Моє рідне село. Село в якому я живу

Скачать презентацию Моє рідне село. Село в якому я живу Скачать презентацию Моє рідне село. Село в якому я живу

3094-moye_ridne_selo.ppt

  • Количество слайдов: 11

>Моє рідне село. Село в якому я живу –Кустин.    Смага Іван Моє рідне село. Село в якому я живу –Кустин. Смага Іван

>Історія нашого села. Село Кустин розташоване ліворуч дороги, що веде до Берестечка. Назва села Історія нашого села. Село Кустин розташоване ліворуч дороги, що веде до Берестечка. Назва села походить від слова «кущ», це навіює на думку, що село було засноване тоді, коли в українській мові слово «кущ» термінувалося як «куст». Є й інші версії походження села. З півдня простягнувся став, з півночі – річка Рудка, а зі сходу ця річка впадала до ставу. В селі була греко-католицька церква, розташована на Вигоні ( як тоді називали центр села). На Підгаї працювала цегельня. Люди в п’єцах палили дровами, глей місили по ночах. Виплавлювали також глечики і горшки. Вода з цегольні текла у Марків ставок, розташований на Парні де стояв невеликий млин. У широких і вузьких колах були відомими Шостак Іван Гнатович, Шостак Гнат Гнатович, Лагодюк Іван Васильович, Матерацький Федір Теодорович, Дмитришин Петро Григорович, Янкевич Прокіп Климович. Помітний вклад в життя села внесли вчитель Фединишин Василь і дружина Праскевія. Вони виховували у дітей почуття національної гідності, ставили з дітьми вистави та концерти .

>Кустин - село, центр сільської Ради. Розташований поблизу річки Рудки, в 23 км від Кустин - село, центр сільської Ради. Розташований поблизу річки Рудки, в 23 км від Радехова і в 24 км від залізничної станції Радехів. Дворів - 152. Населення - 615 осіб. Сільраді підпорядковані населені пункти : Руденко,Батиїв. У Кустині розміщена бригада № 3 колгоспу ім. Леніна, центральна садиба якого знаходиться в с. Хмільному. За бригадою закріплено 1670 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1290 га орної землі. Тут вирощують із зернових культур - пшеницю, жито, ячмінь, з технічних - цукровий буряк. Тваринництво - м'ясного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 11 передовиків бригади удостоєні орденів і медалей СРСР, з них ордена Жовтневої Революції - І. Т. Гавор, В. М. Палій, В. І. Рудий, П. І. Тендюк і С. Ю. Яцірук . На території села є восьмирічна школа, в якій 12 вчителів навчають 192 учня, медпункт, дитсадок, клуб, бібліотека (книжковий фонд її становить 13,1 тис. примірників). Працюють магазини: продуктовий, промислових та господарських товарів. До послуг населення - швейна майстерня, відділення зв'язку. Партійна організація (заснована в 1949 році) об'єднує 33 комуніста, комсомольська (створена в 1940 році) - 25 членів ВЛКСМ. Перша письмова згадка про Кустин відноситься до 1578 року. Під час окупації буржуазно-поміщицькою Польщею Кустин з кінця серпня до початку вересня 1920 року був звільнений частинами Червоної Армії. У той час тут було створено ревком. У 30-х роках діяла осередок «Сельробу-Єдності». На фронтах Великої Вітчизняної війни билися 58 мешканців Кустин, 26 з них нагороджені орденами і медалями СРСР, 30 - загинули в боях за Батьківщину. На честь загиблих воїнів-односельчан у селі встановлено пам'ятник. Історя міст і сіл, 2009-2010р.р.

>Мої односельчани. Населення 515    Площа 1,02 км²    Густота Мої односельчани. Населення 515 Площа 1,02 км² Густота населення 504,9 осіб/км²

>Працьовитий народ села. Працьовитий народ села.

>Після важкого дня добре відпочивається. Після важкого дня добре відпочивається.

>Святкування великих свят. Святкування великих свят.

>Місця,які найбільше відвідуют наші селяни . Місця,які найбільше відвідуют наші селяни .

>Вшанування героїв ВВВ !!! 9 травня Вшанування героїв ВВВ !!! 9 травня

>Сніжна зима. Сніжна зима.

>Це лише маленька розповідь про село Кустин. Щоб більш детальніше дізнатись про  село Це лише маленька розповідь про село Кустин. Щоб більш детальніше дізнатись про село заходьте на сайт http://vk.com/club15841370 а ще краще відвідайте його.