Скачать презентацию Музей Партизанської Слави Полісся в селі Словечно Скачать презентацию Музей Партизанської Слави Полісся в селі Словечно

Музей.pptx

  • Количество слайдов: 16

Музей Партизанської Слави Полісся в селі Словечно Музей Партизанської Слави Полісся в селі Словечно

Фотогалерея Фотогалерея

 • Меморіал пошани воїнам та партизанам, полегшим в бою за Батьківщину в роки • Меморіал пошани воїнам та партизанам, полегшим в бою за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної Війни 1941 -1945 років

 • Меморіал спаленим селам в роки Великої Вітчизняної Війни • Меморіал спаленим селам в роки Великої Вітчизняної Війни

Приїзд до музею Йозефа Налєпки – молодшого брата Яна Налєпки-Рєпкина Приїзд до музею Йозефа Налєпки – молодшого брата Яна Налєпки-Рєпкина

Північні райони Житомирщини, завдяки великим лісовим масивам, майже непрохідним болотам мали сприятливі умови для Північні райони Житомирщини, завдяки великим лісовим масивам, майже непрохідним болотам мали сприятливі умови для розгортання партизанської боротьби в роки Великої Вітчизняної Війни. Відразу ж після війни у селі Словечному Овруцького району було створено Музей партизанської слави. Першою завідувачкою музею була Г. Виговська, колишня партизанка з’єднання С. Малікова.

Незвичайна історія будівництва музею, як і неосяжна велич подвигу народу у Великій Вітчизняній війні. Незвичайна історія будівництва музею, як і неосяжна велич подвигу народу у Великій Вітчизняній війні. Будівництво музею розпочалося у 1961 році і велося народним методом жителями колишнього районного центру і навколишніх сіл, як данина глибокої поваги до бойових подвигів своїх земляків, як пам'ятник всім полеглим і живим, хто захистив незалежність нашої Батьківщини. До 1971 року музей працював на громадських засадах, після корінного 1971 музей працює як відділ Житомирського обласного краєзнавчого музею. 9 травня 1985, , до 40 -річчя Перемоги, відкрилася для відвідувачів нова експозиція музею в п'яти залах.

У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків - воїнівінтернаціоналістів та героїв-чорнобильців. Фонд У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків - воїнівінтернаціоналістів та героїв-чорнобильців. Фонд музею складають понад 1200 одиниць зберігання. Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у тому числі для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків, працюють кінолекторії, проводяться зустрічі з учасниками партизанського руху у краї, цикли уроків пам'яті, мужності та слави.

Ліси Овруччини були місцем дислокації партизанських з'єднань С. Ф. Малікова, О. М. Сабурова, А. Ліси Овруччини були місцем дислокації партизанських з'єднань С. Ф. Малікова, О. М. Сабурова, А. Ф. Федорова, С. А. Ковпака, М. І. Наумова. Вирішальну роль в партизанській війні краю відіграло Житомирське партизанське з'єднання ім. Щорса під командуванням С. Ф. Малікова. Майже чотири з половиною тисячі бійців перебували в загонах з'єднання взимку 1943 -44 рр. база партизанського з'єднання вражала масштабами: тут були побудовані авіаплощадка, пекарню, лазарет. За спогадами колишньої партизанки Г. А. Виговської, партизани не тільки себе забезпечували хлібом, але й допомагали місцевим жителям продовольством.

На словечанській землі проходили історичні засідання нелегального ЦК КП (б) України та нарада командирів На словечанській землі проходили історичні засідання нелегального ЦК КП (б) України та нарада командирів партизанських з'єднань і загонів під керівництвом секретаря ЦК КП (б)У Д. С. Коротченка, начальника Українського штабу партизанського руху Т. А. Строкача. На В експозиції - документи-свідоцтва нелюдських злочинів фашистів, карта спалених сіл, фотографії керівників підпільного обкому партії і членів найбільших підпільних організацій Житомирщини. Особливий інтерес і відвідувачів викликають матеріали експозиції про перші десантників, їх особисті речі, документи, фрагменти парашута. Окрема вітрина розповідає про діяльність командира партизанського з'єднання ім. Щорса С. Ф. Малікова. Подання про партизанський побут дають ручний млин, гармонь, постоли, радіоприймачі. Унікальні експонати - шкіряна куртка С. Ф. Малікова, особисті речі народної поетеси, колишньої партизанської зв'язкової Ольги Добаховой, документи Яна Налєпка (Рєпкіна), словака за національністю, який перейшов на бік партизанів і Помер 17 листопада 1943 в бою за визволення міста Овруча. Батьківщина героя, вдячна за збережену пам'ять про Налєпку, підтримує зв'язки з музеєм, кожен експонат якого - хвилююча історія народного подвигу, мужності та відваги.

Ян Налєпка-Рєпкин Ян Налєпка-Рєпкин

Дякую за увагу Ласкаво просимо!!! Дякую за увагу Ласкаво просимо!!!