Margaret Techer.pptx
- Количество слайдов: 8
Маргарет Тетчер «залізна леді» . (1925 -2013)
Народилася 13 жовтня 1925 в Грантемі q Закінчила Оксфордський університет в 1947 році. n Після закінчення університету працювала хіміком спочатку в Меннінгтоне, потім в Лондоні. n У 1953 році здобула юридичну освіту, вела адвокатську практику, спеціалізувалася на справах, пов'язаних з податковим правом. n Перша спроба розпочати справжню політичну кар'єру (в 1950 р вона обиралася до парламенту) завершилася невдачею. n У 1970– 1974 роках була міністром освіти і науки в кабінеті Едварда Гіта. n З лютого 1975 року — лідер Консервативної партії. q
Політична кар'єра Політична фігура Маргарет Тетчер була дуже популярна в кінці 80 -х років нашого століття. . В роки початку радянської перебудови її ім'я не сходило з газетних сторінок - журналісти розповідали про те, як ця жінка, будучи, прем'єр - міністром, змогла провести, свою, британську, перебудову. Тетчер встановила рекорд в британській історії XX століття за тривалістю перебування на посту прем'єр - міністра Вона була першою у Великобританії і в Європі жінкою, яка стала лідером консерваторів, а потім і главою уряду. Тетчер стала відома всьому світу як послідовний і неупереджений борець з соціалізмом. Адже саме після того, як наприкінці 70 - х років Маргарет Тетчер заявила про свою жорстку позицію щодо Радянського Союзу, її стали називати «залізна леді» .
«Тетчер прийшла до влади, коли в країні панували соціалістичні ідеї. На ринку праці умови диктували всесильні ліві профспілки, вони перешкоджали закриттю збиткових шахт та інших нерентабельних підприємств. Шантаж уряду, а не зростання продуктивності праці був приводом для підвищення зарплати » , - так писав про цей час один з британських журналістів. Коли в 1989 році вона пішла у відставку, газета «Чикаго трибун» написала про неї: «Можливо, це самий чудовий, ненависний, чарівний, занудний, радикальний і консервативний лідер у всьому західному світі» .
Політичний стиль «Переважаючими якостями, на яких побудована її політична кар'єра, сталі - послідовність і стійкість. Те, що вона відстоювала в 1975 році, коли стала лідером консервативної партії, І ці ж переконання вона пропагувала у своїх промовах протягом 15 попередніх років » , - пише англійський політичний журналіст і письменник Б. Арнольд.
Маргарет Тетчер проявила себе як різкий консерватор. Залізо в її характері обернулося золотом для співвітчизників. У зв'язку з цим з'явилося таке політичне явище, як «тетчеризм» . Тетчерізм - унікальний. Ніхто, крім Маргарет Тетчер, не чинив на уряд мирного часу стільки особистого впливу. Тетчерізм - швидше стиль, ніж ідеологія. Тетчерізм - це особистісний, дуже характерний підхід до політики, а не пов'язана ланцюг ідей. Маргарет Тетчер не є великим політичним мислителем або теоретиком. Її надихає особистий досвід і власні уявлення про Великобританію
Проведена Тетчер політика була жорсткою, але не догматичною. Маргарет Тетчер була не тільки переконаним політиком, а й прагматиком - вміла вчасно виявляти проблему і не рідко вносила корективи в економічну політику. Не раз доля Великобританії залежала від того, яке рішення прийме Маргарет Тетчер. Про цього політика можна сказати, що вона робила історію. Потрібно віддати їй належне: твердість переконань Тетчер дозволила підняти міжнародний престиж країни і зміцнити її економіку.
Про цю жінку говорили: "Великобританія володіє двома скарбами, одне з них - нафта, інше - Маргарет Тетчер". Вона встала за штурвал корабля державної економіки і повела його новим курсом, залишивши незгладимий слід в історії і вплинувши на образ мислення всього британського суспільства. Але, може бути, найбільше спадщина вона залишила для цілеспрямованих молодих жінок, бажаючих слідувати по її стопах.