Скачать презентацию Міні-проект Опале листя користь чи шкода Скачать презентацию Міні-проект Опале листя користь чи шкода

Опале листя - користь чи шкода.pptx

  • Количество слайдов: 22

 Міні-проект Опале листя: користь чи шкода? Міні-проект Опале листя: користь чи шкода?

Красива осінь вишиває клени Червоним, жовтим, срібним, золотим. А листя просить: – Виший нас Красива осінь вишиває клени Червоним, жовтим, срібним, золотим. А листя просить: – Виший нас зеленим! Ми ще побудем, ще не облетим. А листя просить: – Дай нам тої втіхи! Сади прекрасні, роси – як вино. Ворони п'ють надкльовані горіхи. А що їм, чорним? Чорним все одно. Л. Костенко

Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю, вистилаючи її м’яким килимом. Буйство кольорів змінюється прозорістю та сірістю в кінці осені. Тільки ясне синє небо не втрачає своєї яскравості. Збирають урожай в полях, садах, городах. Потім прибирають сухе листя у дворах і на вулицях. Голими стоять дерева, часто дме сильний вітер, йде дощ. Холоднішає. Люди все більше поспішають сховатися в будинках і квартирах. З прощальними криками відлітають у вирій птахи. Відчувається, що скоро настане зима.

Але мимоволі задаєш собі питання-чому опадає листя? Що з ним стається узимку? Добре це Але мимоволі задаєш собі питання-чому опадає листя? Що з ним стається узимку? Добре це для довкілля чи ні?

А що ж з довкіллям? . З одного боку, вважається, що опале листя, перегниваючи, А що ж з довкіллям? . З одного боку, вважається, що опале листя, перегниваючи, є цінним добривом для рослин. Адже містить у собі велику кількість мікроелементів і мінералів, що так потрібні рослинам. А ще воно захищає грунт від промерзання, даючи можливість весняним травам і квітам почати свій розвиток ще під снігом.

Куди дівається в природі опале листя? Листя восени опадає з дерев і перегниває. Це Куди дівається в природі опале листя? Листя восени опадає з дерев і перегниває. Це має дуже важливе значення. В ґрунті утворюється дуже корисна речовина – перегній або гумус, з якого рослини беруть важливі речовини.

Для таких тварин опале листя є домівкою? * Їжак *Жуки * Кліщі * Мурахи Для таких тварин опале листя є домівкою? * Їжак *Жуки * Кліщі * Мурахи *Вуж звичайний *Черв’яки *Мідиця мала *Сатанинський гекон *Багатоніжки

В опалому листі залишається багато вуглеводів і мінеральних речовин, які дуже корисні для ґрунту. В опалому листі залишається багато вуглеводів і мінеральних речовин, які дуже корисні для ґрунту. Тому вони є хорошим добривом, завдяки якому лісові ґрунти збагачуються перегноєм і набувають ряд цінних властивостей.

Коли опале листя становить шкоду Одні фахівці нарікають, що в опалому листі зимують шкідники Коли опале листя становить шкоду Одні фахівці нарікають, що в опалому листі зимують шкідники і збудники хвороб, і тому, мовляв, видалення листя йде деревам на користь Але для керівництва міста опале листя – це шкода. Тому що листя забиває водостоки й каналізації. Також опале листя починає гнити і велика відповідальність і навантаження на двірників, щоб вчасно прибрати листя.

Також опале листя – шкода для власників тварин, бо у великих скупченнях листя може Також опале листя – шкода для власників тварин, бо у великих скупченнях листя може опинитись їжа, яка через гнилість перетвориться на отруту для їх домашніх улюбленців. Також опале листя – шкода для пересічних громадян, бо скупчення опалого листя, яке вчасно не прибрали, може скривати дорогу, а іноді закривати ями на дорозі, що може призвести до травмування.

У містах листя прибирають. Але як його прибирають? Іноді люди просто спалюють його, щоб У містах листя прибирають. Але як його прибирають? Іноді люди просто спалюють його, щоб полегшити собі роботу. І тоді всі ці шкідливі речовини потрапляють у повітря, яке ми з вами вдихаємо. А науковцями вже давно доведено, що дим спаленого листя містить канцерогенні речовини, які можуть призвести до онкозахворювань.

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Користь опалого листя Користь опалого листя

Опале листя - користь для творчих людей, бо це дає надхнення, нові ідеї, враження. Опале листя - користь для творчих людей, бо це дає надхнення, нові ідеї, враження. Також опале листя дуже люблять діти, закохані, молоді дівчата, особливо всі люблять фотографуватися. Отож, опале листя - це велика насолода для романтиків, художників.

Листя, що обпадає восени з дерев, – не сміття. Розкладаючись в грунті, вони додають Листя, що обпадає восени з дерев, – не сміття. Розкладаючись в грунті, вони додають в неї мінеральні і органічні речовини, накопичені за літо. Поступова деструкція опалого листя створює умови для розвитку грунтової мікрофлори і фауни, яка, з одного боку, виконує роботу по переробці листя, з іншого боку, перешкоджає розвитку патогенних для дерев організмів (грибкові, бактерійні захворювання дерев).

В найбільш відвідуваних міських парках залишення листя під деревами дає тільки сприятливі результати – В найбільш відвідуваних міських парках залишення листя під деревами дає тільки сприятливі результати – поліпшення здоров'я дерев, якості грунтів, поселення птахів і білок.

У лісі ніхто не готує грунт – природа робить її сама з щорічно отримуваного У лісі ніхто не готує грунт – природа робить її сама з щорічно отримуваного матеріалу – опалого листя. Лісова підстилка – фабрика по виготовленню лісового грунту, що живить дерева і що оберігає їх здоров'я.

Що може зробити людина, щоб зберегти природу? Забруднення природи не тільки руйнує нашу єдину Що може зробити людина, щоб зберегти природу? Забруднення природи не тільки руйнує нашу єдину домівку, нашу Землю, але повільно вбиває нас. А ми, найбільш егоїстичні істоти на планеті, на те щоб подумати про тварин і рослин, навіть не можемо забезпечити собі здорове життя. Тому спочатку треба змінити себе, своє ставлення до природи, навколишнього середовища.

Ось це ЗБЕРЕЖЕНА ПРИРОДА! Ось це ЗБЕРЕЖЕНА ПРИРОДА!

Ми – за чисте довкілля! Ми – за чисте довкілля!

Дякую за увагу! Дякую за увагу!

Робота Учня 5 класу Бишківської ЗОШ I-III ступенів Луцана Максима Робота Учня 5 класу Бишківської ЗОШ I-III ступенів Луцана Максима