Microsoft® Small Basic Умови та цикли Условия

Скачать презентацию Microsoft® Small Basic Умови та цикли  Условия Скачать презентацию Microsoft® Small Basic Умови та цикли Условия

1.4_-_umovi_i_cikli_ukr.pptx

  • Размер: 6.6 Мб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 24

Описание презентации Microsoft® Small Basic Умови та цикли Условия по слайдам

Microsoft® Small Basic Умови та цикли Microsoft® Small Basic Умови та цикли

Условия и циклы На цьому уроці ви дізнаєтесь про те як: Написати програми, якіУсловия и циклы На цьому уроці ви дізнаєтесь про те як: Написати програми, які виконують різні команди, грунтовані на одному або декількох логічних умовах. Написати програми, які повторюють команди, доки задана подія не станеться.

Ключові слова Організація розвилок: IF THEN ELSE (ELSEIF) ENDIF Організація умов: AND OR ОрганізаціяКлючові слова Організація розвилок: IF THEN ELSE (ELSEIF) ENDIF Організація умов: AND OR Організація циклів: FOR TO STEP ENDFOR Організація циклів: WHILE ENDWHILE Організація підпрограмм : SUB ENDSUB GOTO

 Умови в программах Small Basic (частина 1) Давайте розглянемо наступну программу: Хотіли б Умови в программах Small Basic (частина 1) Давайте розглянемо наступну программу: Хотіли б Ви визначати умови, які контролюють виконання Вашої програми(і чи виконується вона взагалі)? Зверніть увагу, що ця програма містить ключові слова If, Then і End. If. об’єкт Clock використовується для визначення поточної дати і часу Ця програма за допомогою заданої умови виводить на екран напис «Happy New Year» тільки якщо день відповідає 1 st Січня.

Умови в программах Small Basic Тепер, напишемо програму, в якій дії можуть виконуватися вУмови в программах Small Basic Тепер, напишемо програму, в якій дії можуть виконуватися в обох гілках умови. Залежно від часу виконання програми, з’явиться один з наступних написів :

Умови в программах Small Basic Невірна форма використання! Умови в программах Small Basic Невірна форма використання!

Умови в программах Small Basic У програмуванні Ви можете зробити одну і ту жУмови в программах Small Basic У програмуванні Ви можете зробити одну і ту ж саму річ різними способами. Як програміст, Ви можете вибрати кращий спосіб. В даному прикладі Ви, можливо, звернули увагу, що друга умова в програмі повторює багато інформації з першої умови. Давайте зменшимо повторення, використовуючи ключове слово Else. Обидві програми отримують однаковий результат, але Ви можете використати менше ключових слів If, Then і End. If, якщо Ви використовуєте ключове слово Else.

Умови в программах Small Basic І це також вірна форма використання! Умови в программах Small Basic І це також вірна форма використання!

Давайте подивимося інший приклад…Умови в программах Small Basic OUTPUT Зверніть увагу на використання If,Давайте подивимося інший приклад…Умови в программах Small Basic OUTPUT Зверніть увагу на використання If, Then, Else і End. If в програмі. Ви пишете комплексну програму і хочете перевірити, ввів користувач парне або непарне число.

Коли Ви пишете програму, Ви можете визначити так багато умов, як Вам необхідно, використовуючиКоли Ви пишете програму, Ви можете визначити так багато умов, як Вам необхідно, використовуючи ключове слово Else. If. Ви можете також визначити одну або більше операції для виконання, залежно від істинності вибраної умови при виконанні програми. Умови в программах Small Basic Давайте подивимося на цей приклад. В даному прикладі кожну умову містить єдиний оператор, який оцінює комп’ютер. Коли комп’ютер оцінює оператор як істину, комп’ютер виконує операцію для цієї умови і потім переходить до кінця.

Умови в программах Small Basic Як це виглядає графічно?  Умови в программах Small Basic Як це виглядає графічно?

Підведемо проміжні підсумки. Вітаємо! Тепер ви знаєте як: Написати програми, які оцінюють логічні умовиПідведемо проміжні підсумки. Вітаємо! Тепер ви знаєте як: Написати програми, які оцінюють логічні умови і виконують операції, грунтовані на їх результатах.

