Скачать презентацию Мета уроку формувати уявлення про комп ютерні віруси їх Скачать презентацию Мета уроку формувати уявлення про комп ютерні віруси їх

e88756549a9b6420a9c5f0c68aec0164.ppt

  • Количество слайдов: 28

Мета уроку: формувати уявлення про комп'ютерні віруси, їх класифікацію; розглянути види антивірусних програм, ознаки Мета уроку: формувати уявлення про комп'ютерні віруси, їх класифікацію; розглянути види антивірусних програм, ознаки ураження комп'ютера вірусами і заходи профілактики; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати людину-громадянина, відповідальну за свої вчинки, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки та програмного забезпечення.

Очікувані результати: Знати визначення вірусу та історію виникнення; Визначати вид комп'ютерного вірусу та антивірусної Очікувані результати: Знати визначення вірусу та історію виникнення; Визначати вид комп'ютерного вірусу та антивірусної програми; Знати методи профілактики та боротьби з вірусами; Знати основні класи та можливості антивірусних програм; Знати види покарань за комп'ютерні злочини.

План уроку: 1. Виникнення та ознаки комп'ютерних вірусів. 2. Класифікація комп'ютерних вірусів. 3. “Цікаві План уроку: 1. Виникнення та ознаки комп'ютерних вірусів. 2. Класифікація комп'ютерних вірусів. 3. “Цікаві віруси”. 4. Боротьба з вірусами. 5. Кримінальна відповідальність за комп'ютерні злочини.

Круш Максим n Калина Катерина n Анопрієнко Руслан n Круш Максим n Калина Катерина n Анопрієнко Руслан n

1984 рік 7 -ма конференція Лехайського університету США Фред Коен 1984 рік 7 -ма конференція Лехайського університету США Фред Коен

Комп'ютерний вірус LКомп'ютерний вірус — це спеціально створена програма, здатна самостійно поширюватися, створювати власні Комп'ютерний вірус LКомп'ютерний вірус — це спеціально створена програма, здатна самостійно поширюватися, створювати власні копії, приєднувати їх до інших файлів з метою псувати інформацію та перешкоджати роботі комп'ютера. L Головна властивість вірусу — здатність самовідтворюватись.

Перші “Віруси” M Кінець 1960 -х років: “Pervading Animal”; M 1972 рік: гра “Дарвін”; Перші “Віруси” M Кінець 1960 -х років: “Pervading Animal”; M 1972 рік: гра “Дарвін”; M 1974 рік: програма “Rabbit”; M 1986 рік: вірус “Brain”; M 1987: “Лехайський вірус”; M Грудень 1987 року: вірус “Ізраїль”.

Вірус Морріса(черв'як Морріса) 2 листопада 1988 року Роберт Морріс молодший інфікував за допомогою написаного Вірус Морріса(черв'як Морріса) 2 листопада 1988 року Роберт Морріс молодший інфікував за допомогою написаного ним вірусу 6 тисяч комп'ютерів

Ознаки комп'ютерних вірусів: Повільна робота ПК; : Часті “зависання” та збої в роботі ПК; Ознаки комп'ютерних вірусів: Повільна робота ПК; : Часті “зависання” та збої в роботі ПК; : Неправильна робота програм, які до цього працювали коректно; : Зміна розмірів файлів; : Зникнення або збільшення файлів і папок на диску; : Зменшення вільного обсягу оперативної пам'яті; : Виведення на екран несподіваних повідомлень, малюнків, звукових сигналів; : Неможливість завантаження операційної системи. :

±Заболотна Віталіна ±Шишка Наталія ±Заболотна Віталіна ±Шишка Наталія

Комп'ютерний вірус За особливостями алгоритму роботи вірусу За середовищем розповсюдження За деструктивними можливостями Файлові Комп'ютерний вірус За особливостями алгоритму роботи вірусу За середовищем розповсюдження За деструктивними можливостями Файлові Бутові Макровіруси Мережеві Комбіновані Зовсім безпечні Безпечні Небезпечні Дуже небезпечні За способом зараження Резидентні Нерезидентні Невидимі Поліморфні Віруси-супутники

