Скачать презентацию Медицинские отходы Медицинские отходы n отходы образующиеся Скачать презентацию Медицинские отходы Медицинские отходы n отходы образующиеся

530031.ppt

  • Количество слайдов: 45

Медицинские отходы Медицинские отходы

Медицинские отходы n отходы, образующиеся в процессе оказания медицинских услуг и проведения медицинских манипуляций. Медицинские отходы n отходы, образующиеся в процессе оказания медицинских услуг и проведения медицинских манипуляций.

Медицинские отходы Медичні відходи організації за ступенем небезпеки поділяються на п'ять класів : клас Медицинские отходы Медичні відходи організації за ступенем небезпеки поділяються на п'ять класів : клас А - безпечні, подібні твердим побутовим відходам; клас Б - епідеміологічно небезпечні; клас В - надзвичайно епідеміологічно небезпечні; клас Г - токсикологически небезпечні відходи; клас Д - радіоактивні відходи. n

Медицинские отходы n n n Часті порушення при поводженні з медичними відходами: Порушення режиму Медицинские отходы n n n Часті порушення при поводженні з медичними відходами: Порушення режиму дезінфекції медичних відходів; Відсутність єдиного постачальника КБУ та інших пакувальних матеріалів; Відсутність або невідповідність наявних приміщень для тимчасового зберігання відходів; Зберігання незнезаражених медичних відходів в контейнерах для побутового сміття; Відсутність безпечного транспортування

n Відходи класу А - не мають контакту з біологічними рідинами пацієнтів, інфекційними хворими n Відходи класу А - не мають контакту з біологічними рідинами пацієнтів, інфекційними хворими (канцелярське приладдя, упаковка, меблі, інвентар, сміття від прибирання території, харчові відходи харчоблоків крім інфекційних, в тому числі фтизіатричних)

n Відходи класу Б - інфіковані та потенційно інфіковані відходи (матеріали і інструменти, предмети, n Відходи класу Б - інфіковані та потенційно інфіковані відходи (матеріали і інструменти, предмети, забруднені кров'ю та іншими біологічними рідинами, патологоанатомічні, органічні операційні відходи, харчові відходи інфекційних відділень, відходи мікробіологічних, КДЛ, живі вакцини непридатні до використання)

n Відходи класу В - матеріали, які контактували з хворими на інфекційні хвороби, які n Відходи класу В - матеріали, які контактували з хворими на інфекційні хвороби, які можуть призвести до виникнення НС в області санепід благополуччя населення, відходи лабораторій працюють з мікроорганізмами 12 гр патогенності, відходи фтизіатричних стаціонарів, від пацієнтів з анаеробної інфекцією, мікробіологічних лабораторій працюють з мікобактеріями туберкульозу

n Відходи класу Г - лікарські, в т. ч. цитостатики, діагностичні, деззасоби що не n Відходи класу Г - лікарські, в т. ч. цитостатики, діагностичні, деззасоби що не підлягають використанню, ртутьсодержащие прилади, відходи фармвиробництва, відходи від експлуатації обладнання, транспорту, систем оповіщення

n Відходи класу Д - радіоактивні відходи в будь-якому агрегатному стані, в яких? Вміст n Відходи класу Д - радіоактивні відходи в будь-якому агрегатному стані, в яких? Вміст радіонуклідів перевищує допустимі рівні, встановлені нормами радіаційної безпеки.

n Для збору відходів використовуються одноразові водонепроникні мішки, пакети, металеві та пластикові ємності, контейнери n Для збору відходів використовуються одноразові водонепроникні мішки, пакети, металеві та пластикові ємності, контейнери для збору і безпечної утилізації (далі - КСБУ). Для кожного класу відходів мішки, пакети для збору повинні мати різне забарвлення; контейнери і ємності маркуються. Пакети для збору відходів класу А повинні мати біле забарвлення, класу Б жовту, класу В червону, класу Г чорну.

n Маркування контейнерів, ємностей і пакетів для кожного класу повинна збігатися. Металеві та пластикові n Маркування контейнерів, ємностей і пакетів для кожного класу повинна збігатися. Металеві та пластикові ємності, контейнери для збору небезпечних відходів повинні щільно закриватися.

Збір відходів класу А n Здійснюється в багаторазові ємності і одноразові пакети. Одноразові пакети Збір відходів класу А n Здійснюється в багаторазові ємності і одноразові пакети. Одноразові пакети розташовуються на спеціальних візках або всередині багаторазових контейнерів. Тимчасове зберігання харчових відходів поза холодильником не більше 24 годин.

