Моя улюблена тваринка Робота учня 8 -Б класу, Черкаської ЗОШ № 8 Пархоменка Руслана
Кіт свійський, або кішка свійська
Біологічна класифікація Царство – Тварини (Metazoa) Тип – Хордові (Chordata) Клас – Ссавці (Mammalia) Ряд – Хижі (Carnivora) Родина – Котові (Felidae) Рід – Кіт (Felis) Вид - Лісовий кіт (F. silvestris) Підвид – Кіт свійський
Походження • У питанні походження домашньої кішки залишається багато загадок. Дотепер невідомо, пішла вона від одного або декількох пращурів. Вихідним та, ймовірно, основним пращуром усіх порід і різновидів домашньої кішки прийнято вважати дику північно-африканську лівійську або степову кішку — Felis libyca. Вона відома ще як степова, краплиста, нубійська, що одержала свою назву від давньої держави Нубія, розташованої на території нинішнього Судану. Біологи-натуралісти описали її як вид наприкінці XIX століття. • У дикому стані нубійська кішка збереглася й до наших днів. Територія її поширення велика: майже вся Африка, в Євразії — територія від Середземномор'я до Китаю, включаючи Закавказзя й Середню Азію, низини річок Уралу й Волги. Живе ця кішка в пустелях із заростями чорного саксаулу, у чагарниках поблизу водоймищ, у горах, передгір'ях, поблизу населених пунктів.
Походження • Вважають, що європейська лісова кішка та деякі різновиди диких азійських кішок (бенгальська) зіграли також певну роль у становленні сучасної домашньої кішки. У країнах Західної Європи та Малої Азії поширена дика лісова, або європейська, кішка — Felis silvestris. Відомий 21 підвид цієї тварини. Живе у високостовбурних лісах, заростях чагарнику й очерету, вдалині від населених пунктів, але іноді може поселятися на горищах будинків. Влаштовує лігвище у покинутих лисячих і борсучих норах, у дуплах товстих дерев. Полює переважно вночі.
Цікаві факти • На Русі кішка здавна вважалася охоронницею домівки. Поряд із цим чорні кішки в казках були обов’язковими спутницями Баби яги. • Малюнок поверхні носа кішки так само унікальний, як і відбиток пальця людини. • Кішка за своє життя може мати більше 100 котенят. • Кошаче вухо повертяється на 180 градусів. У кожному вусі кішки 32 мускула, щоб керувати вухом вони використовуть 12 або більше мускулів. • Коти труться об людину, щоб «перебити» чужі запахи. Запах іде із залоз, які знаходяться між оком і вухом і в основі хвоста. • У котів тремтить нижня щелепа і стукають зуби, коли здобич недосяжна.
Рекорди серед котів • Найдовший кіт у світі Кіт Стьюї породи мейн-кун – рекордсмен Книги рекордів Гіннесса. Його довжина від куприка до кінчика носа – 123, 2 см. І живе цей унікальний кіт у місті Ріно, в Неваді.
Рекорди серед котів • Найтовстіший в світі кіт має вагу близько 15. 5 кг. Його вік майже 9. 5 років, також він має досить смішну кличку Спанч Боб.
Моя кішка Аліса • В мене в помешканні живе моя улюблениця Аліса. Це суміш двох порід Британської та Персидської. Тому і присутні такі світлі відтінки. Моїй Алісі вже шість років, але вона дуже гарно себе почуває)
Рекорди серед котів • Кішка, яка впіймала більше всіх мишей Абсолютний рекорд належить кішці Таузер. Народилася вона 21 квітня 1963 року, і за всі свої 24 роки зловила 28899 мишей, і це не рахуючи щурів й інших дрібних тварин. Таузер служила на лікеро-горілчаному заводі, на території якого їй навіть встановили пам'ятник.
Про котів • Коти це дуже дружелюбні, лагідні та добрі створіння. Вони природжені полювальники та еквілібрісти. Це можна побачити по їх надзвичайній увазі, терпінні, силі та хитрості. Але це не заважає їм мати приємний характер. Кажуть що при заселенні в новий дім – потрібно першою впустити кішку, в такому випадку вона буде зберігати помешкання від нечисті. Частіше всього коти виражають свої емоції хвостом, але також він служить для стабілізації тіла.
Дякую за увагу!