Скачать презентацию Мангушська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1 Портфоліо Скачать презентацию Мангушська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 1 Портфоліо

portfolio_777.ppt

  • Количество слайдов: 25

Мангушська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Портфоліо Дернової Ірини Віталіївни Завідуючої шкільною бібліотекою Мангушська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Портфоліо Дернової Ірини Віталіївни Завідуючої шкільною бібліотекою

Візитка бібліотекаря Бібліотекар вищої категорії провідний спеціаліст Рік народження – 25. 01. 1964 р. Візитка бібліотекаря Бібліотекар вищої категорії провідний спеціаліст Рік народження – 25. 01. 1964 р. Посада-зав. бібліотекою ЗОШ № 1 з 1992 року; Освіта-вища, закінчила в 1985 році Харківський державний інститут культури; Додаткова освіта- курси «Інклюзивна освіта» 2013 рік. Стаж роботи: 31 рік, з них 24, 5 роки – у ЗОШ № 1 Курси підвищення кваліфікації у 2016 році. З 2013 року – керівник районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів.

Робота над підвищенням кваліфікації Робота над підвищенням кваліфікації

Мої досягнення Мої досягнення

Моє кредо: Людина – це підсумок прочитаного. Дитина, яка свого часу не зустрілася з Моє кредо: Людина – це підсумок прочитаного. Дитина, яка свого часу не зустрілася з доброю книгою, не стане в майбутньому особистістю Мій девіз: Бібліотека завжди була і є джерелом знань для тих, хто має бажання наповнити знаннями свій мозок і серце.

Тема, над якою працюю: «Впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в практиці роботи бібліотеки як Тема, над якою працюю: «Впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в практиці роботи бібліотеки як засіб розвитку творчих здібностей читача» .

Фонд підручників – 9128 Загальний фонд 23047 Наша бібліотека працює з 1947 року Художня Фонд підручників – 9128 Загальний фонд 23047 Наша бібліотека працює з 1947 року Художня та галузева література 13819 Електронні носії – 4

Моніторинг основних показників роботи Моніторинг основних показників роботи

Бібліотека – чарівний світ знань, що постійно зростає Бібліотека – центр інформаційного супроводу учасників Бібліотека – чарівний світ знань, що постійно зростає Бібліотека – центр інформаційного супроводу учасників НВП Основні функції шкільної бібліотеки Бібліотека – центр інтелектуального та творчого зростання особистостей Бібліотека – культурнодозвіллєвий центр Бібліотека – центр формування та розвитку читача

Бібліотека – центр інформаційного супроводу учасників НВП Шкільна бібліотека сьогодні – це відчинені широкі Бібліотека – центр інформаційного супроводу учасників НВП Шкільна бібліотека сьогодні – це відчинені широкі двері у світовий освітній простір, де йде процес становлення нової системи навчання і виховання. Роль бібліотекара: навігатор в інформаційному океані, який забезпечує доступ учнів до потрібних інформаційних ресурсів Нові інноваційні технології в роботі шкільних бібліотек – це створення нових форм бібліотечної діяльності. Використання мережевих інтерактивних технологій для заохочення читання і просування літератури та ресурсів представляється одним з найбільш перспективних напрямків роботи з школярами, тому що дозволяє не тільки залучати до читання, а й формувати навички інформаційної грамотності, а також навички групової роботи і співпраці.

Бібліотека – центр інтелектуального та творчого зростання особистостей Використання інноваційних технологій допомагає формуванню сучасного Бібліотека – центр інтелектуального та творчого зростання особистостей Використання інноваційних технологій допомагає формуванню сучасного компетентного користувача інформації. Проектна діяльність змушує дітей по-новому подивитись на свої можливості. Метод проектів завжди орієнтований на самостійну діяльність учнів: індивідуальну чи групову, яку вони виконують протягом певного проміжку часу.

Бібліотека – чарівний світ знань, що постійно зростає Навчити дітей насолоджуватися читанням, зробити його Бібліотека – чарівний світ знань, що постійно зростає Навчити дітей насолоджуватися читанням, зробити його привабливим і улюбленим заняттям – завдання бібліотеки. І допомогти в цьому можуть нетрадиційні форми роботи. Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни – завдання сучасного бібліотека. Книжкова виставка –наочна технологічна форма. Кожна виставка несе в собі інформацію, розширює кругозір.

