Міністерство освіти, молоді та спорту України Управління освіти, молоді та спорту Глухівської районної державної адміністрації Березівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Веселка» Глухівської районної ради Сумської області Пошуково-дослідницька робота на тему: «Мовчазні свідки героїчних подій» за напрямом «З попелу забуття» Підготував: Мамай Владислав, представник пошукового загону «Дослідник» Глухів 2013
Пошуковий загін “Дослідник”
Мета діяльності загону • дослідити історію створення пам’ятників та обелісків Великої Вітчизняної війни на території села; • виховання в учнівської молоді любові до рідного краю; • шанобливе ставлення до його історії, духовної спадщини; • збереження пам’яті про буремні роки Великої Вітчизняної війни; • шанобливе ставлення до героїв, які захищали нашу Батьківщини.
Завдання пошукового загону 1. Дослідити історію створення пам’ятників на території села Берези. 2. Поповнити новими матеріалами фонди шкільного музею. 3. Оформити стенд, присвячений 70 -тій річниці визволення України. 4. Випустити шкільний Альманах «Слава героям-визволителям» та пам'ять і пам'ятники.
Велосипедний пробіг до обеліска Героя Радянського Союзу Колісниченка С. К.
Степан Калинович Колісниченко Народився 24 грудня 1913 року в селі Григориополь, нині смт. . у межах Молдови (згідно інших джерел в смт Ширяєве Одеської області, де нині мешкає його рідня). Українець. Закінчив 1 -й курс механічного технікуму в 1934 році. Працював автомеханіком. У Радянській Армії з 1935 року. В 1939 році закінчив Одеський аероклуб, а в 1942 році – військову авіаційну школу пілотів. На фронтах Великої Вітчизняної з березня 1942 року. Заступник командира 519 -го винищувального полку (283 -тя винищувальна авіаційна дивізія, 16 -а повітряна армія, Центральний фронт) лейтенант Колісниченко до кінця липня 1943 року здійснив 114 бойових вильотів, в 24 -х повітряних боях збив 16 і у складі групи 4 літаки противника. Загинув С. К. Колісниченко в повітряному бою з трьома «месерами» над Туранівським лісом, а палаючий літак приземлився на північній околиці села Кривенкове Березівської сільради 30 серпня 1943 року. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 2 вересня 1943 року посмертно.
Зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Тимощенком Г. М. та його розповідь про створення Братської могили у селі
Архівні данні про створення Братської могили у се
Архівні данні про створення Братської могили у се
Братська могила у с. Береза (сучасний вигля
Висновки Отже, ми, молоде покоління, пам’ятаємо подвиг тих людей, що віддали життя за наше майбутнє. Також, ми маємо надію, що той матеріал, який зібрав наш пошуковий загін, допоможе відкрити нові героїчні сторінки в історії нашого краю та заповнить її “білі плями”. Ми повинні зберігати й охороняти пам’ятники нашої держави, бо вони є мовчазними свідками історичних та героїчних подій нашого народу.