subkuрlturi.pptx
- Количество слайдов: 47
Молодіжні субкультури. Їх плюси і мінуси.
Субкультура - Це соціальне угрупування, кожен з його представників сам себе до нього зараховує (тобто ідентифікує). Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.
Характеристики молодіжних субкультур: o Специфічній стиль життя і поведінки; o Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді; o Нонконформізм, протиставлення собі решті суспільства; o Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення; o Ініціативний центр.
Класифікація молодіжних субкультур: романтико-ескапітські субкультури (хіппі, толкієністи, байкери); гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери); кримінальні (гопники, скінхеди); анархо-нігілістичні (панки та інші).
Неформали загальна назва для представників різних молодіжних рухів. Визначення “неформал” походить від терміна “неформальне об'єднання молоді”. Характерними аксесуарами неформалів вважаються фенечки (браслети з ниток або бісеру), бандани, рвані джинси.
Металісти металістів об’єднує їх любов до важкої музики. Та якщо металісти, готи та емо залюбки розповідають про своє життя, то інші неформали намагаються бути у "підпіллі" і не афішують свого існування. Серед них, зокрема, панки, скінхеди, растамани, репери, рейвери.
Представники метал-груп пропагують незалежність, самостійність і впевненість в собі, культ "сильної особи". Серед прихильників блэк-метал зустрічаються язичники і сатаністи, але для інших різновидів це є нехарактерним. Характерний жест металістів – “коза” - підкинутий вгору кулак з мізинцем і вказівним пальцем і направлений стороною долоні вперед.
Стиль одягу n n n n Типовий ремінь металіста Довге волосся у чоловіків Шкіряна куртка “косуха”, шкіряний жилет. Чорні футболки або балахони з логотипом улюбленої металевої групи. Напульсники — шкіряні браслети із заклепками і/або шпильками (прочуханки), колючі ремені, ланцюги на джинсах. Нашивання на одязі і інших предметах із зображеннями метал-груп. Грубе взуття — “камелоти”, “гриндерси”, звичайні високі черевики. Короткі чоботи з ланцюгами. Туфлі (як правило, гостроносі, “готичні” штиблети).
Байкерство Основне для них - їзда на шаленій швидкості, без певної мети і підтексту. Завжди одягнений у старий червоний светр Для них байк — стиль життя, а не просто швидкий та зручний спосіб пересування. Всіх байкерів об'єднує віра в одного кумира Швидкість. У цьому байкери схожі на спортсменів. В певній мірі байкінг є спорт, але спорт екстремальний.
Реперська субкультура. Репери і хіп-хопери Одяг репера - широкі штани, що спущені нижче пупа, спортивне взуття, простора футболка, вони носять широкий і вільний одяг, більшість захоплюється баскетболом, боксом і, звичайно, написанням репу.
Плюси: людина-репер не лише займається спортом (що вже є плюсом), вона проявляє себе творчо. А прояв таланту завжди спричинює зростанню особистості. l Мінуси: все ніби добре, але є така підтечія як “Ганста”. Ось саме тут "в моді" агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть володіти вогнепальною зброєю, оскільки вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе. l
Хіп-хоп субкультура, яка окрім репу вбирає в себе ще і ді-джеїнг, графіті, специфічну форму одягу, деякі види спорту, брейк-данс, а відповідно є значно ширшим поняттям. аніж просто "репи".
"Золота молодь" з грошима не рахується Досить потужною є армія представників “гламурної” молоді. Вони носять джинси на стегнах, пояси з великими пряжками, футболки і широкі окуляри, кеди чи кросівки. Їх об’єднують дорогі розваги та одяг. Часто показово зверхні. У складі цієї молоді – діти із заможних родин, легко піддаються впливу моди та реклами.
Растамани (растафарі) - вегетаріанці і пацифісти. Растафарі можна легко розпізнати за зовнішнім виглядом: їхні голови прикрашають червоно-чорно-зелені берети та зачіска у вигляді дредів. Традиційні кольори: червоний - символізує дух борців за свободу, чорний - колір шкіри послідовників руху, зелений - надія на звільнення і золотий - колір прапора Ямайки.
Із їхньої точки зору, можна: любити людей, палити траву, байдикувати, осягати сенс життя, розповідати іншим про растафарі, філософствувати, грати на барабанах, боротися з Вавілоном, носити дреди і слухати реггі; не можна: їсти свинину, молюсків, сіль, оцет, рибу без луски, коров'яче молоко, палити тютюн, пити ром і вино, носити речі з чужого плеча, їсти приготовану іншими їжу, грати в азартні ігри.
