Merle H. Mishel Ksenia Krehhova Õ16 Tallinna Tervishoiu

Скачать презентацию Merle H. Mishel Ksenia Krehhova Õ16 Tallinna Tervishoiu Скачать презентацию Merle H. Mishel Ksenia Krehhova Õ16 Tallinna Tervishoiu

26434-merle_mishel.ppt

  • Количество слайдов: 11

>Merle H. Mishel Ksenia Krehhova Õ16 Tallinna Tervishoiu Kõrgkool 2013 Merle H. Mishel Ksenia Krehhova Õ16 Tallinna Tervishoiu Kõrgkool 2013

>Elulugu On sündinud 1939 a. Bostonis. Lõpetanud 1961 a. Bostoni Ülikooli, bakalaureuse erialal Elulugu On sündinud 1939 a. Bostonis. Lõpetanud 1961 a. Bostoni Ülikooli, bakalaureuse erialal Lõpetanud 1966 a. Kalifornia Ülikooli, Magistrikraadiga psühhiaatrilises õendusabis Lõpetanud 1976-1980 a. Magistri Humanitaarteaduse Ülikooli, doktori kraadiga sotsiaalpsühholoogias Klermondi Asperantuurist

>Elulugu Misheli väitekirja uurimistöö ajal ta arenes Mishel Ebakindlus Haigestumises skaala Mishel ja teised Elulugu Misheli väitekirja uurimistöö ajal ta arenes Mishel Ebakindlus Haigestumises skaala Mishel ja teised on teinud uurimistöö kasutades oma teooria ja tööriista rinnavähi, eesnäärmevähi, pea-ja kaelapiirkonna vähi ja traumaatilise vigastuse valdkondades.

>EBAKINDLUSTUS HAIGESTUMISES TEOORIA EVOLUTSIOON 1970ndate aastate lõpus oli väga vähe teatud ebakindlus haiguses fenomenist. EBAKINDLUSTUS HAIGESTUMISES TEOORIA EVOLUTSIOON 1970ndate aastate lõpus oli väga vähe teatud ebakindlus haiguses fenomenist. «On olemas süsteemse uurimise ebakindluse puudus, kuna muutuja, mis mõjutab hinnangu haigust, seostus üritusi.» (Mishel, 1981) Rahvusvahelise Uurimistööde Teenuse abiga Mishel suutis arendada Mishel Ebakindlus Haigestumises Skaala ja keskmine teooria Ebakindlus haiguses.

>TEOORIA EESMÄRK Ebakindlus haiguses teooria aitab mõõta astet, mil määral inimine tunneb ebakindlust, kui TEOORIA EESMÄRK Ebakindlus haiguses teooria aitab mõõta astet, mil määral inimine tunneb ebakindlust, kui ta on haige või kui tal on äge vigastus ja on võimalus selle kordumist. Haigus põhjustab ebakindlust, mis levib inimese elu ning lagundab seisukohta ja reaalsust. Ebakindlus on liikumis jõud ja aktsepteeritud reaalsuseks. Nüüd inimene võib näha, et on paljud erinevad valikud vastakuses ainult põhjused ja tagajärjed paradigmile. Õed on olulised selles protsessis.

>EBAKINDLUS JÄI RAVITA Ebakindlus võib tekkitada hirmu haiguse eest. Seda võib iseloomustada mitu ilmingutega. EBAKINDLUS JÄI RAVITA Ebakindlus võib tekkitada hirmu haiguse eest. Seda võib iseloomustada mitu ilmingutega. Hirmu kordumine, elu kontrolli kaotus, emotsionaalne stress, kõik see on ebakindlustuse efektid. Tõesti need tingimused, kui pole pöördutatud võivad viia patsiendi suutmatuseks moodustada kognitiivsed struktuurid seotud haiguse sündmustega, halva otsuse tegemisega, halva psühholoogilise reguleerimisega.

>PEAMISED EELDUSED Ebakindlus on kognitiivne seisund, mis esitab mittevastavus olemasolevate kognitiivse skeemi, et toetada PEAMISED EELDUSED Ebakindlus on kognitiivne seisund, mis esitab mittevastavus olemasolevate kognitiivse skeemi, et toetada tõlgendust haigusega seotud sünnmusi. Ebakindlus on olemuselt neutraalne kogemus, ei ole soovitav ega vastik, kuni see on hinnatud kui selline. Kohanemine tähendab järjepidevus tavalise bipsühhosotsiaalse inimese käitumist ja on soovitud tulemuse toimetuleku jõupingutusi või vähendada ebakindlust, hinnatud kui oht või toetada ebakindlust hinnatud kui võimalus. Toetudes tõekspidamiste kaose teooria inimesed tavaliselt toimivad kaugel tasakaaluolukorrast. Põhilised kõikumised süsteemis suurendavad inimeste vastuvõtlikkust muutustele. Inimene vajab aega, et keskenduda iseendas ja kui see aeg ei ole kättesaadav, siis ühenduse ebakindluse protsess ettekujutusesse elust ei toimu.

>TEOORIA TASE ARENG Keskmine teooria astmiku kasutatakse abivalmidusega õendusabi praktikasse ja ebakindlus haiguse teoorias TEOORIA TASE ARENG Keskmine teooria astmiku kasutatakse abivalmidusega õendusabi praktikasse ja ebakindlus haiguse teoorias on kerge, et praktiseerida.

>TÄHTSUS HOOLDUSES Kui sündmus tajutakse ebakindlaks ja inimesed toimetulevad mehhanismidega ei vähe ohtu, inimene TÄHTSUS HOOLDUSES Kui sündmus tajutakse ebakindlaks ja inimesed toimetulevad mehhanismidega ei vähe ohtu, inimene võib näidata tüüpilist stressi reaktsiooni. Õed saavad aidata patsiendi ehitades isikliku stsenaariumi haiguse jaoks, mis hõlmab miks või kuidas haigus algas, kuidas see edeneb ja kuidas patsient saab terveks. Ebakindluse kokkuvool on lähenemine, kus on muutus perspektiivis patsiendi ja perekonna elus, eemal orientatsioonist, et kontrollida ja ennustada ebaennustuse otsustamiseks ja ebakindlust kui normaalne. Ebakindlus muutub elurütmiks.

>KASUTATUD KIRJANDUS http://www.authorstream.com/Presentation/cgannon-276275-uncertainty-illness-theory-212mishelfinalpresen-education-ppt-powerpoint/ https://translate.google.ee/?hl=ru&tab=wT#en/ru/mechanisms http://nursing.unc.edu/people/merle-mishel/?doing_wp_cron=1368379515.5679268836975097656250 KASUTATUD KIRJANDUS http://www.authorstream.com/Presentation/cgannon-276275-uncertainty-illness-theory-212mishelfinalpresen-education-ppt-powerpoint/ https://translate.google.ee/?hl=ru&tab=wT#en/ru/mechanisms http://nursing.unc.edu/people/merle-mishel/?doing_wp_cron=1368379515.5679268836975097656250

>TÄNAN TÄHELEPANU EEST! TÄNAN TÄHELEPANU EEST!