Скачать презентацию МОП Міжнародн а організац ія праці LOGO Адреса Скачать презентацию МОП Міжнародн а організац ія праці LOGO Адреса

Бардаш Т. МОП гр.153.pptx

  • Количество слайдов: 15

МОП: Міжнародн а організац ія праці LOGO Адреса офісу: Вул. Еспланадна, 8/10, Офіс 1908, МОП: Міжнародн а організац ія праці LOGO Адреса офісу: Вул. Еспланадна, 8/10, Офіс 1908, Київ, 01001 Україна Тел. : +38 044 289 85 28, +38 044 284 38 87 Факс: +38 044 289 41 41 Штаб-квартира Женева, Швейцарія

 З розвитком світової економіки, економічної інтеграції та співробітництва різних країн виникла необхідність узгоджувати З розвитком світової економіки, економічної інтеграції та співробітництва різних країн виникла необхідність узгоджувати та узагальнювати трудові відносини, які складаються на національних ринках праці. Виконання цього завдання взяла на себе Міжнародна організація праці, яка в своїх Конвенціях і Рекомендаціях юридично закріпила норми трудових відносин як частину міжнародного права.

● Міжнародна організація праці — унікальна тристороння організація, яка об’єднує представників урядів, організацій працівників ● Міжнародна організація праці — унікальна тристороння організація, яка об’єднує представників урядів, організацій працівників та роботодавців задля спільної розробки політики і програм. Вона створена у 1919 р. у складі Ліги Націй за ініціативою і актив ною участю західно соціал демократії для сприяння соціальному прогресу, встановлення і підтримання соціально злагоди. На заключному етапі другої світової війни була створена Організація Об'єднаних Націй, між нею і МОП було укладено угоду (затверджена 1946 р. ) про встановлення зв'язків. Таким чином, МОП стала першою спеціалізованою установою ООН.

МОП виробила такі критерії індустріального суспільства, як восьмигодинний робочий день, захист материнства, законодавство, що МОП виробила такі критерії індустріального суспільства, як восьмигодинний робочий день, захист материнства, законодавство, що забороняє використання дитячої праці, і цілий ряд мір, що сприяють безпеці на робочих місцях і нормальним трудовим відносинам.

Міжнародна організація праці Представники трудящих державчленів Державичлени Представники підприємців держав-членів Адміністративна рада. Складається з Міжнародна організація праці Представники трудящих державчленів Державичлени Представники підприємців держав-членів Адміністративна рада. Складається з 56 членів обраних строком на три роки Міжнародне бюро праці Секретаріат МОП Комісії Генеральний директор МОТ

Головні цілі МОП відповідно до її статуту: vзахист інтересів та прав трудящих шляхом регламентації Головні цілі МОП відповідно до її статуту: vзахист інтересів та прав трудящих шляхом регламентації робочого часу; vборотьба з безробіттям; встановлення гарантії заробітної плати та визнання принципу рівності оплати за однакову працю; vзахист працівників від професійних захворювань та травматизму на виробництві; vрегламентація питань соціального страхування та соціального забезпечення тощо. [Image Info] www. wizdata. co. kr - Note to customers : This image has been licensed to be used within this Power. Point template only. You may not extract the image for any other use.

Для досягнення поставлених цілей МОП виконує такі основні завдання: розробка програм покращання умов праці Для досягнення поставлених цілей МОП виконує такі основні завдання: розробка програм покращання умов праці та виробничого середовища, техніки безпеки та гігієни праці, охорона та відновлення довкілля; розвиток соціального забезпечення; захист прав людини та боротьба з бідністю за покращання життєвого рівня трудящих, розробка міжнародної політики та програм вирішення соціальнотрудових проблем; створення і прийняття міжнародних трудових норм у вигляді конвенцій та рекомендацій задля здійснення цієї політики; технічне співробітництво (допомога країнамучасницям у вирішенні соціально-трудових проблем);

МОП направлена на вирішення питань, таких як: зайнятість (зокрема, дитяча); безпека на робочому місці; МОП направлена на вирішення питань, таких як: зайнятість (зокрема, дитяча); безпека на робочому місці; соціально-економічна безпека; по підтримці зворотного зв'язку із суспільством; боротьба зі СНІДом та ін.

