n Печінку оглядають і прощупують із діафрагмального і вісцерального боків
Розтинають і оглядають портальні лімфатичні вузли
n З вісцерального боку за ходом жовчних протоків роблять 2 -3 ненаскрізних розрізи. Жовчний міхур оглядають, за необхідності розрізають.
n Нирки видаляють із капсули; оглядають і пальпують, у разі виявлення патологічних змін розрізають по великій кривизні
n Шлунок (передшлунки) оглядають ззовні (серозну оболонку). У разі потреби шлунок розрізають для огляду слизової оболонки. Оглядають стравохід (на саркоцистоз, цистицеркоз).
n Кишечник оглядають з боку серозної оболонки і розрізають декілька брижових лімфатичн их вузлів
n. Вим'я оглядають, прощупують і роблять один-два глибоких паралельних розрізи в кожній половині вимені. Розрізають надвименні лімфатичні вузли
Досліджують статеві органи (матку, сім'яники), сечовий міхур. В разі потреби розтинають.
n Тушу оглядають із зовнішньої і внутрішньої поверхні, звертаючи увагу на наявність крововиливів, пухлин та інших патологічних змін.
n. При підозрі на інфекційну хворобу або в інших випадках, пов'язаних із патологічними змінами в органах і тканинах, на розсуд спеціаліста ветеринарної медицини, розрізають лімфатичні вузли: поверхнево-шийні (передлопаткові), пахвові (першого ребра і власне пахвовий), реберно-шийні, міжреберні, грудний, поперекові, клубові, тазові, колінної складки, поверхневі пахвові і підколінні.
А-сідничні n В-клубові n С-краніальні грудинні n
n. Стрілкою показано локалізація глибоких підколінних лімфатичних вузлів
n Лімфатичні вузли колінної складки
Поверхневошийні (передлопаткові) лімфатичні вузли n
n За необхідності для виявлення цистицерків додатково вздовж розрізають м'язи шиї, лопатколіктьові, спинні, поперекові, стегнову групу м'язів і м'язи діафрагми
n. Туша на фінальній точці ветсанекспертизи