Плюси: досить спокійна культура і нешкідлива для суспільства.
Панки. Нео-панки Панк – це не тільки музика, але і спосіб життя. Панків, насправді, дуже багато. Вони бувають різні: панк-відродження, антифа-панк, шарпи, скіни. Панки агресивні, їм притаманний деінтелектуалізм (заперечення розуму) та відкидання будь-якого контакту з суспільством, крім "шокпротесту". Особливо це стосується їхньої зовнішності та манер - одягнені у високі військові черевики (гади), штани переважно надзвичайно старі і брудні та шкіряну куртку (косуху). Найпопулярніша зачіска - ірокез, що пофарбований в усі кольори веселки. Музика - панк-рок (група Sex Pistols).
n n Зовнішній вигляд. Яскравий і епатажний імідж: важкі черевики або кеди, терті джинси, ланцюги, браслети зі шкіри, черепи. Ірокез та яскраві кольори волосся зараз зустрічаються рідко. „Внутрішні панки” - без зовнішніх атрибутів - зустрічаються досить часто. Стиль одягу вільний, позитив і пофігізм, Внутрішня свобода - ось їх девіз.
Готи
Готи - сумні, депресивні, задумливі. Похмурій імідж, інтерес до містики і декадансу, готична музика – це все про готів – представників субкультури. Отже готика як субкультура - це, перш за все, культурна і мистецька течія. Її представники навчились знаходити позитив у гнітючому і моторошному, для них важливе заглиблення у власний внутрішній світ. Вони беруть життєве натхнення з такої музики, літератури і арту, які інших вганяють у депресію.
Плюси: як правило, готи - це люди, які шукають натхнення, - творчі люди. І їх захоплення даною субкультурою ніщо інше, як просто спосіб насититися енергією. l Мінуси: тут так само є небезпечні підтечії, зокрема, сатаністи. Їх ідеологія – ідеологія епатажу і бунт проти церковно-традиціоналістської системи. Саме люди з такої субкультури можуть піти на осквернення церковних предметів, жертвопринесення та інші дії, засновані на поклонінні сатані. l
Емо скорочено від emotional - “емоційний”, від назви напряму хардкор-музики, сповідують любов до чорного кольору, що не є дивним, оскільки емо та готи мають спільних предків – чорних панків У емо свої погляди на життя, які складаються з 2 основних кольорів: чорного (символізіє несправедливість, жорстокість світу) та яскравих кольорів (щасливі емоції, кохання, приємні переживання). Часто це відображається у зовнішньому вигляді послідовників цієї субкультури, але справжні емо ніколи не ставлять зовнішній вигляд вище, аніж саму суть ідеології.
Характерні ознаки емо чорний одяг з атрибутикою смерті – малюнками кісток, черепів, кажанів, крім пірсингу на обличчі, наприклад у вигляді кликів під нижньою губою обов'язковою є присутність в гардеробі чого-небудь рожевого, що показує високу чутливість. Такі собі діти Тьми з плюшевими іграшками.
Плюси: якщо не враховувати їх емоційність, то емо цілком мирні і тихі. Мінуси: прагнення до переживання яскравих і чистих емоцій і їх вираження - головне правило для емо. Їх відрізняє: жадання самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чутливе світосприйняття. Отже, все це може привести до нервового зриву і до проблем у подальшому
Скінхеди Це неофашистські молодіжні угрупування закритого типу. Ø Проповідують культ сильної особи, расизм, шовінізм, культ чорної магії, систематично займаються фізичною підготовкою. Не приховують своїх поглядів. Ø Вітанням є витягнута вперед рука. Ø Часто на чолі такого молодіжного угрупування стоїть доросла людина з профашистськими поглядами. Ø Зовнішній вигляд можна охарактеризувати, “черевики та підтяжки”
Ø Плюси: звичайно, справжнім плюсом це не назвеш, але ідея скінхедів - тільки сильні можуть жити. Отже, потрібно бути сильним, і не лише тілом, але і духом. Саме це прагнення з натяжкою можна назвати позитивним. Ø Мінуси: напади безпричинної агресії по відношенню до інших людей. Вони абсолютно не бояться убити "не свого", і навіть в деякій мірі прагнуть до цього.
