През 1.pptx
- Количество слайдов: 21
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Малинський лісотехнічний коледж ДИПЛОМНИЙ ПРОЕКТ Малі архітектурні форми, як центр композиції при оформленні зони тривалого відпочинку на території Малинського лісотехнічного коледжу ДП. МАФЦКОЗТВТМЛТК. 5. 09010303. 02. 01. ПЗ Доповідач: Григорчук Є. О. Керівник: Матющенко А. М. МЛТК-2017
Актуальність теми: Навколишнє середовище дуже впливає на організм людини. Поліпшення його є однією з актуальних проблем сучасної науки і практики. У системі заходів щодо поліпшення навколишнього середовища важливе місце займає створення зелених насаджень та поєднання їх з малими архітектурними формами. За допомогою зелених насаджень створюються сприятливі мікрокліматичні й санітарно-гігієнічні умови, а малі архітектурні форми допомагають комфортному сприйняттю природного середовища, яке необхідне для здорової життєдіяльності людини.
Мета дипломного проекту Метою дипломного проекту є створення із звичайної прохідної зони, зони тривалого відпочинку для студентів та гостей коледжу, для підвищення естетичності, декоративності та функціональності даної території з використанням МАФ, як засобу для створення комфортної зони відпочинку.
Об’єкт дослідження Об’єкт проектування – це зона довготривалого відпочинку на території студентського містечка, так як знаходиться в його центрі, загальною площею 1200 м². На даний час вона є просто прохідною, по причині не привабливості; загромадженості території віковічними деревами; відсутності достатньої кількості малих архітектурних форм та їх креативності.
При розробці проектних пропозицій були сформовані такі завдання: • Провести аналіз території; • Оцінити стан території • Створити ідеї щодо покращення планувальної структури ділянки, та оцінити якісні показники зелених насаджень та існуючих малих архітектурних форм. • Запроектувати ідеї для покращення благоустрою та стану насаджень і малих архітектурних форм за допомогою іноваційних технологій і кращих матеріалів.
Ситуаційний план території Малинського лісотехнічного коледжу.
Фотообстеження Рис. 1 Загальний Рис. 2 Існуючі вигляд території малі архітектурні форми
Баланс території № з/п 1 2 3 4 5 Назва структурного елементу території Будинки та споруди Сучасний стан м 2 % За проектом м 2 % 32 3 59 5 460 38 490 41 декоративна плитка 460 38 - - спеціальне покриття - - 470 39 Насадження - - 20 2 у тому числі: дерева 708 59 651 54 кущі 400 33 234 19 газони 160 14 70 6 квітники 148 12 244 20 Водні пристрої - - 103 9 Інші території _ _ _ _ Покриття доріг, майданчиків, доріжок у тому числі: асфальт
Проектні пропозиції: Планується видалення з території великих, хворих, викривлених дерев, які не є декоративними і втратили свою красу. Відновлення, заміна новими саджанцями та санітарноомолоджувальна обрізка живоплоту з граба звичайного.
Посадка молодих здорових дерев та кущів з роширенням їх асотименту за рахунок декоративних культур. Повна заміна, збільшення асортименту малих архітектурних форм, так як саме вони являються центром композиційного рішення ділянки.
Заплановано влаштування розарію, фігурної клумби з багаторічниками, міксбортеру з азаліями, невеликий та великий альпінарії. Запроектовано розміщення в центрі скульптури на тематику студентського життя. Повна заміна існуючого покриття доріжок. Заплановано відновлення газонного покриття.
Генеральний план
Фрагмент озеленення
Дендрологічний план
Затрати на реалізацію Разом прямі витрати 245 159, 67 грн. у тому числі: вартість матеріалів 216035, 00 грн. заробітна плата 20794, 85 грн.
Висновки В процесі роботи над проектом благоустрою ділянки території Малинського лісотехнічного коледжу, яка була звичайною, прохідною, дуже затіненою зоною, створено зону тривалого відпочинку для студентів, жителів та гостей території коледжу, з використанням розширеного асортименту малих архітектурних форм.
Для здійснення задуманого проекту був проведений ландшафтний аналіз, досліджено природно – історичні умови району, розроблено проект озеленення та благоустрою, обрано агротехніку створення зелених насаджень і догляд за ними, підібрані більш естетично оформлені та задовольняючі вимогам даного місця відпочинку архітектурні форми. А також, розраховано економічне обґрунтування реалізації проекту та наведено заходи з охорони праці.
Були проведені роботи по оцінці існуючих насаджень, МАФ. Визначено асортимент та кількість рослин, які необхідно вилучити з проектної території. Запроектовано влаштування освітлення території, зміну покриття доріжок, повну заміну МАФ, підібрано асортимент рослин, які естетично доповнюють, лаконічно впишуться в існуючі та декоративно оформлюють ділянку.
В процесі роботи визначено, що малі архітектурні форми - це допоміжний художньо-декоративний елемент, який наділений простими функціями, але без якого неможливе створення сучасного ландшафтного дизайну. МАФ відіграють велику роль в ландшафтному дизайні. Вони дозволяють пожвавити ділянку, зробити її більш затишною, функціональною і оригінальною. При цьому підсумовано, що дуже важливо вибрати дизайн малих архітектурних форм, їх асортимент, який буде ідеально відповідати їх місцю розташування, призначенню та бути центром композиційного рішення ландшафтного планування ділянки.
ДОПОВІДЬ ЗАКІНЧЕНО ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!