Пришов час примінити ваші знання… (дома) Вирахувати арифметичний вираз для двох наборів які вводятьсяПришов час примінити ваші знання… (дома) Вирахувати арифметичний вираз для двох наборів які вводяться за запитом даних. Прислати програми і результати її виконання.

Пришов час примінити ваші знання… (дома) Вирахувати арифметичний вираз для двох наборів які вводятьсяПришов час примінити ваші знання… (дома) Вирахувати арифметичний вираз для двох наборів які вводяться за запитом даних. Прислати програми і результати її виконання. Не забудьте надати блок-схеми алгоритмів своїх програм.

Цикли в программах Small Basic Давайте розглянемо оператори циклу …Ви можете використати цикл дляЦикли в программах Small Basic Давайте розглянемо оператори циклу …Ви можете використати цикл для виконання одного або більше операторів більше одного разу. Ви можете використати цикл For, якщо знаєте, скільки разів комп’ютер повинен повторити оператори. Ви можете використати цикл While, якщо хочете, щоб програма повторювала оператори, доки задана умова не стане істиною.

Цикли в программах Small Basic  Натисніть    кнопку для запуску. ВЦикли в программах Small Basic Натисніть кнопку для запуску. В даному прикладі змінна містить значення, яке збільшується на 1 кожного разу, коли цикл виконується. Давайте напишемо программу, яка містить цикл For. . . End. For. Взагалі, цикл For. End. For використовується для виконання коду задане число разів. Для управління цим типом циклу, Ви повинні створити змінну(лічильник), яка простежує, скільки разів цикл виконується.

Цикли в программах Small Basic Змінна лічильник. У цій програмі одночасно використовується і вЦикли в программах Small Basic Змінна лічильник. У цій програмі одночасно використовується і в тілі циклу.

Цикли в программах Small Basic OUTPUTДавайте використаємо це поняття, щоб надрукувати таблицю множення дляЦикли в программах Small Basic OUTPUTДавайте використаємо це поняття, щоб надрукувати таблицю множення для 5.

Цикли в программах Small Basic У попередньому прикладі значення змінної лічильника в циклі ForЦикли в программах Small Basic У попередньому прикладі значення змінної лічильника в циклі For збільшувалося на 1 кожного разу при виконання циклу. Проте, Ви можете збільшити значення іншим числом(кроком), якщо Ви використовуєте ключове слово Step. Наприклад, Ви можете збільшувати значення на 2, якщо напишете наступний код: Значення параметра Step може бути позитивне, негативне, дробове. !!!

Якщо Ви не знаєте кількість циклів перш, ніж напишете програму,  Ви можете використатиЯкщо Ви не знаєте кількість циклів перш, ніж напишете програму, Ви можете використати цикл While замість циклу For. Цикли в программах Small Basic Давайте напишемо наступну програму, що демонструє роботу циклу While : Коли Ви створюєте цикл While, Ви визначаєте умову, яка є істиною, коли цикл починається. Але комп’ютер оцінює умову кожного разу, коли цикл повторюється. Коли умова стає брехнею, цикл припиняє своє виконання.

Цикли в программах Small Basic Як це виглядає графічно?  Цикли в программах Small Basic Як це виглядає графічно?

Підвидемо підсумки… Вітаємо! Тепер ви знаєте як: Написати програми, які оцінюють логічні умови іПідвидемо підсумки… Вітаємо! Тепер ви знаєте як: Написати програми, які оцінюють логічні умови і виконують операції, грунтовані на їх результатах. Написати програми, які повторюють одну або більше за команди або задане число разів або базуючись на логічних умовах.

Прийшов час примінити Ваші знання… (дома) Прийшов час примінити Ваші знання… (дома)

Прийшов час примінити Ваші знання… (в классе) Створити програму для перетворення оцінок одного абоПрийшов час примінити Ваші знання… (в классе) Створити програму для перетворення оцінок одного або декількох студентів з відсотків(балів) у буквені значення(болонский процес). По-перше, виводиться запит про кількість студентів. Потім про кількість балів і конвертувати у букву. Якщо балів більше чим 75, це відповідає — A. Якщо балів менше ніж 75, але більше або рівне 60, відповідає — B. Якщо балів менше ніж 60, але більше або рівне 35, відповідає — C. Якщо балів менше ніж 35, відповідає — D.