инвестиров 2 сем.pptx
- Количество слайдов: 9
Національна депозитарна система
НАЦІОНАЛЬНА ДЕПОЗИТАРНА СИСТЕМА — в Україні система органів, які ведуть рахунки власників цінних паперів, реєстри власників іменних цін, паперів, рахунки зберігачів та здійснюють кліринг і розрахунки за угодами щодо цінних паперів.
НАЦІОНАЛЬНА ДЕПОЗИТАРНА СИСТЕМА Верхній рівень Національній Депозитарій України Депозитарії Нижній рівень Зберігачі Реєстроутримовачі
Функції НДСУ. • • НДСУ має забезпечити виконання таких завдань: стандартизацію обліку цінних паперів згідно з міжнародними стандартами; уніфікацію документообігу щодо операцій з цінними паперами і нумерацію цінних паперів, розміщених в Україні згідно з міжнародними стандартами; відповідальне зберігання всіх видів цінних паперів як у “документарній”, так і в “бездокументарній” формах; реальну поставку з рахунку в цінних паперах з одночасною оплатою грошей відповідно до розпоряджень клієнтів; акумулювання доходів за цінними паперами та їх розподіл за рахунками; регламентацію та обслуговування механізмів позики та застави цінних паперів; надання послуг щодо виконання обов’язків номінального утримувача іменних цінних паперів; розробку, впровадження, обслуговування і підтримку комп’ютеризованих систем обслуговування обігу рахунків у цінних паперах і здійснення грошових виплат, пов’язаних з банківськими та/або з іншими системами грошового клірингу на щоденній чи іншій регулярній основі.
Учасники НДСУ прямі учасники – депозитарії, клірингові депозитарії, зберігачі, реєстратори власників іменних цінних паперів. опосередковані учасники – організатори торгівлі цінними паперами, банки, торговці цінними паперами та емітенти.
Цінні папери, які обліковуються в НДСУ. Депозитарні установи здійснюють депозитарну діяльність щодо емісійних цінних паперів, розміщених в: • “бездокументарній” формі, таких як акції, облігації підприємств, облігації внутрішніх державних і місцевих позик, інвестиційні сертифікати, інші цінні паперів за окремим рішенням ДКЦПФР; • “документарній” формі іменних цінних паперів або цінних паперів на пред’явника, таких як, акції, облігації підприємств, інвестиційні сертифікати, ощадні сертифікати.
• • Предметом Національної депозитарної систами є: стандартизація обліку ціннних паперів відповідно до міжнародних стандартів; уніфікація документообігу щодо операцій з цінними паперами і нумерація цінних паперів, випущених в Україні, згідно з міжнародними стандартами; відповідно зберігання всіх видів цінних паперів у документарній і бездокументарній формах; реальна поставка чи переміщення з рахунку в цінних паперах з одночас, оплатою грошових коштів відповідно до розпоряджень клієнтів; акумулювання доходів щодо цінних паперів, взятих на обслуговування системою, та їх розподіл за рахунками; регламентація і обслуговування механізмів позики та застави для цінних паперів, що беруться на обслуговування системою; надання послуг щодо виконання обов'язків номінального утримувача іменних цінних паперів, що беруться на обслуговування системою; розробка, впровадження, обслуговування і підтримка комп'ютеризованих систем обслуговування обігу рахунків у цін. паперах і здійснення грошових виплат, пов'язаних з банк, та іншими системами грошового клірингу на щоденій чи іншій регулярній основі.
• Функціонування єдиної системи депозитарного обліку забезпечує Національний депозитарій. • Уповноваженим органом управління часткою держави у статут, фонді Національного депозитарію є Державна комісія з цінних паперів. • Порядок здійснення грошових розрахунків за операціями з цінними паперами в Національному депозитарії встановлюється НБУ за погодженням з Державною комісією з цінних паперів
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕПОЗИТАРНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ • Проблема розвитку Національної депозитарної системи України (НДСУ) набула значної актуальності у сучасний період. • Зміст проблеми міститься у необхідності системної розбудови функціональних елементів НДСУ на основі сучасних інформаційних та фінансових технологій, спроможних забезпечити обслуговування операцій з цінними паперами та похідними цінними паперами (деривативами) в умовах інтеграції та глобалізації ринків цінних паперів.