на курсо.ppt
- Количество слайдов: 10
Міністерство освіти і науки України ВКНЗ « Коростишівський педагогічний коледж імені І. Я. Франка. Житомирської обласної ради. Професійно-педагогічна діяльність вчителя технологій Курсова робота З методики навчання технології Студента 231 групи Відділення « Технологічна освіта » Анлрука Олександра Вікторовича
План: • Вступ • 1. Сутність, мета та завдання професійнопедагогічної діяльності вчителя технологій. • 2. Основні види професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій • 3. Структура професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій • 4. Основні функції професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій • Висновок • Використана література
Метою курсової роботи є доведення значущості діяльності вчителя та визначення вимог до його особистості.
Вступ: Актуальність. Дана курсова робота розкриває характер і зміст роботи вчителя щодо організації, планування і реального забезпечення технологічної підготовки учнів. Дана постать вчителя є актуальною до тепер адже кожен день суспільство не стоїть на місті і рухається в перед і з цим виникають нові технології, засоби подання інформації змінюються методи та форми ведення уроків, занять та сама структура уроку. Тому вчителеві потрібно весь час поповнювати свої знання і іти вногу з технічним, науковим прогресом.
Розділ I: Сутність професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій. 1. Мета та завдання педагогічної діяльності вчителя технологій. • Мета –це передбачення бажаного можливого кінцевого результату діяльності. Педагогічна мета відображає в собі філософські економічні, моральні, правові, естетичні, біологічні уявлення суспільства про людину та її призначення в житті суспільства. Таким чином цілі роботи вчителя визначаються суспільством тобто вчитель не вільний у виборі кінцевих результатів своєї праці. Цілі педагогічної діяльності-явище динамічне. • Завдання-це і є мета, дана в певних умовах, є Стратегічні завдання, Тактичні завдання , Операційні завдання.
2. Основні види професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій Виховна робота – це педагогічна діяльність, спрямована на організацію виховного середовища і управління різноманітними видами діяльності вихованців з метою вирішення завдань гармонійного розвитку особистості. А викладання - це такий вид виховної діяльності, який спрямований науправління переважно пізнавальною діяльністю школярів. За великимрахунком, педагогічна та виховна діяльність - поняття тотожні.
Розділ II. Структура професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій 3. Cкладові частини педагогічної діяльності вчителя технологій Початковий компонент педагогічної діяльності - знання педагогічних потреб, тенденцій суспільного розвитку, основних вимог, що пред'являються до людини(тобто вчитель має знати, яку людину треба виховувати для суспільства). Другий компонент педагогічної діяльності - різноманітні наукові знання, уміння, навички (ЗУН), накопичені людиною в області виробництва, культури, нушшімшх відносин, які в узагальненому вигляді передаються підростаючим і нинишнім. У результаті освоєння цих основ у людини формується упшіомлене ставлення до життя - світогляд. Третій компонент педагогічної діяльності - власне педагогічні знання, і інший досвід, майстерність, інтуїція. Четвертий компонент педагогічної діяльності - найвища громадянська, моральна, естетична, екологічна та інша культура її боку і області педагогічної діяльності.
. 4 Основні функції професійно-педагогічної діяльності вчителя технологій А саме: • Передача знань, умінь і навичок, формування на цій основі світогляду у вихованців. • Розвиток інтелектуальних сил і здібностей підростаючого’ покоління, емоційно-вольової та дієво-практичної сфер. • Формування моральної поведінки учнів на основі свідомого засвоєння моральних принципів і навичок поведінки в суспільстві. • Формування естетичного ставлення до дійсності (вчитсь розпізнавати прекрасне й потворне, відстоювати прекрасне). • Зміцнення здоров'я дітей, розвиток їх фізичних сил і здібностей.
5. Професійно-педагогічне спілкування • Спілкування слугує способом мовної взаємодії. Спілкування педагога з учнями є специфічними тому, що за статусом вони виступають з різних позицій: учитель організовує взаємодію, а учень сприймає її і включається в неї. Існують такі стилі спілкування: Авторитарний , Демократичний , Ліберальний.
Висновок Тому вчитель є основною постаттю у педагогічній справі веде та організовує безліч процесів на уроці і контролює діяльність учнів. Саме вчитель є будівельником нашого суспільства і провідником у світ. Він не тільки дає знання а і ознайцомлює дітей з різними видами професій. Від того як вчитель підбере навчальний матеріал використає форми та методи на уроці, факультативі, занятті діти засвоять матеріал. Також вчитель з найомить дітей з розвитком суспільства , різними машинами, приладами а точніше дає дітям знання. Отже без вчителів не буде освіти, суспільство буде необізнане, небуде відбуватись науково технічний прогрес. Тому без вчителя його вкладу в суспільство довго нам не проіснувати в реаліях нашого часу.