Презентация пас перевезення.ppt
- Количество слайдов: 15
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ Навчально-науковий центр післядипломної освіти ТОМЧУК ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСІЇВНА АНАЛІЗ СТАНУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСПОРТНИМИ ПАСАЖИРСЬКИМИ ПЕРЕВЕЗЕННЯМИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАСОБАМИ ГІС Спеціальність 7. 08010103 – «Землеустрій та кадастр» Робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» Науковий керівник: МЕЛЬНИК ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ
Головним завданням державного регулювання у сфері діяльності автомобільного транспорту с формування і розвиток ринку його послуг шляхом реалізації єдиної економічної, інвестиційної, науково-технічної та соціальної політики. Програма покликана забезпечити підвищення якості надання споживачам послуг транспортом загального користування, а перевізникам - створити рівні умови розвитку підприємницької діяльності шляхом: створення та розвитку збалансованої маршрутної мережі та її інфраструктури як цілісного комплексу: створення умов для інвестиційної привабливості пасажирських перевезень в області: поступового наближення механізму ціноутворення на пасажирському автотранспорті до вимог ринку; створення системи, яка дозволить автомобільним перевізникам забезпечити рентабельну роботу. Головною метою реалізації Програми є забезпечення населення області якісними та безпечними перевезеннями в обсязі встановлених соціальних нормативів та вимог до транспортного обслуговування з наданням пільг, гарантованих державою окремим категоріям громадян. Загальний ефект, який одержить населення області від реалізації Програми, полягатиме в узгодженості та підвищенні якості перевезень, інформованої населення про перевезення, гарантіях виконання графіків перевезення і оцінюватиметься не тільки економічними, а й моральними, етичними та іншими критеріями, сприятиме підвищенню загальної культури перевезень в області. Формування Програми базується на таких основних засадах: Забезпечення розвитку рівних ринкових умов перевізникам усіх форм власності. Забезпечення ефективного державного регулювання пасажирських перевезень, що гарантує споживачам послуг безпеку та належний рівень якості.
ГІС в управлінні транспортом та комунікаціями За допомогою системи можна відображати та вирішувати наступні задачі: Детальна карта усієї мережі магістралей, їх інфраструктура, адміністративний поділ та органи управління. Стан шляхових мереж та проведення ремонтних робіт, вантажні термінали та їх завантаженість, контроль за підпорядкованими службами та їх точне місце знаходження. Покриття прилеглих територій промисловими об'єктами - основними споживачами транспортних послуг, їх потреби в рухомому складі за плановими замовленнями. Допоміжну транспортну систему, об'єкти зв'язку та комунікації. Ведення детальної інформації про пасажирські перевезення, маршрути та їх завантаженість. Проектування нових маршрутів, аналіз існуючих. Аналіз транспортних потоків, завантаження вузлів та дільниць для збільшення економічної ефективності експлуатації мережі.
Відстеження розподілення рухомого складу за територіальними дільницями магістралей в режимі реального часу, можливість швидкого перегрупування, уникнення заторів, нагромадження порожняку га перевантаження вузлів. Оптимізація комерційного використання рухомого складу, зменшення "холостою" пробігу, управління транспортним навантаженням. Запобігання і усунення наслідків аварій, можливість швидкого виділення необхідних ресурсів. Планування на карті нових об'єктів та шляхів. Прив'язка до географічного об'єкту різних матеріалів: фотографій, планів і т. д. Формування звітів про стан керованої мережі, як за територіальними ознаками, так і за стандартними запитами. Окрім цього, засобами геоінформаційних систем при допомозі GPSтехнології можна здійснювати постійне відстеження за місцем знаходження, за рухом важливих чи небезпечних вантажів.
Методика перетворення растрового Схема прив'язки векторних даних до зображення до векторної моделі даних реальної системи координат.
