МАРС Войтенко П. , Хвостюк В. , Наливайченко В. 11 -В
МАРС – ЧЕТВЕРТА ПЛАНЕТА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ з періодом 687 земних діб рухається навколо Сонця на середній відстані 228 млн. км. Марс — невелика планета, більша за Меркурій, але майже вдвічі менша від Землі за діаметром. Порівняно з розмірами Землі
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Марс — планета земного типу з розрідженою атмосферою. Через кривавочервоний колір його іноді називають Червоною планетою. Марс довго асоціювали з війною і кровопролиттям, і тому його назвали на честь римського бога війни.
ТЕМПЕРАТУРНИЙ РЕЖИМ ТА АТМОСФЕРА Атмосфера на Марсі складається з 95% вуглекислого газу, 3% азоту, 1, 6% аргону й містить сліди кисню й води. Середньорічна температура там − 60° С. Температура поверхні протягом доби істотно змінюється. Наприклад, у південній півкулі на широті 50 градусів температура в середині осені змінюється від − 18 градусів (опівдні) до − 63 градусів (увечері).
ЧИ Є ЖИТТЯ НА МАРСІ? Наразі немає наукових доказів існування життя на Марсі. Хоча припускають, що воно там може бути. Ще до початку польотів на Марс він був першим кандидатом на виявлення там позаземного життя. На Марсі було знайдено зразки льоду, що є однією з умов існування життя.
ЦІКАВИНКИ 1. Четверта за рахунком планета Марс має діаметр 6800 км. Це вдвічі менше ніж діаметр Землі. А маса становить 10 % від маси нашої планети. 2. Згаслий марсіанський вулкан гора Олімп - є найвищою горою в Сонячній системі, а також на Марсі існує найбільший ударний кратер, його довжина становить 10 600 км, а ширина 8500 км.
3. Знаменитий учений Галілей був першим, хто зміг розглянути Марс. Зробив він це за допомогою звичайного телескопа ще в далекому 1609 році. 4. Фобос і Деймос - два природних супутника Марса, мають неправильну форму. Припускають, що це два астероїда, які планета Марс захопила своїм гравітаційним полем.
5. Під поверхнею планети було виявлено воду, точніше лід. Через низький тиск вода на поверхні Марса не може існувати в рідкому стані. 6. Планета має червоний окрас завдяки значному вмісту в грунті оксидів заліза. На Марсі існують такі ж часи року, як і на Землі. Правда, через витягнутість орбіти, на планеті північне літо довше і прохолодніше, ніж південне. 7. Один рік на Марсі триває 687 земних діб.