Рентген-кардио+КТ.pptx
- Количество слайдов: 49
Можливості сучасної рентгенографії в діагностиці захворювань серця
Фізікальні обстеження та вивчення клінічніих проявів. Электрофізіологічні методи дослідження (ЕКГ) - використовуються для оцінки та виявлення порушень функції автоматизму, збудливості та провідності тканин серця; для діагностики ішемії миокарду та ІМ, серцевих аритмій та інших змін. Ультразвукові методи дослідження: -ультразвукова, -черезстравохідна допплерографія дозволяют виявити морфологічні та функціональні параметри, регургитацію крові в порожнинах серця та магістральних судинах, дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перетинки та інші патологічні зміни. Рентгенографія огранів грудної клітки - для визначення контурів серцевої тіні. Ангіо-/коронарографія - дозволяє отримувати зображення різних відділів серця та магістральних судин, виявляти індивідуальні особливості та аномалії їх будови, патологічні зміни шляхів кровотоку. Комп’ютерна томографія/муьтиспіральна комп’ютерна томографія. Магнітно-резонансна томографія. Радіонуклідні методи дослідження, в тому числі сцинтіграфія - дозволять встановити наявність патологічного процесу по вибірковому накопленню радіоактивної речовини в тканинах. Біопсія серця : -Ч/Ш пункцІонна біопсія , - катетеризаційна (ендоміокардіальна) біопсія - проводится з цілью вивчення морфологічних змін в тканинах серця та необхідна для встановлення діагнозу міокардиту, кардіоміопатії, пухлин серця.
Анатомия органов грудной клетки
Анатомия сердечно-сосудистых структур
Анатомия сердца
Анатомия сердца
Анатомия сердца
Анатомия сердечно-сосудистых структур
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ОГРАНОВ ГРУДНОЙ КЛЕТКИ
РЕНТГЕНОГРАФИЯ ОГРАНОВ ГРУДНОЙ КЛЕТКИ
ГРУДНА АОРТА ОБ’ЄМНЕ КТЗОБРАЖЕННЯ 1 – Аoртальні синуси Вальсальви 2 – Сино-тубулярне з’єднання 3 – Середня частина висхідної аорти 4 – Проксимальна частина дуги 5 – Середня частина дуги 6 – Проксимальна частина низхідної аорти (приблизно на 2 см нижче від лівої підключичної артерії) 7 – Середня частина низхідної аорти 8 – Аорта на рівні діафрагми 9 – Черевний відділ аорти на рівні Truncus celiacus
Аорта на рентгенограмі ДУГА ВИСХІДНИЙ ВІДДІЛ НИЗХІДНИЙ ВІДДІЛ
МРТ-сердца
Методика МДКТ - кардіологічного дослідження ІІ-етап МСКТ-кардіообстеження: МДКТ-коронарографія, -вентрикулографія проводиться з кардіосинхронізацією та з в/в болюсним введенням неіонної йодистої рентгеноконтрастної речовини зі швидкістю 4 -5 мл/с („Омніпак”, „, “Візіпак”, Ультравіст”, “Йомерон” мак. концентрації в об'ємі 100 мл).
Coronary Arteries
Рентгенівський комплекс FLEXAVISION (SHIMADZU, Японія)
З 2013 року в Національному науковому Центрі «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска» НАМН України використовується сучасний високопольний МРТ-апарат – «Vantage Titan HSR» (Toshiba, Japan) з індуктивністю магнітного поля 1, 5 Тесла (Тл) і спеціалізованим кардіологічним програмним пакетом.
