Милтон Фридман.pptx
- Количество слайдов: 19
Мілтон Фрідман {
Мілтон Фрідман Народився 31 липня 1912 р, у Нью-Йорку. Американський економіст, відомий своїми роботами з макроекономіки, мікроекономіки, економічної історії, статистики та своєю позицією захисту вільного капіталізму.
У 1976 році він став лауреатом Нобелівської премії за досягнення у дослідженні споживчого аналізу, розробці грошово-кредитної теорії та демонстрації складності стабілізаційної політики. Був президентом Американської економічної асоціації з 1967 року.
У 1946 році Фрідмана було визнано гідним ступеня доктора економіки. Він уперше ввів розрізнення між постійним і тимчасовим доходом, що складає один з важливих компонентів його теорії споживання.
Монетаризм. Економічна гіпотеза М. Фрідмана Мілтон писав: «Моя мета полягає в писав: « тому, щоб викласти окрему модель кількісної теорії. . . Кількісна теорія — це перш за все теорія попиту на гроші. Це не теорія виробництва чи грошового доходу, чи рівня цін. Це нове формулювання кількісної теорії грошей»
Оскільки попит на гроші — основа, то й аналіз розпочинається з визначення агентів цього попиту. Ці агенти — первинні власники багатства, для яких гроші — один з боків володіння ним, а другий — підприємства-виробники, для яких гроші є капітальним благом, вони створюють продукт, що продається фірмами. З цього випливає, що теорія попиту на гроші — один з розділів теорії капіталу.
Фрідман відокремлює п’ять видів багатства: 1. Гроші
Фрідман відокремлює п’ять видів багатства: 2. Облігації
Фрідман відокремлює п’ять видів багатства: 3. Акції
Фрідман відокремлює п’ять видів багатства: 4. Фізичні блага
Фрідман відокремлює п’ять видів багатства: 5. Людський капітал
Попит на гроші залежить від трьох факторів: 1) загальної суми багатства, яким володіє суспільство в різних формах (аналог бюджетного обмеження); 2) витрат доходу від цієї форми багатства і від інших альтернативних його форм; 3) цілей та переваг власників багатства.
Загальний висновок Фрідмана для стабільного розвитку економіки: зростання грошової маси має відбуватися зі швидкістю близько 2 % у рік. М. Фрідман значну увагу приділяє проблемам інфляції.
Фрідман стверджував: Ринок здатний до саморегулювання Економіка сама встановить рівень виробництва та зайнятості Грошова маса — причина зростання або зміни кон’юнктури Головна проблема — інфляція
Необхідна стабільна грошова політика Бюджетний дефіцит — причина інфляції Фіксування облікової ставки на тривалий час неможливе Зростання грошової маси в тривалому періоді приводить до підвищення облікової ставки
У тривалому періоді фіксувати рівень безробіття монетарна політика не в змозі Заперечуює фіскальну політику. Фінансування бюджетного дефіциту здійснюється за рахунок позик Грошове пропонування — вирішальний фактор визначення рівня економічної активності та зростання цін. Монетарне правило — збільшення грошової маси постійним темпом на 3— 5 % у рік
Політика невтручання. Економіка самостійно вийде на обсяг виробництва, що відповідає рівню повної зайнятості Ринки достатньою мірою конкурентні, і система ринкової конкуренції дає високий ступінь макроекономічної стабільності Сукупний обсяг витрат споживачів дорівнює обсягу виробництва в країні (ЧНП)
Грошове пропонування — єдиний вагомий фактор, що визначає рівень виробництва, зайнятості та цін Швидкість обігу грошей — стабільна. Її можна передбачити Збільшення грошової маси призводить до збільшення ЧНП
Міністерство освіти і науки України Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Комунальний заклад «Харківська гуманітарно– педагогічна академія» Харківської обласної ради Презентація на тему: Економічна теорія. Мілтон Фрідман. Теорія споживчого аналізу. Основні положення теорії. Виконала: студентка 111 -Ан групи факультету іноземної філології та музичного мистецтва Літвінова Е. С. Харків, 2014