
Микола Хвильовий.ppt
- Количество слайдов: 9
Микола Хвильовий
Біографія митця l l l l Псевдонім: Микола Хвильовий Справжнє ім’я: Микола Григорович Фітільов Дата і місце народження: 13 грудня 1893 року, м Тростянець Види діяльності: літератор, публіцист, громадянський діяч Напрямок літературної творчості: “романтичний вітаїзм” Роки творчості: 1921 - 1933 Смерть: 13 травня 1933 р. у Харкові покінчив життя самогубством Характеристика: романтик за світосприйняттям, фанатик ідей, вірний друг
Посмертна записка Розстріл ЯЛОВОГО – це розстріл цілої генерації … За що? За те що ми були найщирішими комуністами ? Нічого не розумію. За генерацію Ялового відповідаю перш за все я , Микола Хвильовий. “Отже” , як говорить Семенеко … ясно. Сьогодні прекрасний сонячний день. Як я люблю життя - ви й не уявляєте. Сьогодні 13. Пам’ятаєте, як я був закоханий в це число? Страшенно боляче. Хай живе комунізм. Хай живе комуністичне будівництво. Хай живе комуністична Партія.
Творча спадщина Перщі збірки оповідань: • “ Сині етюди” • “ Осінь” Центральні твори: • • “Синій листопад” “Арабески” “Дорога й ластівка” “Кіт у чоботях” “Солонський Яр” “Легенда” Я (Романтика)
Новела “Я (Романтика) У новелі “Я ( романтика)” постає проблема гуманності й фанатичної відданості революції, розкривається суперечність між одвічним ідеалом любові й беззастережним служінням абстрактній ідеї, розвінчується романтика більшовицької революції. Твір торкається теми подвоєння людської особистості.
Прнисвята Я (романтика) має специфічну присвяту: «Цвітові яблуні» , новелі М. Коцюбинського, де душа головного героя, батька, у якого померла донька, подібно до душі «Я» подвоїлась (у ній відбувається боротьба між людиною, що страждає від втрати дитини та художником, який намагається зафіксувати усі деталі смерті, щоб у майбутньому використати для творчості). У М. Хвильового центром уваги є душа ліричного героя, що змагається між революційним обов'язком та гуманістичним началом.
Герої та цитатна характеристика l l Персонажі твору — «усе це різні кінці душі» одного й того самого «Я» , які символізують різні боки свідомості головного героя. Кожен з них це певний психологічний стан головного героя, що здатен змінюватися іншим. Голова «чорного трибуналу» (фанатик з роздвоєною душею) Мати (втілення всеохоплюючої доброти й милосердя Богоматері) l Доктор Тагабат (садист, злий геній) та дегенерат (єдино вірний пес, страж революції, що не знає сумнівів) l Андрюша (комунар, який творить усе супроти своєї волі)
Аналіз твору. Суспільно-політичні умови Тема: автор зобразив руйнівний характер війни та революції. Що призвели до зречення власного “Я”, протиборства добра і зла в душі головного героя його роздвоєності: “Я – чекіст але і людина. ” l Ідея: Світ врятує любов і ксепрощення. • Жанр: “Я(Романтика)” – це психологічна новела. • Композиція: Оповідання складається із заспіву і трьох частин , протягом яких читач зміну у ставленні героя до вбивства. Розповідь у новелі ведеться від першої особи ( “я”) l
Микола Хвильовий.ppt