Бібліотека – центр формування та розвитку читача Моніторингова діяльність шкільної бібліотеки. Дослідження читацьких інтересів Бібліотека – центр формування та розвитку читача Моніторингова діяльність шкільної бібліотеки. Дослідження читацьких інтересів та читацької активності дітей різних вікових категорій дають змогу визначити основні тенденції щодо дитячого читання. Спостереження показують, що в сучасному світі читання стає менш популярним. У зв’язку з цим бібліотека провела моніторингове дослідження «Аналіз розвитку читацьких інтересів школярів» . В анкетуванні прийняли участь учні 11 класу і вибірково 9 -10 класів. Всього 45 учнів. Було запропоновано відповісти на 11 питань щодо їх читацьких уподобань, інтересів, відношення до читання. Дослідження « Книга та читання в житті моїх односельців» (20132014 р)

Учням було запропоновано відповісти на питання, які потребують висловлювання власної думки. В тих випадках, Учням було запропоновано відповісти на питання, які потребують висловлювання власної думки. В тих випадках, коли це було потрібно, учням пропонували варіанти відповідей. На вибір книги для читання впливають мода на того чи іншого автора, поради вчителя, бібліотекаря, батьків.

Читачам було запропоновано скласти книжковий рейтинг читацьких уподобань. Б. Акунин Бегбедер Любов живе три Читачам було запропоновано скласти книжковий рейтинг читацьких уподобань. Б. Акунин Бегбедер Любов живе три роки. Вишневский Одиночество в сети. Глуховский Д. Метро 2033. Дереш Любко Миротворець Джеймс « 50 оттінків сірого» Коєльо Костенко Л Майер Сумерки. Паланик. Бойцовский клуб. Санаев П. Похороните меня за плинтусом. Семенова М. Кудеяр. Улицкая Л. Даниель Штайн, переводчик.

Успіх розвитку читацького інтересу у дітей в ранньому дитинстві залежить від батьків, саме вони Успіх розвитку читацького інтересу у дітей в ранньому дитинстві залежить від батьків, саме вони можуть пробудити у дитини любов до читання. Дитині потрібне « читаюче середовище» . Тільки тоді бажання читати переросте в потребу.

З учнями старших класів було проведено дослідження « Бібліотека – територія читання» . Підсумок З учнями старших класів було проведено дослідження « Бібліотека – територія читання» . Підсумок роботи – виготовлення інформаційного буклету «Що необхідно знати про бібліотеку» , та презентація « День библиотек»

Бібліотека – культурно-дозвіллєвий центр Сьогодні шкільна бібліотека спрямовує свою роботу в першу чергу на Бібліотека – культурно-дозвіллєвий центр Сьогодні шкільна бібліотека спрямовує свою роботу в першу чергу на інтелектуальний розвиток дітей та організацію їх змістовного дозвілля. Рекламна акція для учнів початкових класів та їх батьків - Бібліодесант «Разом з книгою відкриваємо світ» .

Невід’ємною частиною діяльності бібліотеки є організація та проведення різноманітних масових заходів. Невід’ємною частиною діяльності бібліотеки є організація та проведення різноманітних масових заходів.

ик – 2016 П ЛЬ Е ТАТ ЧИ ик – 2016 П ЛЬ Е ТАТ ЧИ

Мультимедійні презентації до бібліотечних уроків і виховних заходів Завдання шкільної бібліотеки полягає не лише Мультимедійні презентації до бібліотечних уроків і виховних заходів Завдання шкільної бібліотеки полягає не лише в тому, щоб забезпечувати ефективність навчально-виховного процесу, але й в тому, щоб прищеплювати учням любов до книги, інтерес до читання, навчати їх бережливо ставитися до книги. Цьому сприяє така форма роботи, як бібліотечні уроки

Для формування інформаційної культури читачів використовуються різноманітні форми роботи: бібліотечні уроки, бібліографічні ігри. Теми Для формування інформаційної культури читачів використовуються різноманітні форми роботи: бібліотечні уроки, бібліографічні ігри. Теми різноманітні: «Знайомство з бібліотекою» , «Як читати та берегти книжку» , «Про книгу та бібліотеку» , «Довідкова література» « Структура книги» презентація, « Гігієна читання» , « Періодичні видання для дітей» , « Періодичні видання для підлітків та юнацтва» , « Вибір книг в бібліотеці» , « СДА бібліотеки» , «Науково – пізнавальна література для дітей та підлітків»

Методична робота Методична робота

Бібліотека – добрий чарівник до якого приходять ледь навчившись читати. Для багатьох дітей усе Бібліотека – добрий чарівник до якого приходять ледь навчившись читати. Для багатьох дітей усе найцікавіше починається зі шкільної бібліотеки.