Шемчук.pptx
- Количество слайдов: 25
Моя майбутня професія Виконала студентка групи 3 Ф 1 Шемчук Аліна
Г. Сковорода говорив, що світ –це театр. І кожен повинен для себе обрати ту роль, яку він зможе найкраще виконати, ту, що відповідає його нахилам і здібностям. Стосується це, насамперед, вибору професії.
Професія бухгалтера є однією з найбільш давніх. Вона досить престижна в Україні та в інших державах світу.
Бухгалтер (нім. «Buch» -книга, «Halter» -власник) фахівець у галузі бухгалтерії. В даний час професія є важливою, без неї не обходиться жодне підприємство
На сьогоднішній день „бухгалтер" - є однією із найпоширеніших професій. Чим же викликана її така популярність?
З набуттям незалежності Україною у перші роки державний бюджет і фінансова система країни суттєво похитнулися як наслідок фінансової кризи. Внаслідок таких зрушень почали набувати популярність "грошовиті" професії, де зарплата була достойною, відповідала рівню реальних потреб і виплачувалася своєчасно. У переважній більшості бюджетних установ такого вже не було.
Чим же професія бухгалтер вирізняється серед інших професій?
Почнемо з хорошого
Головний бухгалтер на підприємстві - це друга людина після керівника з прийняття усіх рішень, що стосуються фінансовогосподарської діяльності, оскільки саме він наряду з директором ставить свій підпис майже на усіх документах. А це не тільки відповідальність, але й авторитет.
Професія оплачувана. Мова йде не тільки про розмір оплати, а й про черговість виплати. Навіть, якщо на Підприємстві не вистачає грошей для виплати зарплати усім працівникам, бухгалтерія зарплату отримує як правило у першу чергу.
„Той, хто сидить на грошах, без грошей не залишиться. " (Народна мудрість)
Отже, що нам дає професія бухгалтер позитивного: 1. Авторитет у колективі та серед колег. 2. Порівняно високу оплату. 3. Можливість підвищувати кваліфікацію та заробляти знаннями.
На допомогу бухгалтеру приходять нові сучасні програми: Це можливість навчитися вести облік на комп'ютері: оформляти документи і реєструвати господарські операції, аналізувати інформацію і формувати бухгалтерську і податкову звітність.
В роботі практикуючих бухгалтерів є безліч плюсів: Спілкування Виробляються навички Поліпшується самодисципліна Розвивається логічне мислення Можливість працювати на себе Постійний потік нової інформації Влада
Мінуси професії: 1. Часті зміни в законодавстві 2. Суперечності законодавства (наприклад, податкового та бухгалтерського) 3. Доводиться виконувати вказівки вищого начальства, навіть якщо вони здаються невірними в даній ситуації 4. Діяльність бухгалтера жорстко регламентована і не залишає простору для творчості 5. Помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів.
Бухгалтер працює у будь-яких організаціях.
Люди цієї професії мають бути, перш за все, відповідальні та організовані.
Бухгалтер повинен не просто вміти вести книги, добре знати облік, економіку, але й володіти основами технології виробництва, трудовим і цивільним правом, діловодством, комп'ютерною технікою та іноземними мовами.
Також необхідні висока концентрація уваги, скрупульозність і посидючість. Непогано мати добру пам'ять і, найголовніше, треба вміти мовчати (так як нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю)
З підвищенням значення бухгалтера в ринковій економіці на перший план висувається питання його підготовки.
Професію бухгалтер можна отримати у вищих та середніх спеціальних державних навчальних закладах, приватних та акціонерних навчальних закладах, спеціальних курсах, але проблемою випуску кваліфікованих спеціалістів є те, що не всі ВУЗи є профільними, але випускають даних спеціалістів.
16 липня в Україні сяткується ДЕНЬ БУХГАЛТЕРА!
Дякую за увагу!
Шемчук.pptx