Tvorcha_robota.pptx
- Количество слайдов: 16
Мова та Держава Виконала: учениця 7 -Б класу Олейникова Орина
Рідне слово – це невід'ємна частина рідного краю. Для українця це мальовничі схили Дніпра в Києві; це старовинна архітектура Львова; золотоверхий Чернігів над срібною Десною; стрункі і строгі хмарочоси індустріального Харкова; буйнозелена Волинь із сумними плесами озер.
Любіть Батьківщину!!! А над усім – могила великого Кобзаря, який колись розказав нам, “чиї ми діти”, розказав нашу минулу славу і заповів усім прийдешнім поколінням: любити свою Батьківщину!!!
Українські пісні Звуки рідної мови – це не тільки образи рідного краю, а й пам’ять про наших предків, які передали нам у спадщину свої пісні: Ой, на горі та женці жнуть, А попід горою яром-долиною Козаки йдуть…
Жнива… І уявляється: поле, жнива. Під голубим небом селяни жнуть пшеницю. Виблискують під сонцем серпи. А низом проходять козаки, виспівуючи: “Засвіт встали козаченьки ”. У високих шапках, червоних жупанах, із шаблями при боці.
Маруся Чурай Нашою мовою творила Маруся Чурай. Усе своє любляче серце вона сточила в неперервні рядки, які й нині вражають кожного глибиною щирістю висловленого в них почуття, чарівністю мелодій. Пісні, Марусі додавали козакам снаги, нею віддавав свої накази гетьман Петро Сагайдачний.
Запорозька Січ Це мова могутньої Запорозької Січі – зародка нової української державності, що довго й завзято боронила свою волю.
Українська мова ще жива… У нашій мові – безсмертя народу. Століттями гнана й переслідувана у великодержавній казарміімперії, вона все ж існувала в піснях і думах, казках і переказах, жила в приказках і прислів'ях…
Панство було проти… Сільська хата найчастіше була притулком нашої мови у часи безправ'я. Панство вважало українську мову непридатною для культурного вжитку. У той же час видатні вчені, прогресивні діячі були іншої думки.
Мальовнича українська мова Я згодна з думкою, яку висловив учений-мовознавець Ізмаїл Срезневський, що українська мова є однією з найбагатших слов'янських мов, що вона не поступається чеській за кількістю слів, польській – мальовничістю, сербській – приємністю.
Мова – поетична… Ізмаїл Срезневський писав: “Ця мова може рівнятися з освіченими мовами гнучкістю й багатством синтаксису, мова поетична, музикальна, мальовнича”. Він щиро вірив, що жива народна українська мова стане літературною, оскільки це мова Хмельницького, Пушкаря, Дорошенка, Палія, Апостола…
Мова – ніжна… Не оминули увагою нашої мови й іноземці. Француз П'єр Шевальє, який перебував на нашій землі за Хмельниччини, згадував, що українська мова “дуже ніжна й сповнена пестливих виразів та надзвичайно витончених зворотів”.
Мова – мелодійна… Німецький поет Фрідріх Боденштедт підносив її найвище серед слов'янських сестер, відзначаючи мелодійність та музикальність мови.
Любіть Україну… Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову, і мову її солов'їну. В. Сосюра
Моя школа № 17
Tvorcha_robota.pptx