Матра.pptx
- Количество слайдов: 11
Матра Угорські Карпати
Північна Угорщина • Північна Угорщина простягається уздовж кордону зі Словаччиною. Територія цього регіону зайнята найвищими в Угорщині горами – тут знаходяться величні гірські масиви – Черхат (Cserhát), Матра, (Matra) Бюкк (Bükk) і Земплен (Zemplén). При загальному гористому характер місцевості рельєф тут зовсім неоднорідний: якщо Черхат – це скоріше пагорбкуватість, то масив Матри вінчається найвищої угорської горою – Кекеш (Kékes).
Північна Угорщина – край скель і печер, які створюють неповторний цілющий мікроклімат регіону. • Тут залягає найвідоміша скельна печера – Мішкольцтаполца (Miskolctapolca), де розташовується велика термальна купальня, води якої лікують респіраторні, серцево-судинні захворювання і ревматизм.
• Інша природна лікарня регіону – сталактитова печера Сент Іштван (Szent István), де цілющими властивостями володіє саме повітря. Тут же розташовується і знаменита печера Анни – єдина в світі печера з травертиновими утвореннями.
• Одне з найкрасивіших місць Північної Угорщини – гірське озеро Хаморі (Hamori), куди щорічно приїжджають туристи, щоб помилуватися на водну гладь, облямовану гірськими схилами.
• Особливе місце на мапі регіону і в серцях любителів природи займає Бюккскій Національний парк, де збереглися незаймані букові ліси, а в долині Салайка (Salajka) – 17 -метровий водоспад Фател.
• Найбільш цікаві населені пункти регіону: міста Егер (Eger), Токай (Tokaj), Деньдеш (Gyöngyös) і село Холлоке (Hollókö). Егер – столиця Північної Угорщини – унікальне барокове місто – сьогодні є архіепіскопальним центром країни, це один з найбільш туристичнопривабливих міст, завдяки великій кількості збережених тут пам’яток архітектури та унікальній природі
Токай – своєрідний символ Угорщини, виноробний край, що розкинувся біля підніжжя гори к Копас (Kopasz). • Токай - знамените на весь світ вино Угорщини. Це, напевно, друге по популярності місто після Будапешта. Токай є столицею виноробного регіону і розташувався біля підніжжя токайських пагорбів (Tokajhegyalja), в місці злиття Тиси і Бодрога. Небагато міст в світі можуть похвалитися такою честю, як Токай: завдяки своїм винам він згадується в національному гімні. А в 2002 році внесений до списків Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в складі всього регіону Тokaj. Hegyalja.
• З кінця 19 століття Токай став одним з центрів виноградарства в Хедьялья. До наших днів збереглася чудова атмосфера невеликого містечка, так затребувана відпочиваючими з великих галасливих мегаполісів. Можна подивитися руїни замку 10 століття, прогулятися старовинними вуличками з дивовижними будівлями 1718 століть, побачити ратушу (Városháza) і палац Яноша Шаполаі (Szapolyai Jánospalota). І все це поєднати з дегустацією знаменитих на весь світ місцевих вин, які вам із задоволенням подадуть в будь-якому зустрічному барі, ресторані або підвальчику.
• Але найкрасивішим будинком у Токаї в Угорщині, безсумнівно, є Замок Ракоці, зведений у стилі бароко близько 1700 року. Так само є багато привабливих церков. Якщо ви хочете поєднати відпочинок з святом, приїжджайте сюди в травнічервні, на фестиваль вина або вересні-жовтні на свято врожаю. Для водних видів спорту і відпочинку біля води чудово підходить міський пляж і безліч пристаней. А екскурсії за місто перетворяться на приємні пригоди в Національному парку, прилеглому до міста.
• Деньдеш – містечко, що відкриває вхід в гірський масив Матри, звідки, оглянувши всі дивовижні пам’ятки, туристи можуть відправитися в гори – на вузькоколійній залізниці. • Село Холлоке – поселення-музей під відкритим небом, причаїлося між гірськими грядами Черхат. Перше в світі село, яке було занесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, завдяки зберігшомуся тут середньовічному архітектурному стилю.