катя.pptx
- Количество слайдов: 10
Моя майбутня професія – стоматолог Підготувала учениця 10 -А класу Чепак Катерина
• Стоматолóгія (від грец. στοματος — «рот» , и λογος — «слово» ; англ. dentistry) — розділ медицини, що стосується зубів, ротової порожнини і суміжних структур. Включає діагностику та лікування їх захворювань і відновлення втрачених чи уражених тканин [1]. • Лікарі, які практикують лікування зубів називаються стоматологи. Інші лікарі та обслуговуючий персонал відносяться до стоматологічних асистентів, гігієністів стоматологічних, зубних техніків, а також стоматологічних терапевтів.
Специфіка професії Плюси професії: • Високі зарплати, впевненість у завтрашньому дні, гарні перспективи Мінуси професії: • Не вибирайте цю професію, якщо ви: надмірно вразливі, занадто емоційні, маєте проблеми зі здоров'ям, не готові до багаторічного навчанні. Місце роботи: • Приватні і державні клініки. Особисті якості: • Вибирайте цю професію, якщо: ваші улюблені шкільні предмети біологія і хімія; у вас міцні нерви, ви легко приваблюєте до себе людей; прагнете дізнаватися нове
Кар'єра • Для стоматолога можливі три варіанти кар'єри. У першому випадку лікар росте професійно, формально залишаючись на одній посаді, підвищує кваліфікацію. З досвідом підвищується якість робіт, професійна репутація і доходи, формується своя клієнтська база. Другий шлях просування адміністративними сходами: рядовий лікар, завідувач відділенням, заступник головного лікаря, головний лікар. Особливо підходить тим, хто працює в державних медичних установах. Третій варіант - наукова кар'єра. У цьому випадку освіта стоматолога не закінчується на ординатурі або інтернатурі. Молодий спеціаліст вступає до аспірантури, захищає кандидатську дисертацію. Через деякий час пише докторську. Вершина шляху - професура, власна кафедра, своя наукова школа та безліч відданих учнів.
Якості які повинен мати стоматолог • Людина, яка хоче присвятити себе лікарській діяльності, безперечно, повинна мати покликання до медицини. Чуйно і уважно ставитися до пацієнтів, вміти стримувати себе у різних ситуаціях, ввічливо поводитися із хворим, бути коректним, та з великою витримкою реагувати на зауваження – ось основні принципи поведінки стоматолога.
Історія професії • Область клінічної медицини, що вивчає хвороби зубів, слизової оболонки та інших органів порожнини рота, щелеп та особи, частково шиї, а також розробляє методи їх діагностики, лікування та профілактики - все це і є Стоматологія. По мірі розвитку теоретичної та практичної бази зубоврачеванія, зубопротезування і щелепно -лицевої хірургії виявилися необхідність злиття цих дисциплін. Так, зубоврачеваніе запозичили у щелепно-лицевої хірургії принципи вчення про ранах. У той же час у щелепної хірургії використовують зубопротезну техніку для відновлення жувальної функції у оперованих хворих. У процесі формування стоматології як єдиної дисципліни відбулася диференціація її на три основні розділи: • 1. хірургічну стоматологію; 2. терапевтичну стоматологію; 3. ортопедичну стоматологію. В останні роки в особливий розділ виділилася • 4. дитяча стоматологія.
• • • Сучасна стоматологія - інтенсивно розвивається галузь медицини. У ній знаходять застосування найсучасніші технології. У стоматології вже широко використовуються методи лікування карієсу без застосування бормашін: * Лазерна обробка порожнин, * Абразивна обробка (абразивна суміш, що подається під великим тиском, зрізали тканина ураженої частини зуба), * Хімічна обробка (в порожнину зуба міститься спеціальна речовина - каріосольв, що дозволяє безболісно зруйнувати уражених частина зуба, не зачіпаючи при цьому здорові тканини зуба). У протезуванні до нових технологій відноситься імплантологія (створення штучних коренів зубів). При виготовленні сучасних імплантатів використовуються сплави титану, що володіють високою міцністю і відсутністю алергічних реакцій у людини. Високі космічні технології, які використовуються при обробці та встановлення імплант спрямовані на підвищення міцності з'єднання імплантату з щелепної кісткою, меншу травматизації кости, і досягнення високого косметичного ефекту. Комп'ютерні технології застосовуються при моделюванні та відтворення зубних протезів. Це дозволяє створювати ідеально точні протези, повністю відповідні анатомічної будови щелеп. Комп'ютерне моделювання застосовується при хірургічному лікування деформацій щелепи. Успіхи сучасної генетики та молекулярної біології дозволяють говорити про те, що незабаром стане можливим клонування зубів та їх установка замість втрачених або хворих. Так що не викидайте молочні зуби! Хто знає, може саме вони стануть матеріалом для вирощування Ваших власних зубів!
катя.pptx