Лавнюженкова_11-2_Марс.pptx
- Количество слайдов: 11
Марс Роботу виконала учениця группи 11 -2 Лавнюженкова Анастасія
Марс - четверта планета Сонячної системи за відстанню від Марс Сонця й сьома за розміром і масою. Названа на честь Марса — давньоримського бога війни. Іноді Марс називають Марса «червоною планетою» через червонуватий колір поверхні, спричинений «червоною планетою» наявністю оксиду заліза
Згідно з орбітальними спостереженнями й експертизою марсіанських метеоритів, поверхня Марса складається в основному з базальту. Марсіанські породи представлені уламковими пористими породами і еоловими пісками. У центрі Марса розташоване ядро, діаметром близько 2968 кілометрів, яке складається в основному з заліза із вмістом сірки близько 1417%. Ядро перебуває в рідкому стані й має вдвічі більшу концентрацію легких елементів, ніж ядро Землі.
Супутники Червоної планети – Деймос і Фобос Існує гіпотеза, що ці супутники - колишні астероїди, орбіти яких відхилилися під дією гравітаційного поля Юпітера і в подальшому були притягнуті Марсом. Так само існує теорія про розпад супутника Марса на дві частини.
Атмосфера на Марсі складається з 95 % вуглекислого газу, 3 % азоту, 1, 6 % аргону й містить сліди кисню й води. Атмосфера дуже запилена через велику кількість мікрочастинок близько 1, 5 µm у діаметрі, які надають марсіанському небу рудуватокоричневого відтінку, якщо дивитися з поверхні планети.
Планета Марс має майже аналогічний земному період обертання навколо осі – 24 години 37 хвилин і 22, 7 секунд. Рік на Марсі триває 687 земних діб або 668, 6 марсіанських сонячних діб, які називають солами. Діаметр Марса приблизно вдвічі, а маса в 9 разів менші земних. Пори року на Марсі змінюються майже так само, як і на Землі.
Температура Марса Через більшу віддаленість від Сонця Марс отримує на 57% менше енергії, ніж Земля. Середньорічна температура там − 60° С. Температура поверхні протягом доби істотно змінюється. Максимальні значення температури поверхні не перевищують декількох градусів вище 0 °C, а мінімальні значення, зареєстровані на північній полярній шапці, — мінус 138 °C.
Зовнішній вигляд Марса сильно змінюється в залежності від пори року. Перш за все, кидаються в очі зміни полярних шапок. Вони розростаються і зменшуються, створюючи сезонні явища в атмосфері і на поверхні Марса. Південна полярна шапка може досягати широти 50 °, північна - 50 °. У міру того, як навесні полярна шапка в одній з півкуль відступає, деталі поверхні планети починають темніти. Для земного спостерігача здається, що хвиля потемніння поширюється від полярної шапки до екватора, хоча орбітальні апарати не фіксують будь-яких істотних змін.
Вода на Марсі Під поверхнею Марса виявлені великі скупчення льоду Відкриття, зроблене американським космічним агентством (NASA), безсумнівно, є найбільш важливим з усієї інформації про червону планету. Воно наближає нас до розгадки таємниці про те, чи може на сусідній планеті існувати життя. Знахідка дозволяє відповісти на питання, яке турбує дослідників Марса протягом десятиліть: багато фактів свідчать про існування в минулому великого обсягу води, куди ж вона поділася згодом? Тепер впевненіше можна стверджувати, що вода знаходиться в реголіту - нещільних поверхневих шарах, що складаються з каменів і пилу. За деякими оцінками обсяг льоду на планеті такий, що при його таненні Марс покрився б океаном глибиною в 500 метрів.
Найближчі десять років NASA планує відпрацьовувати на Марсі технологію, тактику і стратегію першого земної планетарної колонізації. Через якихось 57 років на "червоній планеті" буде невпинно трудитися команда з 200 -500 роботів, які до кінця десятиліття підготують фазу-II - прибуття першого землянина. Успіхи космічного апарату "Марс Одіссей" і дані, отримані міжпланетним зондом Mars Global Surveyor, що підтверджують вірогідність водних запасів на планеті, не залишають сумнівів у тому, що четвертий планета Сонячної системи стане першою, поверхню якої будуть топтати ноги землян.
Дякую за увагу!
Лавнюженкова_11-2_Марс.pptx