МУЗИКА ЯК МОВА ПОЧУТТІВ Урок - узагальнення
Виконання пісні Анатолія Островського „Хлоп’ята і дівчата”.
Сипле снігом дрібно, дрібно Нічого не видно. Йдуть дівчата і хлоп’ята Бо дорозі срібній. Зараз треба вам казати, Як співаємо хлоп’ята: Пайра-па-пайра-па, Пайра-па-пайра-па. Сипле снігом густо, густо Черешень пелюстки, Давню казку зустрічаєм, Через вікна впустим. Всім цікаво стало знати, Що ж ви скажете, хлоп’ята? Пайра-па-пайра-па, Пайра-па-пайра-па. Сипле снігом біло, біло Пухко все укрило, Ніч Різдвяна землю цілу Забира під крила. Перед тим, як попрощатись Привітаймо всіх зі святом: Пайра-па-пайра-па, Пайра-па-пайра-па. Зараз хочу привітати Вас усіх з веселим святом, Я вам хочу побажати, Щоб добро прийшло до хати, Щоби жити і радіти, Щоб росли здорові діти, Щоби сонечко веселе Вашу тішило оселю! Пайра-па-пайра-па. . .
Музика супроводжує нас усюди — вдома, в кіно, театрі, звучить по радіо і на телебаченні. Музика є й у шкільному житті: ранки, музичні та літературні вечори. Не всі музичні твори сприймаються легко, однак у кожному композитори передають свої емоції. Прослухаймо вже відомі фрагменти і поміркуймо, які почуття передали композитори в музиці.
Слухання. Дж. Гершвін. Колискова з опери „Поргі і Бесс”
Слухання. Л. Бетховен. П’ята симфонія, 1 ч. (уривок)
Ø Вальс – це одноголосий вокальний твір Ø Вальс – це музичний твір для виконання голосом без слів Ø Вальс – це парний бальний танець у тридольному розмірі Ø Симфонія – це великий твір для симфонічного оркестру Ø Симфонія – це парний бальний танець Ø Симфонія – це музичний твір імпровізаційного складу Ø Джаз – це напрям естрадної, переважно танцювальної музики. Ø Джаз – це невеликий музичний твір імпровізаційного складу. Ø Джаз – це великий твір для симфонічного оркестру
Індивідуальний музичний стиль – це q Творча манера, власний, неповторний „почерк” композитора чи виконавця q Загальна назва групи клавішних інструментів q Перекладення партитури опери, кантати, балету, симфонії, концерту для виконання на фортепіано Улюблений інструмент Й. Баха q Скрипка. q Орган. q Клавесин. Автор симфонії № 5, в якій у першій частині звучить „Тема долі” Й. Бах Л. Бетховен Дж. Гершвін Жак Брель за походженням q Француз q Бельгієць q Італієць
Підсумок уроку Музику можна назвати „дзеркалом почуттів”, адже вона відображає духовний світ людини, передає її настрій, почуття, характер і долю.