61d7633696252af2a5a7319bfda6a033.ppt
- Количество слайдов: 14
Моніторинг як сучасний засіб управління якістю освіти Людмила Швидун, завідувач навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти КВНЗ “ДОІППО”
Моніторинг сьогодні – це наука і мистецтво, неодмінна умова майбутніх можливостей якості освіти і педагогічного процесу, а не констатація минулих помилок. Це новий стиль науково-педагогічного й управлінського мислення, це могутній засіб інновацізації, технологізації, інформаційно -корекційного супроводу освітньої системи і педагогічного процесу на основі виважених управлінських рішень на всіх рівнях, відповідний інструментарій і механізм оцінки якості освіти.
Питання створення власної системи моніторингу якості освіти – це необхідна умова існування сучасної школи. Існує висока ймовірність його хибної реалізації. 1). Ризик використання моніторингу для інструментального контролю. 2). Окреслені цілі та стандарти часто зосереджуються лише на вимірюванні досягнень респондентів та порівнянні з результатами інших. 3). Проблема оперативного структурування інформації.
Проте становлення національної системи моніторингу якості освіти – досить тривалий процес, який потребує значних інтелектуальних і матеріальних витрат. В основі системи оцінки якості освіти, на якій має будуватися моніторинг в школі, лежить оцінка відповідності: • показників навченості максимальним природним можливостям дитини (тобто визначеним у зоні його найближчого розвитку); • показників розвитку особистості учня показникам його навченості; • показників розвитку особистості і навченості учня відповідним показникам класу, школи; • темпів розвитку особистості учня темпам зростання його навченості; • об'єктивної оцінки його навченості й оцінки її вчителем; • психологічної комфортності навчання для учня рівню комфортності в класі тощо.
Основні заходи обласного, національного та міжнародного рівнів з питань моніторингу у 2017 -2018 н. р. • обласна науково-практична конференція “Моніторингові дослідження як інформаційна база в системі управління якістю освіти” (підстава - план роботи КВНЗ «ДОІППО» на 2017 рік; дата проведення буде повідомлена додатково); • обласне моніторингове дослідження готовності педагога до змін у системі освіти (вересень-грудень), підстава - план роботи КВНЗ «ДОІППО» на 2017 рік; • обласне моніторингове дослідження щодо стану організації національно-патріотичного виховання в ЗНЗ (вересень-грудень), підстава - план роботи КВНЗ «ДОІППО» на 2017 рік;
• тематичне вивчення питання щодо створення системи внутрішнього моніторингу якості загальної середньої освіти в навчальних закладах П’ятихатського району (листопад 2017 року, підстава - план роботи КВНЗ «ДОІППО» на 2017 рік); • виїзний тренінг до м. Марганець з теми “Освітній моніторинг як сучасний механізм успішного управління школою” (листопад-грудень 2017 року, підстава - план роботи КВНЗ «ДОІППО» на 2017 рік); • • національне моніторингове дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року» (наказ МОНУ від 29. 12. 2016 № 1693 «Про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року» ); міжнародне дослідження якості освіти РІSA-2018 (орієнтовно квітень- травень 2018 року). Детальніше проект РІSA 2018 можна дізнатися з вітчизняного (www. pisa. testportal. gov. ua) та міжнародного (www. oecd. org/pisa/) сайтів).
• • У 2018 році пропонуються одноденні тематичні тренінги з питань моніторингу якості освіти для заступників директорів, методистів, які проходили тематичні курси фахівців-координаторів з теми «Науковометодичний і психологічний супровід моніторингу якості освіти» протягом 2010 -2017 років з тем: Моніторинг як основа побудови виховної роботи в освітній установі Використання ІКТ для обробки інформації в системі моніторингу якості освіти Технологія створення системи локальних моніторингових досліджень Моніторинг якості освіти і прикладні аспекти аналізу та інтерпретації даних
ЦЕ ВАЖЛИВО!