ER – діаграма атрибутивних даних
Схема даних в ACCESS
Структура таблиці «Ребро» Структура таблиці «Дорога» Структура таблиці «Маршрут» Структура таблиці «Населений пункт» Структура таблиці «Тип дороги» Структура таблиці «Значення дороги»
Фрагмент графу доріг Волинської області
Структура мережі транспорту.
Граф для якого пораховано алгоритм Дейкстра Матриця відстаней 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 0 25 26 М М М 32 2 25 0 20 18 14 26 28 20 9 23 3 26 20 0 21 М М М 4 М 18 21 0 19 М М М 5 М 14 М 19 0 30 М М 6 М 26 М М 30 0 52 М М М 7 М 28 М М М 52 0 8 М М 8 М 20 М М 8 0 12 М 9 М М М 12 0 13 10 32 23 М М М 13 0
Стан забезпеченості транспортними пасажирськими перевезеннями на території Волинської області
Висновки За щільністю автомобільних доріг із твердим покриттям серед регіонів України Волинська область займає 12 -ту позицію — 284, 6 кілометра на 1000 квадратних кілометрів. У середньому в Україні цей показник становить 274, 7 кілометра. Найбільша щільність у львів’ян — 375, 8 кілометра. Про це повідомляє Головне управління статистики у Волинській області. Дороги 1 категорії, найбільш наближені до євро стандартів — з чотирма і більше смугами руху та шириною проїзної частини понад 15 метрів — становлять всього 0, 8% від протяжності доріг з твердим покриттям, а також дороги ІІ категорії — 8, 7%. В Україні — відповідно це 1, 6% та 7, 8%. Більше половини доріг загального користування складають дороги з удосконаленим покриттям — цементобетонним, асфальтобетонним, чорні шосе, в тому числі усі державні дороги, і лише 47, 2% — місцеві. Серед державних доріг найбільш поширеними є асфальтобетонні. Місцеві автомобільні дороги у переважній більшості — це чорні шосе. Майже десята частина місцевих доріг залишаються ґрунтовими. Упродовж 2005 -2009 років загальна протяжність автомобільних доріг загального користування області зросла лише на 4, 8 км, що є недостатньо, враховуючи значення автотранспорту для розвитку економіки області. Поряд з цим, на балансі 374 суб’єктів господарської діяльності знаходиться близько 3 тисяч кілометрів відомчих автомобільних доріг, і з них — 80% з твердим покриттям.
Існуюча мережа відомчих автошляхів не задовольняє сучасні потреби в них. Так, 48 сільських населених пунктів взагалі не мають під’їздів з твердим покриттям до мережі автомобільних доріг загального користування. Найбільше таких сіл в Турійському — 13, Ківерцівському та Любешівському — по 7, Луцькому — 5, Камінь-Каширському та Ратнівському районах — по 4. На жаль, слід констатувати, що в Україні на сьогодні відсутня цілеспрямована державна політика щодо введення геоінформаційннх технологій в сферу транспортних перевезень. Зростання обсягу пасажирських навантаження вимагає негайною транспортом. перевезень та. відповідно, транспортною створення комплексних систем управління На основі даних про кількість маршрутних перевезень у Волинській області та даних про кількість населення в кожному районі ми порахували показник забезпеченості. Для порівняння, використовуючи програмний продукт Мар. Infо, ми створили тематичну карту стану забезпечення транспортними пасажирськими перевезеннями на території Волинської області. З створеної карти ми можемо зробити висновок, що найкраще забезпечені є Луцький, Ковельський та Любомльський райони, а найгірше віддалені від обласного центру Іваничівський та Любешівський райони. Отже, ГІС дозволяє вирішувати широкий спектр транспортних задач на основі аналізу географічних мереж: створювати маршрут проїзду по заданим пунктам, створювати опис маршруту, проводити аналіз часу перебування на маршруті, розраховувати найкоротший шлях. аналізувати зони обслуговування, відшукати, формувати раціональні маршрутні системи усіх видів пасажирського транспорту.