Скачать презентацию МІНІСТЕРСТВО ОСВТИ І НАУКИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ Скачать презентацию МІНІСТЕРСТВО ОСВТИ І НАУКИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Химия и повседневная жизнь человека.ppt

  • Количество слайдов: 18

МІНІСТЕРСТВО ОСВТИ І НАУКИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 42 МІНІСТЕРСТВО ОСВТИ І НАУКИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 42 ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ З ХІМІЇ НА ТЕМУ: «ХІМІЯ В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ» 2011

n. Company n. LOGO Хімія в повсякденному житті Виконала учениця ІІ курсу ПТУ – n. Company n. LOGO Хімія в повсякденному житті Виконала учениця ІІ курсу ПТУ – 42 Вийванко Ганна Павлівна під керівництвом викладача хімії Мостицької Валентини Миколаївни

Хімія та повсякденне життя людини v Хімія володіє великими можливостями, створює нові матеріали, примножує Хімія та повсякденне життя людини v Хімія володіє великими можливостями, створює нові матеріали, примножує родючість ґрунту, полегшує роботу людини, економить її час, вдягає, зберігає здоров'я, створює їй затишок та комфорт, змінює зовнішність людини. Але та ж сама хімія може стати шкідливою, небезпечною для здоров'я людини, навіть смертельно небезпечною.

Домашня аптечка v Пероксид водню – відмінний антисептик. v Нашатирний спирт – водний розчин Домашня аптечка v Пероксид водню – відмінний антисептик. v Нашатирний спирт – водний розчин аміаку збуджує дихальний центр. v Аспірин або ацетилсаліцилова кислота – один з препаратів, який широко використовують як жарознижуюче, протизапальне, знеболювальне та протиревматичне. v Ліки для лікування серцевосудинної системи – це валідол, корвалол, нітрогліцерин.

Миючі та чистячі засоби v В даний час широко використовуються синтетичні миючі засоби-детергенти. Основою Миючі та чистячі засоби v В даний час широко використовуються синтетичні миючі засоби-детергенти. Основою являються синтетичні поверхністно-активні речовини ПАР, в яких довгий вуглеводний граничний радикал з’єднаний з сульфатною або сульфонатною групою. Крім ПАР, в СМЗ входять ще й інші компоненти: відбілювач, помягшувач, піноутворювач, ароматизатори. v Із кисневовмісних відбілювачів найбільш поширеніший перборат натрія та перекарбонат натрія.

Пральні порошки v Пральний порошок - це велика кількість хімічних елементів, що вступають в Пральні порошки v Пральний порошок - це велика кількість хімічних елементів, що вступають в хімічні реакції з плямами на білизні.

Як працює пральний порошок? v Жирні плями, до них відносяться плями від жирної їжі Як працює пральний порошок? v Жирні плями, до них відносяться плями від жирної їжі і інших масляних речовин. Такі плями, зазвичай, мають трохи жовтуватий колір. Вони видаляються за допомогою ПАР і деяких ензимів. Плями рослинного походження, забарвлені, на них діє хімічний вибілювач. Білкові плями від крові, м`яса, соусів. Як правило, видаляються ензимами. При цьому, чим вище концентрат хімічного вибілювача, тим гірше діють ензими. Але деякі виробники добилися золотої середини. Їх порошки видаляють як рослинні плями, так і білкові (наприклад, порошки українського виробництва Дакос). Відбілювання також здійснюється за допомогою хімічного відбілювача, але не хлорвмісного, який негативно впливає на шкіру і тканину, а кисневого.

Рідкі миючі засоби v Рідкі миючі засоби, призначені для вовняних і делікатних виробів, не Рідкі миючі засоби v Рідкі миючі засоби, призначені для вовняних і делікатних виробів, не містять у своєму складі ензимів, що грубо впливають на тканину.

Засоби для боротьби з комахами в побуті v Інсектициди – засоби для боротьби з Засоби для боротьби з комахами в побуті v Інсектициди – засоби для боротьби з комахами. Інсектициди використовують у вигляді розчинів, емульсій, аерозолів. Житлові приміщення слід обробляти тільки препаратами, рекомендованими для цих цілей. Це відомі препарати: хлорофос, дихлофос, хлорофосні олівці.

Хімічні засоби в гігієні та косметиці v Косметика та гігієна тісно повязані, так як Хімічні засоби в гігієні та косметиці v Косметика та гігієна тісно повязані, так як містять косметичні засоби (лосьйони, креми, шампуні, гелі), які виконують гігієнічну функцію. До важливих гігієнічних речовин відносяться, перш за все, мила та миючі засоби.

Засоби по догляду за зубами v Важливим засобом по догляду за зубами є зубні Засоби по догляду за зубами v Важливим засобом по догляду за зубами є зубні пасти. Основними компонентами зубної пасти є такі: абразивні, звязуючі, піноутворюючі речовини та згущувачі. Перші з них забезпечують механічне очищення зубів від нальоту та їх полірування. Частіше за все в якості абразиву використовують хімічно осаджений карбонат кальцію, а також фосфати кальцію та полімерний метафосфат натрію.

Дезодоранти v Дезодоранти випускають в твердому вигляді, кулькові та аерозольні. В аерзольних балонах використовують Дезодоранти v Дезодоранти випускають в твердому вигляді, кулькові та аерозольні. В аерзольних балонах використовують скраплені гази, температура кипіння яких дуже низька. Вони легко переходят в газову фазу й не тільки виштовхують основу з балону, але ще й, розширюючись, розпилюють її на дрібні крапельки. Довгий час цю роль виконували тільки фторхлорвуглеводи.