Інформує прес-служба УЦОЯО Навесні 2018 року Український центр оцінювання якості освіти проведе моніторингове дослідження читацької та математичної компетентностей четвертокласників. Дослідження не буде загальнообов’язковим. У ньому зможуть узяти участь лише ті навчальні заклади, що потраплять до репрезентативної вибірки. Вибірка формуватиметься таким чином, що результати моніторингу відображатимуть стан навчальних досягнень випускників початкової школи всієї країни. Очікується, що учасниками дослідження стане близько 6 000 учнів різних типів загальноосвітніх закладів, розташованих у міській і сільській місцевостях. З 3 по 19 травня 2017 року відбувся перший етап апробації завдань. Усього для апробації відібрано 44 загальноосвітні навчальні заклади в 9 регіонах України. Другий етап апробації заплановано на жовтень 2017 року. За результатами апробації буде укладено тестові зошити для моніторингового дослідження 2018 року. Моніторинг дасть змогу зафіксувати стан навчальних досягнень випускників початкової школи напередодні впровадження нового стандарту для початкової школи, а також відслідковувати зміни, що відбуватимуться в результаті запровадження нового стандарту та нових підходів до навчання, починаючи з 2018 року. Передбачено, що аналогічні моніторингові дослідження пройдуть у 2018, 2020, 2022 та 2024 роках – це допоможе оцінити перебіг освітньої реформи і, за потреби, скоригувати її.
РІSA 2018 в УКРАЇНІ Деталі на сайті www. pisa. testportal. gov. ua
Проведено такі моніторингові дослідження обласного рівня: • ІІ етап стану впровадження профільного навчання в ЗНЗ області (аналітичну довідку за підсумками дослідження доведено до відома керівників управлінь, відділів освіти області (лист КВНЗ «ДОІППО» від 28. 12. 2016 № 965), висвітлено через сайт ДОІППО (рубрика «Моніторинг якості освіти» ); • моніторинг діяльності методичних кабінетів, центрів (аналітичну довідку доведено до відома керівників управлінь, відділів освіти області (лист КВНЗ «ДОІППО» від 26. 12. 2016 № 959), висвітлено через сайт ДОІППО (рубрика «Моніторинг якості освіти» ); • пілотне моніторингове дослідження «Випускники на порозі дорослого життя» ) респонденти – 2 620 учнів 11 класів області (аналітичну довідку доведено до відома керівників управлінь, відділів освіти області (лист КВНЗ «ДОІППО» від 30. 05. 2017 № 507), висвітлено через сайт ДОІППО (рубрика «Моніторинг якості освіти» ); • здійснено порівняльний аналіз даних ЗНО з математики з результатами пілотного моніторингу та ДПА з математики (матеріали висвітлено через сайт ДОІППО (рубрика «Моніторинг якості освіти» ).
Звернути увагу на: • • моніторингові дослідження обласного рівня на ІІ півріччя 2017 року поліпшення інформаційно-роз’яснювальної, методичної роботи серед освітян області з питань РІSA та моніторингу якості освіти необхідність постійного відслідковування інформації через сайти УЦОЯО та ДРЦОЯО, ДОІППО (МЯО) необхідність ширшого висвітлення творчих доробок освітян з питань моніторингу якості освіти у фахових виданнях та педагогічній періодиці планування роботи методичного кабінету, центру на 2017 -2018 н. р. з питань моніторингу та координування планів роботи структурних підрозділів установи післядію, відстеження дієвості проведеної корекційної роботи за результатами моніторингових досліджень різного рівня, зворотній зв'язок (результати моніторингових досліджень враховувати під час планування різних видів діяльності) створення позитивної мотивації до проведення моніторингових досліджень документальне забезпечення моніторингу
Дякую за увагу! Бажаю всім нам зберегти дитячу спрагу до знань, юнацьку допитливість розуму і зрілість міркувань!
61d7633696252af2a5a7319bfda6a033.ppt