Сбор отходов класса Б n Відходи класу Б підлягають обов'язковому знезараженню, збираються в одноразові Сбор отходов класса Б n Відходи класу Б підлягають обов'язковому знезараженню, збираються в одноразові м'які (пакети) або тверді (непрокаливаемие) контейнери жовтого кольору або мають жовту маркування.

n Для збору колючих і гострих відходів класу Б повинні використовуватися одноразові непрокаливаемие, вологостійкі n Для збору колючих і гострих відходів класу Б повинні використовуватися одноразові непрокаливаемие, вологостійкі контейнери. Контейнер повинен мати щільно прилягає кришку, яка виключає можливість самовільного розтину.

n Використані колючі, гострі предмети (голки, скарифікатори, бритви, гемакони) збираються окремо від інших видів n Використані колючі, гострі предмети (голки, скарифікатори, бритви, гемакони) збираються окремо від інших видів медичних відходів в КСБУ без попереднього розбору і дезінфекції.

n Для збору органічних, рідких відходів класу Б повинні використовувати одноразові непрокаливаемие вологостійкі контейнери n Для збору органічних, рідких відходів класу Б повинні використовувати одноразові непрокаливаемие вологостійкі контейнери з кришкою, що забезпечує їх герметизацію.

n КШСУ заповнюються не більше ніж на дві третини обсягу і зберігається в місцях n КШСУ заповнюються не більше ніж на дві третини обсягу і зберігається в місцях утворення не більше однієї доби. Паталогоанатомічне і органічні операційні відходи класу Б (органи і тканини) підлягають спалюванню та захоронення на кладовищах.

Сбор отходов класса В n Відходи класу В підлягають обов'язковому знезараженню, збирають в одноразові Сбор отходов класса В n Відходи класу В підлягають обов'язковому знезараженню, збирають в одноразові пакети або тверді непрокаливаемие контейнери червоного кольору або мають червоне маркування

Сбор отходов класса Г n Використані люмінесцентні лампи, що містять ртуть прилади збираються в Сбор отходов класса Г n Використані люмінесцентні лампи, що містять ртуть прилади збираються в марковані ємності з щільно закриваються кришками чорного кольору. Після заповнення ємності щільно закриваються і зберігаються в приміщенні для тимчасового зберігання медичних відходів.

n Радіоактивні медичні відходи класу Д направляються для поховання на спеціальні полігони (могильники) n Радіоактивні медичні відходи класу Д направляються для поховання на спеціальні полігони (могильники)

n n До роботи з медичними відходами не допускаються особи молодше 18 років. Відповідальна n n До роботи з медичними відходами не допускаються особи молодше 18 років. Відповідальна особа медичної організації веде щоденний облік медотходов в журналі за встановленою формою.

n Для тимчасового зберігання відходів класу Б, В, Г на об'єкті охорони здоров'я виділяється n Для тимчасового зберігання відходів класу Б, В, Г на об'єкті охорони здоров'я виділяється окреме приміщення.

Кімната для тимчасового зберігання медотходов Кімната для тимчасового зберігання медотходов

Кімната для тимчасового зберігання медотходов Кімната для тимчасового зберігання медотходов

Кімната для тимчасового зберігання медотходов Кімната для тимчасового зберігання медотходов

Кімната для тимчасового зберігання медотходов Кімната для тимчасового зберігання медотходов

Кімната для тимчасового зберігання медотходов Кімната для тимчасового зберігання медотходов

Приміщенні для зважування медотходов Приміщенні для зважування медотходов

n Кімната для зберігання медичних відходів обладнується витяжною вентиляцією, холодильним обладнанням для зберігання біовідходів, n Кімната для зберігання медичних відходів обладнується витяжною вентиляцією, холодильним обладнанням для зберігання біовідходів, стелажами, контейнерами для збору пакетів з медотходов, раковиною з підведенням гарячої і холодної води, бактерицидною лампою.

n У медичних організаціях (здоровпункти, кабінети, медпункти) допускається тимчасове зберігання відходів класів Б і n У медичних організаціях (здоровпункти, кабінети, медпункти) допускається тимчасове зберігання відходів класів Б і В у ємностях, розміщених в підсобних приміщеннях (при зберіганні понад 24 г використовується холодильник)

n Відходи класу А, Б, В зберігаються за місцем освіти не більше однієї доби, n Відходи класу А, Б, В зберігаються за місцем освіти не більше однієї доби, в контейнерах на спеціальних майданчиках або в приміщеннях для тимчасового зберігання ємностей з відходами не більше трьох діб. Біовідходи зберігаються при температурі не вище + 5 С

n Після навантаження медичних відходів з приміщень тимчасового зберігання на автотранспортний засіб, приміщення, використаний n Після навантаження медичних відходів з приміщень тимчасового зберігання на автотранспортний засіб, приміщення, використаний інвентар і обладнання дезінфікується.

Збір і транспортування медотходов класу Б і В Збір і транспортування медотходов класу Б і В

Збір і транспортування класу медотходов Б і В Збір і транспортування класу медотходов Б і В

Не допускається: 1) змішувати відходи різних класів на стадіях їх збирання, знешкодження, зберігання і Не допускається: 1) змішувати відходи різних класів на стадіях їх збирання, знешкодження, зберігання і транспортування; 2) встановлювати ємності поруч з електронагрівальними приладами; 3) утрамбовувати відходи руками; 4) здійснювати збір відходів без рукавичок. n

Знищення медотходов n Не допускається спалювання відходів на території об'єктів охорони здоров'я. Знешкодження термічним Знищення медотходов n Не допускається спалювання відходів на території об'єктів охорони здоров'я. Знешкодження термічним способом (спалювання) відходів проводиться шляхом термічного впливу на медичні відходи при температурі + 800 -1500 С.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!