Косметика v Перламутровий еффект утворюють солі вісмутила або слюда, яка має біля сорока відсотків Косметика v Перламутровий еффект утворюють солі вісмутила або слюда, яка має біля сорока відсотків окису титану. v В якості барвника для волосся використовуються розбавлені водні розчини добре розчинних солей свинцю, срібла, міді, вісмута. v Висвітлюють волосся за допомогою 3% розчину пероксиду водню. v До складу фарбуючих шампуней входять п-фенілендіамін, резорцин та інші аналогічні сполуки.

Хімія та їжа v Людина – це єдина істота на землі, яка практично всю Хімія та їжа v Людина – це єдина істота на землі, яка практично всю свою їжу піддає хімічній або термічній обробці.

Розвиток харчової промисловості v Медики рекомендують для раціонального та дієтичного харчування включати в меню Розвиток харчової промисловості v Медики рекомендують для раціонального та дієтичного харчування включати в меню хліб із муки, яка містить висівки. Сьогодні часто говорять про «штучну їжу» . Хоча цей термін не означає отримання продуктів харчування шляхом хімічної реакції. Мова йде про те, щоб природним більковим продуктам надати смаку та вигляду традиційних продуктів, включаючи делікатеси.

n. Company n. LOGO Хімія всюди нас оточує, але, нажаль, далеко не завжди вона n. Company n. LOGO Хімія всюди нас оточує, але, нажаль, далеко не завжди вона діє на людину благотворно

Анотація ХІМІЯ – ПОСТІЙНИЙ СУПУТНИК ЛЮДИНИ. СПОЧАТКУ ВОНА БУЛА НЕ НАУКОЮ, А ПРАКТИКОЮ – Анотація ХІМІЯ – ПОСТІЙНИЙ СУПУТНИК ЛЮДИНИ. СПОЧАТКУ ВОНА БУЛА НЕ НАУКОЮ, А ПРАКТИКОЮ – РЕМЕСЛОМ ЧИ МИСТЕЦТВОМ. ПО СУТІ СПРАВИ МІЖ ЦИМИ ДВОМА ПОНЯТТЯМИ – РЕМЕСЛОМ І МИСТЕЦТВОМ – ВАЖКО УСТАНОВИТИ ЧІТКУ МЕЖУ, ТОМУ ЩО МИСТЕЦТВО ЧАСТО ПЕРЕТВОРЮВАЛОСЯ В РЕМЕСЛО, А РЕМЕСЛО – У МИСТЕЦТВО. ЩОБ ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ СТАЛА «НАУКОЮ» , ВОНА НАСАМПЕРЕД ПОВИННА ЗБАГАТИТИСЯ ЗАГАЛЬНОЮ ТЕОРІЄЮ, БЕЗ ЯКОЇ НЕМИСЛИМИЙ РОЗВИТОК БУДЬ-ЯКОЇ НАУКИ. ДОСЛІДНИКИ ПОВ'ЯЗУЮТЬ НАЗВУ «ХІМІЯ» З ЄГИПЕТСЬКИМ СЛОВОМ «ХАМ» , ЧИ «ХЕМИ» , ЩО ОЗНАЧАЄ ЄГИПЕТ. А У СВОЇХ ПРАЦЯХ ВІЗАНТІЙСЬКІ ЛЕКСИКОГРАФИ НАЗИВАЮТЬ «ХІМІЄЮ» МИСТЕЦТВО ПЕРЕТВОРЮВАТИ ЗВИЧАЙНІ МЕТАЛИ В ЗОЛОТО, СРІБЛО І ЇХНІ СПЛАВИ. НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ МИ Є СВІДКАМИ БУРХЛИВОГО РОЗВИТКУ ХІМІЇ. ВАЖКО ПЕРЕЛІЧИТИ ЧИ КОРОТКО УЗАГАЛЬНИТИ ЇЇ ДОСЯГНЕННЯ – ВІД ПЕРІОДИЧНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕМЕНТІВ МЕНДЕЛЄЄВА ДО РОЗГАДКИ ТАЄМНИЦІ ЖИТТЯ. СЬОГОДНІ ВОНА ЗНАХОДИТЬ ЗАСТОСУВАННЯ В ТАКИХ ВАЖЛИВИХ ГАЛУЗЯХ НАУКИ І ТЕХНІКИ, ЯК ЕЛЕКТРОНІКА, ОБЧИСЛЮВАЛЬНА ТЕХНІКА, КОСМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ, СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО, МЕДИЦИНА, ПОБУТ І Т. Д. ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ХІМІЧНОЇ НАУКИ І ПРИКЛАДНОЇ ХІМІЇ ОЗНАЧАЄ ЇХНЄ ШИРОКЕ ЗАСТОСУВАННЯ В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ, У ВСІХ ОБЛАСТЯХ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ, ЩО БЕЗСУМНІВНО ПОЛІПШИТЬ ПОБУТ І ПІДВИЩИТЬ ДОБРОБУТ НАРОДУ.

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Зміст: Хімія 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Зміст: Хімія і повсякденне життя людини Домашня аптечка Миючі та чистячи засоби Пральні порошки Рідкі миючі засоби Засоби боротьби з комахами Хімічні засоби в гігієні та косметиці Засоби по догляду за зубами Дезодоранти Косметика Хімія та їжа Розвиток харчової промисловості