дуржава на националния й език и на английски език са качени на портала на проекта, като публикациите са оценени от експерти и на националния език и на английски и публикациите, както и оценките им са свободно достъпни. l Преглед на инициативи насочени към превенция на насилието: от всяка държава са разгледани поне 10 инициативи като пълната информация за тях отново е достъпна на портала на проекта. l Изготвени са доклади за националната ситуация по отношение на феномена “насилие в училище” – достъпни на портала на проекта и на националния език и на английски.

Б) Практики l Целтана този работен пакет е да промоцира подход отдолу-нагоре за разбиране Б) Практики l Целтана този работен пакет е да промоцира подход отдолу-нагоре за разбиране на феномена „насилие”, чрез мини изследователски проекти, насочени към анализиране на отделни възможни ситуации на насилие от гледните точки на всички участници. Постигнати резултати: Изработени са анализи по отношение на ситуации на насилие в училище, разглеждащи всички възможни гледни точки – на ученици, на учители, на директори, на родители, както и на хора вземащи решения в сферата на образованието. Поне 10 фактически ситуации на насилие от всяка дуржава са описани на националния език и на английски.

В) Транснационална дискусия l Целтана този работен пакет е да въвлече учители участвали в В) Транснационална дискусия l Целтана този работен пакет е да въвлече учители участвали в изготвянето на ситуационните анализи в транснационална дискусия, насочена към насърчаване на взаимната обмяна на информация във връзка с превенцията и справянето с феномена насилие. Постигнати резултати Участието на включени учители във взаимна обмяна на знания, посредством коментиране на ситуационни анализи от другите страни (21 български учителя са коментирали 60 ситуационни анализа от други държави) Изготвен подробен доклад за ситуационните анализи от всички държави, заедно с коментарите за тях.

Г) Изготвяне на европейска стратегия за борба с насилието l Целтана този работен пакет Г) Изготвяне на европейска стратегия за борба с насилието l Целтана този работен пакет е да използва събраните в рамките на проекта информация и мнения за създаване на Европейска стратегия за борба с насилието, която ще бъде публикувана като главен резултат от проекта. Постигнати резултати На база на националните отчети, представящи резултатите от описаните по-горе дейности и дефиниращи положението на национално ниво и транснационален отчет, представящ сходствата и главните различия между страните, бяха разработени национални стратегии за борба с насилието в училище. Те послужиха за отправна точка при разработването на Европейска стратегия с цел борба с феномена, основаваща се на добри практики в сферата от различните страни.

Консорциум: l Водеща организация Istitutodi Istruzione. Superiore Don Lorenzo. Milani, Италия l Партньори: INFOREF, Консорциум: l Водеща организация Istitutodi Istruzione. Superiore Don Lorenzo. Milani, Италия l Партньори: INFOREF, Белгия Зинев Арт Технологии, България School of Pedagogical and Technological Education, Гърция Zentrum für empirische pädagogische Forschung (zepf), Universität Koblenz-Landau, Германия Connectis, Италия Pixel, Италия Kaunas University of Technology, Литва Euro. Ed Foundation, Румъния University of Seville, Испания Wilsthorpe Community School, Великобритания

Уеб-сайт на проекта: l http: //iamnotscared. pixel- online. org/ Уеб-сайт на проекта: l http: //iamnotscared. pixel- online. org/