%D0%9F%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B6%D0%B0..ppt
- Количество слайдов: 45
Мультимедійний посібник “Пожежа – біда для всіх” Виконав учитель Якимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Погорєла Ірина Олександрівна
Пожежа – біда для всіх
Тисячі років тому люди навчилися добувати вогонь. Він став одним з перших помічників людини. Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: в будинках і школах, на заводах і фабриках.
Але водночас вогонь може бути надзвичайно небезпечним.
В Україні щорічно виникає багато пожеж. Кожна шоста з них у житлових будинках стається через провину дітей. Найменша необережність призводить до пожежі. Небезпечно запалювати сірники в житлових приміщеннях, на балконах, на горищах і в комірчинах. Ти можеш тільки здогадатися, яке лихо може статися через це.
Школярам і всім малятам Дуже добре треба знати: Сірники — не для забави, З ними страшно мати справу!
Живуть у тісній темниці, Без страху темноти, Хлоп’ята яснолиці — Вогню малі брати. І мають душу щедру, Хоч дерева сини, Згораючи до щенту, Вогонь дають вони. (Сірники)
Тож бажаю всі малятам З сірниками справ не мати. Думати про наслідки завжди Щоб не трапилось великої біди!
Пожежі виникають і через неправильне користування електропобутовими приладами: електрочайниками, електрокип'ятильниками, прасками, телевізорами, холодильниками.
Загрожують виникненням пожежі і залишені ввімкнуті праска та плита
Аби не сталась пожежа, перед виходом з дому всі електроприлади необхідно вимкнути.
Під час пожежі не слід: - боротися з полум'ям самостійно, не викликавши пожежників. Вогонь за кілька секунд швидко поширюється; - виходити через сильно задимлений коридор або сходи. Дим дуже отруйний, гаряче повітря може обпалити легені; - бігати, бо полум'я розгориться ще більше, палаючий одяг упродовж 1 -2 хвилин може спричинити тяжкі опіки;
Під час пожежі не слід: - спускатися водостічними трубами та стояками за допомогою простирадла чи мотузок, якщо в цьому немає гострої потреби. За відсутності спеціальних навичок завжди відбувається падіння; - створювати умови, які перешкоджатимуть діям рятувальників, пожежників, медичних працівників, співробітників міліції.
Велика кількість пожеж припадає саме на новорічні свята.
До пожеж призводить необережне ставлення до піротехнічних засобів: хлопавок, петард, феєрверків. Не захоплюйтеся бенгальськими вогнями: їх іскри, потрапивши на ватяні прикраси або “сніг”, МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ПОЖЕЖІ.
Встановлюйте ялинку якомога далі від обігрівальних приладів, пічок.
Не використовуйте як прикраси парафінові свічки, саморобні гірлянди. Якщо ялинка почала горіти: - передусім необхідно витягнути електровилку з розетки; - ялинку повалити на підлогу, щоб полум'я не піднялося вгору та не перекинулося на шпалери і меблі;
Якщо ялинка почала горіти: - палаючу ялинку накрити щільною тканиною або залити водою; - терміново викликати рятувальну службу (101).
Велику небезпеку являють собою вогнища, які розводять люди в лісі або поблизу будівель.
Люди, як правило, забувають погасити вогнище, і тоді іскри, що вітром розносяться на великі відстані, утворюють нові вогнища спалахів.
Пожежа в лісі
Коли виникає пожежа, на допомогу приходять пожежники.
Пожежники
Пожежники вдягнуті в спеціальні вогнетривкі костюми, а голову захищає каска.
Вони приїжджають на пожежній машині, яка оснащена ємністю з водою та спеціальними пожежними рукавами.
Пожежник – дуже небезпечна й ризикована професія.
Запам'ятайте правила, які допоможуть вам уникнути нещастя: 1. Не грайтеся з джерелами вогню (сірниками, свічками, запальничками) – це основна причина пожежі.
2. Виходячи з дому, не забувай вимкнути електроприлади.
3. Ні в якому разі не запалюй без дорослих феєрверки, свічки або бенгальські вогні.
У разі виникнення пожежі необхідно діяти таким чином: 1. Виявивши пожежу, зателефонуй у пожежну службу за номером 101
2. Зателефонувавши пожежним, ти повинен чітко сказати своє прізвище та адресу, а також пояснити, що і де горить.
3. Необхідно попередити про пожежу сусідів, якщо треба, вони допоможуть тобі викликати пожежних.
4. При пожежі не можна ховатися під ліжко, у шафу– краще зовсім вибігти з квартири чи будинку.
5. Пам'ятай: дим набагато шкідливіший за вогонь. Якщо відчуваєш, що задихаєшся, закрий ніс и рот мокрою ганчіркою, ляж на підлогу та повзи до виходу – внизу диму менше.
6. Очікуючи приїзда пожежних, намагайся зберігати спокій: тебе обов’язково врятують.
Перевірте свої знання
Назвіть номер телефону пожежної служби: а) 102; б) 101; в) 103; г) 104.
Як називають людей, які тушать пожежу: а) пожежні; б) гасильники; в) водоноси; г) погорільці.
Від чого найчастіше страждають люди при пожежі: а) від яскравого світла; б) від води; в) від потоку свіжого повітря; г) від вогню та диму.
Як треба діяти у разі виникнення пожежі?
Де треба встановлювати новорічну ялинку?
Що треба робити, якщо ялинка почала горіти?
Вогонь друг, вогонь і ворог Вогонь наш друг, бо він завжди Нас в прохолоду зігріває. В будинках наших затишно Завдяки йому буває. Вогонь ворог – ти не забувай. Як ідеш з дому – вимикай Електричне приладдя усе – Воно пожежу лиш несе.
Вогонь - це друг, і ворог, На службі він завжди, Але вогонь – це й порох, Накличе ще й біди. Погодьтеся з батьками, Не грайтесь, сірниками. Слухайте і вчителів Бо це треба знати всім!
Будь обережний з вогнем!
%D0%9F%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B6%D0%B0..ppt