Україна є членом МОП з 1954 року. Співпраця МОП з Україною була реалізована у Україна є членом МОП з 1954 року. Співпраця МОП з Україною була реалізована у 2006 -2007 роках. За допомогою соціального діалогу, Програма гідної праці МОП охопила основні сфери ринку праці, в тому числі сприяння зайнятості, викоренення дитячої праці та запобігання торгівлі людьми, реформування системи трудового законодавства та соціального забезпечення, запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу у сфері праці, посилення превентивної культури охорони праці, сприяння реалізації основоположних принципів і прав у сфері праці. Основна мета МОП сьогодні – це розширення можливостей жінок і чоловіків у отриманні гідних і продуктивних робочих місць в умовах свободи, рівності, захищеності та поваги до людської гідності.

Ратифікація конвенцій є найважливішим міжнародно правовим актом, через який держава — учасниця МОП бере Ратифікація конвенцій є найважливішим міжнародно правовим актом, через який держава — учасниця МОП бере на себе зазначені в них міжнародні зобов'язання. Ратифікація — це затвердження вищим органом державної влади міжнародного правового акта; ратифікація надає йому юридич ної сили всередині країни. [Image Info] www. wizdata. co. kr - Note to customers : This image has been licensed to be used within this Power. Point template only. You may not extract the image for any other use.

Нова конвенція набирає чинності для конкретної держави через 12 місяців з дня реєстрації ратифікаційної Нова конвенція набирає чинності для конкретної держави через 12 місяців з дня реєстрації ратифікаційної грамоти Генеральним директором МОП. Згідно зі статутом МОП держави учасниці повинні надавати щорічні доповіді про прийняті ними заходи щодо застосування ратифікованих конвенцій МОП. З метою регулювання соціально трудових відносин наша держава з урахуванням міжнародних, регіональних трудових стандартів створює власну законодавчу та нормотворчу систему, яка охоплює питання зайнятості, оплати праці, соціальної політики, умов та охорони праці, робочого часу, міграційної та демографічної політики тощо. [Image Info] www. wizdata. co. kr - Note to customers : This image has been licensed to be used within this Power. Point template only. You may not extract the image for any other use.

діючі міжнародні договори за участю України закони України укази Президента України постанови Кабінету Міністрів діючі міжнародні договори за участю України закони України укази Президента України постанови Кабінету Міністрів України, накази та інструкції міністерств комітетів та відомств України накази керівників підприємств Трудові правовідносини можуть регулюватись актами компетен тних державних органів:

 Співпраця між Україною та Міжнародною організацією праці базується на Програмі гідної праці в Співпраця між Україною та Міжнародною організацією праці базується на Програмі гідної праці в Україні, що впроваджується з березня 2006 року. 9 червня 2008 року у м. Женева було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики України та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2008 -2011 роки. Відповідно до зазначеного Меморандуму передбачається проведення консультацій між Міністерством праці та соціальної політики України і Міжнародною організацією праці щодо розробки Програми гідної праці на 2008 -2011 роки. У грудні 2008 року рішенням Адміністративної Ради МОП (лист МБП від 12 січня 2009 року) Україну включено до складу пілотних країн для подальшого проведення дослідження щодо виміру гідної праці. 11 грудня 2008 року у Женеві Міністром праці та соціальної політики України Денісовою Л. Л. було підписано Протокол між Урядом України та Міжнародною організацією праці, представленою Міжнародним бюро праці, про внесення змін до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Міжнародною організацією праці, представленою Міжнародним бюро пр аці, від 10 червня 2002 року. Станом на січень 2009 року Україна ратифікувала 55 Конвенції МОП, серед яких – усі пріоритетні та фундаментальні, що стосуються основних прав людини у сфері праці.

Розвиваючи національне законодавство у сфері праці та долаючи його недоліки, Україна сприяє розвитку та Розвиваючи національне законодавство у сфері праці та долаючи його недоліки, Україна сприяє розвитку та інтеграції національних соціально трудових відносин у систему відносин, визнану світовим співтовариством. Однак для цього потрібно знати законодавство та практику, знати та розуміти історичні, господарські, культурні традиції та особливості своєї країни, вміти розуміти та передбачати стан соціально економічних умов країни на кожному етапі її розвитку, реформування її трудових відносин. Тільки тоді відбудеться становлення ефективних соціально трудових відносин в країні та взаємовідносин у трудовій сфері на міжнародному рівні.

LOGO Дякую за увагу! LOGO Дякую за увагу!