Шестак Сергій Шестак Олександр Шестак Сергій Шестак Олександр

“Троянський кінь” N “Черв'як” N “Чорнобиль” Захоплювач паролів N N “Троянський кінь” N “Черв'як” N “Чорнобиль” Захоплювач паролів N N

Ò Ò Ò Лизогуб Максим Хрол Олександр Шишка Наталія Ò Ò Ò Лизогуб Максим Хрол Олександр Шишка Наталія

Антивірусна програма(антивірус) – це спеціально створена програма для виявлення та Антивірусні програми лікування файлів, Антивірусна програма(антивірус) – це спеціально створена програма для виявлення та Антивірусні програми лікування файлів, заражених комп'ютерним вірусом, а також запобігання їх зараженню. Сканер Монітор Ревізор Вартовий Лікар Вакцина Детектор Фільтр

J J J J Сканування пам'яті та вмісту дисків за розкладом; Сканування пам'яті комп'ютера, J J J J Сканування пам'яті та вмісту дисків за розкладом; Сканування пам'яті комп'ютера, а також файлів, що записуються та читаються, під час виконання операцій з ними; Сканування архівів; Розпізнавання поведінки, властивої комп'ютерним вірусам; Автоматичне оновлення антивірусних баз через Інтернет; Перевірка даних, які надходять з Інтернету; Введення журналів подій, що стосуються антивірусного захисту.

Виконання проблемнодослідницького завдання Створити текстовий документ, в який ввести наступний текст: X 5 O!P%@AP[4PZX Виконання проблемнодослідницького завдання Створити текстовий документ, в який ввести наступний текст: X 5 O!P%@AP[4PZX 54(P^)7 CC)7}$EICARSTANDARD-ANTIVIRUS-TESTFILE!$H+H* 2. Зберегти. 3. Записати в зошит усі повідомлення, що з'явилися. Чи вдалося зберегти документ? 1.

ПРОГРАМА Dr. Web ПРОГРАМА Dr. Web

ПРОГРАМА Avast ПРОГРАМА Avast

ПРОГРАМА NOD 32 ПРОГРАМА NOD 32

Профілактичні заходи G Установіть сучасну антивірусну програму та G G G постійно її оновлюйте. Профілактичні заходи G Установіть сучасну антивірусну програму та G G G постійно її оновлюйте. Дублюйте конфіденційну та важливу інформацію на зовнішніх носіях. Уникайте використання неперевірених носіїв інформації. Не використовуйте “піратські” диски. Не відкривайте електронні листи від невідомих адресатів. Без зайвої потреби “ не блукайте ” Інтернетом.

< Мостепан Євген < Байбарак Олександр < Мостепан Євген < Байбарак Олександр

Кримінальна відповідальність за комп'ютерні злочини Ст. 361 УК. Несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів). Кримінальна відповідальність за комп'ютерні злочини Ст. 361 УК. Несанкціоноване втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів). Ст. 361 -1 УК. Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмни або технічних засобів. Ст. 361 -2 УК. Несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в ЕОМ (комп'ютерах) Ст. 362 УК. Несанкціоновані дії з інформацією, що обробляється в ЕОМ (комп'ютерах). Ст. 363 УК. Порушення правил експлуатації ЕОМ (комп'ютерів). Ст. 363 -1 УК. Перешкода роботі ЕОМ (комп'ютерів

Висновки: % Комп'ютерні віруси становлять велику загрозу для інформаційних систем. % Щоб запобігти зараженню Висновки: % Комп'ютерні віруси становлять велику загрозу для інформаційних систем. % Щоб запобігти зараженню комп'ютера вірусами, слід дотримуватися певних правил. % Обов'язково встановити на комп'ютері та постійно оновлювати антивірусну програму.

Очікувані результати: Знати визначення вірусу та історію виникнення; Визначати вид комп'ютерного вірусу та антивірусної Очікувані результати: Знати визначення вірусу та історію виникнення; Визначати вид комп'ютерного вірусу та антивірусної програми; Знати методи профілактики та боротьби з вірусами; Знати основні класи та можливості антивірусних програм; Знати види покарань за комп'ютерні злочини.

Домашнє завдання & Конспект. & З'ясуйте причини зараження операційних систем комп'ютерними вірусами. Домашнє завдання & Конспект. & З'ясуйте причини зараження операційних систем комп'ютерними вірусами.