Кардіо-МРТ дослідження дозволяють на базі Центру проводити, повне широке обстеження кардіологічних хворих з метою діагностики коронарогенних та некоронарогенних захворювань. Новітні технології та сучасний комплекс кардіопакету, включає МРТ-можливості: - вивчення морфології структур серця та скорочувальної функції серця, - оцінки функції клапанів і розрахунків структурнофункціональних показників шлуночків (маса, фракція викиду, хвилинний об’єм, ударний об’єм, товщина стінок камер та ін. ) - перфузії міокарду та раннього і пізнього контрастування. МРТ кардіовізуалізація проводиться з синхронізацією сканування по ЕКГ за допомогою програм планування кардіологічних досліджень та одночасним відтворенням всіх стандартних проекцій камер серця, з подальшою постпроцесінговою обробкою даних в режимах: - «чорна кров» - «біла кров» - в кіно-режимі - в 2 D-, 3 D- та 4 D-реконструкціях. МР-функціональний аналіз серця проводиться при перегляді всього серцевого циклу у вигляді відеоданих – кінопетлі.
Анатомия сердца и венечных сосудов
Анатомия сердца и венечных сосудов
Перегляд зображення в легеневому режимі: Збільшення розмірів серцевої тіні; МОС грудини
Висновок: стан післі хірургічного лікування – заміна аортального клапана, дилатація порожнин серця (значно ЛШ) та вираженний перикардит та застійні явища в МКК.
Стан після встановлення ШК, збільшення лівого шлуночку
Висновок: стан післі хірургічного лікування – заміна аортального клапана, дилатація порожнин серця (значно ЛШ) та вираженний перикардит та застійні явища в МКК.
Висновок: стан після операції АКШ та установки ШВР
Висновок: стан після установки ШВР
Комбінована вада серця, перикардит, ексудативний плеврит
Ексудативний перикардит Rtg-графія ОГК МСКТ-ОГК (Клінічні приклади)
РГ ОГК (пряма та ліва бічна проекція) та б) МСКТ ОГК хворого М. 69 р. , з ознаками дифузного ексудативного перикардиту, нижньодольової пневмонії та ексудативного плевриту зліва.
Констриктивний перикардит (Клінічні приклади) Rtg-графія ОГК Розвивається частіше в результаті перенесеного ТВС, або ревматичного чи гнійного запалення перикарду МСКТ-ОГК
Легеневий рижим: малоінтенсивна тінь правого кадіодіафрагмального кута
Середостінний режим та бокова проекція: ліпома
А) РГ ОГК в прямій та лівій бічній проекції. МСКТ-вентрикулографія, аксіальні зрізи лівого шлуночка та передсердя. Рентгенографічні та МСКТ-ознаки постішемічної дилатаційної кардіоміопатії.
Висновок: наявність перикардиту виключено
Висновок: Перикардит, після інфарктна аневризма лівого шлуночку
Висновок: Декстракардія, перикардит
Висновок: Грижа кадіо-діафрагмального отвору – тінь стінки шлунуку
На прямій рентгенограмі додатковий контур зліва. Бокова рентгенограма: Грижа КД отвору, шлунок з вмістом
Пероральне контрастування
Утворення правої легені; потовщення паракостальної плеври зліва
Забій серця/тампонада серця Забій серця зі зміщенням може відбуватися при - пошкодженні грудини, - політравмі, -тупій травмі ГК, -ДТП. Може супроводжуватись розривом міокарду та переривом лінії перикарду, що ха-ся гемо-, пневмоперикардом. (Клінічні приклади) Rtg-графія ОГК МСКТ-ОГК
а) РГ ОГК Ознаки гострої двухсторонньої ТЕЛА та тромбинфарктної пневмонії, міждольового випоту справа та плеврального випоту зліва. Б) Візуалізація тромбів в проекції розгалуження правої та лівої ЛА з переходом на їх дольові гілки. МСКТ-ангіографія ЛА
МСКТ- ОГК: Ознаки альвеолярного набряку легень
Висновок: - Цифрова рентгенографія є сучасною методикою дослідження кардіологічних пацієнтів яка дозволяє встановити попереднє рентгенологічне заключення та визначити напрямок подальшого дообстежння хворих. - КТ ОГК остаточно визначає наявність і локалізацію серцевих та легеневих захворювань, їх ускладнення та ступінь вираженності.