Скачать презентацию На сьогоднішній день ситуація в Україні щодо ВІЛінфекції Скачать презентацию На сьогоднішній день ситуація в Україні щодо ВІЛінфекції

Допов_дь Кочерг_но_ _.В. - 29.10.07.ppt

  • Количество слайдов: 17

На сьогоднішній день ситуація в Україні щодо ВІЛінфекції характеризується як перехід від концентрованої ( На сьогоднішній день ситуація в Україні щодо ВІЛінфекції характеризується як перехід від концентрованої ( коли епідемія локалізована в окремих групах населення ) до генералізованої ( коли епідемія поширюється на широкі версти населення ) стадії епідемії. За 20 років з того часу, коли зареєстровано перший випадок хвороби, епідемії ВІЛ /СНІДу стала одним з найнебезпечніших чинників, які негативно впливають на розвиток особистості та суспільства. Епідемія охопила майже всі країни, а її наслідки виявилися значно тяжчими, ніж можна було передбачити. Ситуація в різних країнах свідчить, що це захворювання знижує середню тривалість життя, збільшує попит на медичні послуги, загострює проблеми бідності та соціальної нерівності. Взаємозв'язок між політикою економічного розвитку та поширенням ВІЛ -інфекції досить складний. З одного боку, епідемія ВІЛ/СНІДу впливатиме на економічний розвиток суспільства, з іншого боку в значній мірі буде залежатиме від нього.

Сьогодні епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні вийшла за межі так званих груп ризику і поширилася Сьогодні епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні вийшла за межі так званих груп ризику і поширилася на всі верстви населення. Нагадаємо, що вперше позитивний випадок ВІЛ був зареєстрований в Україні у 1987 році, тоді інфікованими були здебільшого іноземці. А вже з 1995 року епідемія почала набувати загрозливого характеру. За даними ВООЗ щоденно у світі інфікуються майже 16000 осіб. За неофіційними даними, нині в Україні налічуються від 400 до 600 тисяч ВІЛ-інфікованих, тобто кожний сотий. В Україні на 01. 11. 2003 року офіційно зареєстровано 60319 ВІЛінфікованих громадян України, серед них 5857 дітей ( 9, 7% ), з яких 5726 ( 97, 8 % ) народжені ВІЛ – інфікованими матерями. Захворіла на СНІД 191 дитина ( 3, 3% від загальної кількості померлих від СНІДу). У 1727 дітей діагноз «ВІЛ-інфекція» знятий, у тому числі у 585 дітей за 10 місяців 2003 року. Більшості з офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих дітей ще не виполнилося 18 місяців, а отже їх ВІЛ-статус не уточнений.

Діагностика ВІЛ у дітей У дітей народжених ВІЛ – позитивними матерями, протягом певного часу Діагностика ВІЛ у дітей У дітей народжених ВІЛ – позитивними матерями, протягом певного часу ( як правило до 18 місяців ) в крові присутні материнські антитіла до ВІЛ. Проте це не засвідчує наявності ВІЛ-інфекції у дитини. Якщо до 18 місяців антитіла до ВІЛ у крові дитини зникають, це означає що дитина неінфікована ВІЛ ( відомі випадки, коли материнські антитіла в дитини зникали пізніше, у віці 2 -3 років). Таким чином, дитина до 18 місяців, в якої виявлені антитіла до ВІЛ, вважається дитиною з неуточненим ( непідтвердженим) ВІЛ-статусом.

Стійкість вірусу в навколишньому середовищі В лабораторних умовах при висушувані (температура 23 -270) вірус Стійкість вірусу в навколишньому середовищі В лабораторних умовах при висушувані (температура 23 -270) вірус гине через 7 днів При ультрафиолетовому опроміненні та нагріванні до 560 – через 30 хвилин В свіжозалерзлій плазмі – 10 і більше років.

Механізм розвитку ВІЛ/СНІДу Вірус розмножується в клітинах СД 4+ убиваючи їх. Клітин стає менше, Механізм розвитку ВІЛ/СНІДу Вірус розмножується в клітинах СД 4+ убиваючи їх. Клітин стає менше, а вірусу більше Організм заміщає втрату, але його збібності мають границі. Заміняти нема чим, захисту теж нема. Развиваються різноманітні інфекційні хвороби та пухлини.

Шляхи передачі ВІЛ - інфекції, або як можн інфікуватися ВІЛ 1. Статевим шляхом (гетеросексуальний, Шляхи передачі ВІЛ - інфекції, або як можн інфікуватися ВІЛ 1. Статевим шляхом (гетеросексуальний, гомосексуальний шлях) – при будь-яких незахищених статевих контактах 2. Через кров (парантеральний шлях) – при спільному використанні голок та шприців, переливанні крові та інших медичних маніпуляцій. 3. Від ВІЛ- позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів та при грудному вигодовуванні.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!