презентация_конф_Засид Мария.ppt
- Количество слайдов: 14
МІНЕСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КАФЕДРА БОТАНІКИ ТА ЕКОЛОГІЇ ФЛОРА СЕЛИЩА ЛИСИЧЕ ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ (ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ) Студентка 4 -го курсу Групи 4 -Б Засід Марія Володимирівна НАУКОВИЙ КЕРІВНИК ст. викладач кафедри ботаніки та екології Дерев’янська Г. Г.
Актуальність теми Вивчення флористичного складу населених пунктів – одна з найбільш актуальних проблем сучасної ботаніки та екології. Особливу важливість набуває вивчення видів рослин у зв’язку з грандіозними за масштабами і інтенсивності змінами ландшафтів, які відбуваються в результаті різноманітної діяльності людини, у тому числі сільгосппідприємств.
Мета роботи – вивчити видовий склад флори вищих судинних рослин на території селища Лисиче та його околицях. У зв'язку з цим були поставлені наступні задачі: ● вивчити відповідну літературу та узагальнити дані стосовно умов території досліджень та видового складу флори вищих судинних рослин на території селища Лисиче та його околицях; ● за літературними даними та власними спостереженнями скласти попередній конспект флори досліджуваної території; ● провести систематичний аналіз та з’ясувати склад раритетних видів досліджуваної флори. Об’єкт: флора вищих судинних рослин на території селища Лисиче та його околицях. Предмет: особливості досліджуваної флори на сучасному етапі її розвитку.
РИС. 1. РОЗТАШУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ
Матеріали та методи дослідження Збирання та фіксування гербарного матеріалу. Камеральна обробка зборів. Формування фототеки видів рослин. Складання конспекту видів рослин досліджуваної флори. Визначення видів рослин за допомогою визначників.
Систематична структура флори У складі флори селища Лисиче та його околиць визначено 156 видів рослин, які належать до 124 родів, 39 родин, 26 порядків, 4 класів, 3 відділів.
Табл. 1 Кількісна характеристика відділів та класів флори селища Лисиче та його околиць
Рис. 2. Спектр провідних родин флори селища Лисиче та його околиць
Представники родини Asteraceae Рис. 4. Centaurea cyanus (All. ) Dost. Рис. 3. Tanacétum vulgáre L.
Рис. 5. Спектр провідних родів флори селища Лисиче та його околиць
Представники родини Poaceae Рис. 6. Calamagróstis epigéios L. Рис. 7. Poa bulbosa L.
Раритетні види у складі досліджуваної флори До Червоної книги Донецької області та України включено 11 видів рослин: Ephedra distachya L. Pulsatilla bohemica Izvelev Stipa jurineosum L. , S. festucosum L. , S. stiposum L. , S. scabiosum L. , S. vincetoxicosum L. , S. purum L. , S. linosum L. , S. onosmatosum L. , S. koeleriosum L. , Scrophularia cretaceae Fish. занесений до Червоного списку МСОП, та до Європейського червоного списку.
висновки 1. Територія селища Лисиче та його околиць (територія Амвросіївського мергельного кар’єру, Балка Гірка, Балка Широка та Урочище Пристинське ) має значну ботанічну цінність, яка визначається багатством та різноманіттям видового складу флори, а також наявністю рідких, зникаючих та ендемічних видів рослин, що охороняються на різних рівнях. В архітектурно – просторовій структурі досліджуваної території сполучаються чотири зони: техногенних екотопів, жилої забудови, штучних фітоценозів, та фрагментів природної рослинності. 2. У складі флори селища Лисиче та його околиць визначено 156 видів рослин, які належать до 124 родів, 39 родин, 26 порядків, 4 класів, 3 відділів. До спектру провідних родин належить 113 видів. Перше місце в ньому належить родині Asteraceae, що відповідає помірній зоні Голарктики. У родовому спектрі досліджуваної флори провідна роль належить родам Stipa. 3. У складі досліджуваної флори виявлено 11 видів рослин, які є раритетними та охороняються на різних рівнях. Ці види складають біологічну та систематичну цінність даної флори та флори України в цілому, тому потребують захисту.
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!