60____5-7_.ppt
- Количество слайдов: 8
МИСТЕЦТВО ПРОГРАМА ДЛЯ 5 -9 КЛАСІВ Автори: Масол Л. М. (керівник групи) Коваленко О. Я. Сотська Г. І. (заступник керівника з ОМ) Кузьменко Г. В. Марчук Ж. С. Константинова О. В. Паньків Л. І. (заступник керівника з ММ) Гринчук І. П. Новикова Н. В. Овіннікова Н. І.
Підходи Принципи Наступності між початковою, Особистісно зорієнтований основною і старшою школою Поєднання загальнолюдського, національного та етно. Компетенткраєзнавчого аспектів змісту освіти нісний Інтегративності, спрямованості на поліхудожнє виховання учнів Активності (пріоритет творчої Діяльнісний самореалізації) Інтегративний Варіативності змісту, методів, технологій Діалогічності Полікультурності й толерантності
Мета Завдання Мета- особистісний художньо-естетичний розвиток учнів, виховання у них ціннісно-світоглядних орієнтацій у сфері мистецтва, розвиток комплексу ключових, міжпредметних і предметних компетентностей у процесі опанування художніх цінностей і способів художньої діяльності, формування потреби в художньотворчому самовираженні та естетичному самовдосконаленні - виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток художніх інтересів і потреб, естетичних ідеалів, - формування системи художніх знань і вмінь, яка відображає видову специфіку і взаємодію мистецтва; - розвиток сприймання, розуміння, інтерпретації й оцінювання творів мистецтва та художніх явищ; - стимулювання діалогу, спілкування учнів в царині мистецтва, розвиток художніх здібностей, критичного мислення, - стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження; - формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі у соціокультурному житті.
ЗАГАЛЬНА ТЕМАТИЧНА СТРУКТУРА ПРОГРАМИ МИСТЕЦТВО (1 год) 5 Види мистецтва МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 6 Жанри мистецтва (1 год) 7 Мистецтво: діалог традицій і новаторства 8 Мистецтво в культурі минулого 9 Мистецтво в культурі сучасності ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО (1 ГОД)
Тематична структура програми “Мистецтво” (5 -9 кл. ) Кл Тема року 5 Види мистецтва 6 Жанри мистецтва 7 Мистецтво: 8 9 Теми Народне і професійне мистецтво Взаємодія і синтез мистецтв Образи природи у мистецтві Образи людини у мистецтві Мистецтво у нашому житті діалог традицій і Новітні мистецькі явища новаторства Мистецтво в культурі Стилі та напрями мистецтва: античний, візантійський, романський, готика; бароко, минулого рококо, класицизм, романтизм, реалізм Мистецтво в культурі Стилі та напрями мистецтва: імпресіонізм сучасності і постімпресіонізм, модернізм і постмодернізм. Екранні мистецтва. Форми поширення мистецтва (музеї, медіа, реклама)
Тематична структура програми “Образотворче мистецтво” (5 -7 кл. ) Кл 5 6 7 Тема року Теми Графіка Живопис Скульптура. Види мистецтва Декоративно-прикладне мистецтво. Взаємодія образотворчого мистецтва з іншими видами мистецтва (музика, архітектура, література, театр, цирк, кіно) Анімалістичний жанр. Пейзаж Портретний жанр. Жанри Побутовий жанр. Натюрморт. образотворчого мистецтва Жанри: міфологічний, релігійний, історичний, батальний Мистецтво: діалог Мистецтво у нашому житті традицій і Дизайн сучасності
ОЦІНЮВАННЯ Система оцінювання результатів навчання в освітній галузі “Мистецтво” грунтується на позитивному ставленні до кожного учня; оцінюється не рівень його недоліків і прорахунків, а рівень особистісних досягнень. До основних видів оцінювання належать: поточне(виконує діагностичну, стимулюючу коригуючу функції) і підсумкове(семестрове і річне). Додатковими засобами стимулювання пізнавальної активності учнів є самооцінка та взаємне оцінювання. Зображальна діяльність включає розумово-практичні способи дій учнів за зразком (навчальні вправи), творчі завдання – зображення на площині фарбами та графічними матеріалами, а також в об'ємі (пластилін, папір). Навчальні вправи ( штрихування, виконання колірних плям), які виконують учні, можуть не оцінюватися. Тематичне оцінювання проводиться на основі поточного. Окремі перевірки(контрольні, самостійні роботи) не проводяться.
Домашні завдання Основним видом домашніх завдань в основній школі з предмета “Образотворче мистецтво” мають бути спостереження за кольорами, формами, перспективними змінами в просторі, аналіз колориту, орнаментів, природних форм, фактури, текстури, характеру тощо; добір зразків зображень до теми ( графіка, живопис, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво, архітектура, дизайн, фото), добір асоціативного ряду, тла, природних матеріалів для майбутньої композиції, виконання проекту та ін. , відвідування художнього музею або виставки. Домашнє завдання виконується заохочується учителем. за бажанням учнів і