Зовнішній вигляд: ¢ ¢ ¢ ¢ Брита наголова або дуже коротка стрижка Тяжкі чорні високі черевики з білими шнурівками Світло-сині джинси Білі футболки та чорна сорочка Короткі чорні і темно-зелені куртки на "блискавці" без комірця Насичення воєнної та націоналістичної символіки Одяг НС-скінхедів має дві особливості – "шифр" та "паливо". Значення їх полягає в тому, щоб розпізнавати та відсікати чужинців.
Гопники Характерні аксесуари o Спортивний костюм. o Насіння соняшнику (насіннячка, "сєм. Ачки", "сємки"), часто поміщене в конусовидний кульок з газетного паперу. o Невеликий переносний магнітофон, що працює на батареях. Використовується гопниками для прослуховування їх улюбленої музики під час перебування на вулиці. Останнім часом замість магнітофона використовується мобільний телефон, як правило, з низьких цінових категорій.
Стиль життя o o o * Гопників характеризує розв'язна хода і агресивна манера поведінки: розглядування перехожих впритул, фамільярне звернення. * Часте перебування на вулиці. * Відвідини дискотек з метою побитися. * Відсутність інтелектуальних і культурних розваг. * Примітивна лексика з великою кількістю слів-паразитів. * Акцент уваги на погані сторони життя (цинізм), відсутність відчуття гумору. * Заперечення сімейних цінностей і сексуальна розбещеність у поєднанні з примітивізмом. * Відчужене відношення до життя ("по барабану"), показний антиінтелектуалізм: неприйняття будь-яких порівнянь або абстракцій в розмові, апеляція до безпосереднього сприйняття - вирази "в натурі", "конкретно" і "реально". * Любов до блатної музики, російського шансону і попси. * Схильність до куріння, вживання алкоголю і наркотиків. * Гопники люблять носити речі, отримані у жертв ("здобич")
“Хіпі” o Ознаки: довге волосся o Атрибут "фенічка" або "фенька", котра вважається вершиною хіповського самовираження. Фенька може бути якою завгодно. Саме слово бути схожим від вільної інтерпретації англійського "thing", тобто "річ". Найчастіше "феньки" це сплетені з бісеру браслети, які крім функції декору несуть і інше смислове навантаження.
В наш час досить складно знайти прихильників "хіпізму", які б свідомо називали себе "хіпі". Натомість люди, які зараховують себе до цієї категорії, воліють називати себе "я патлатий", "піпл", "системна людина" і навіть "людина".
Райтери (граффіті) написи або малюнки на стінах будівель і переходів, вагонах поїздів, а також огорожах і інших вертикальних поверхнях є одним з видів самовираження молоді.
Паркуристи (трайсери) Паркур являє собою подолання смуги міських перешкод. Тобто в межах міста намічається маршрут, який необхідно пройти за мінімальний відрізок часу і не обходячи перешкод, будь то стіни, паркани або будинки, і не використовуючи жодних пристосувань, крім свого тіла. Трейсери, тобто люди, які займаються паркуром, йдуть навпростець, використовуючи елементи акробатики і гімнастики, біг і скелелазіння.
Паркур - заняття травмонебезпечне.
Руфінг це дослідження міських дахів. Причому чим складніше на нього потрапити, тим вище дах "цінується". В особливій пошані дахи промислових зон, з яких відкривається жалісливий індустріальний типаж.
Банджи і роуп-джампінг Банджи-джампінг – це екстремальні стрибки з моста, роуп -джампінгу - це екстремальні стрибки зі статичних об’єктів — залізничних мостів і кранів — але не у вертикаль, як із банджи, а в горизонталь. Іншими словами, це щось на зразок "тарзанки". Роуп в Україні перебуває в напівлегальному стані.
Діггери рухаються в зворотному від руферів і джамперів напрямку. Вони шукають пригод під землею, у міських дренажних системах і каналізаціях.
Файєрпоїнг жонглювання парними предметами, що горять, закріпленими на мотузці або жердині. Природно, файєрпоїнг - заняття небезпечне. Снаряди для нього молоді факіри обмочують у керосині. Якщо хоч крапля його потрапляє на одяг або тіло, є великий ризик, що ця ділянка може зайнятися.
Геймери фанати віртуальних ігор
Проект підготувала учениця 11 класу овк Наталія
subkuрlturi.pptx