Скачать презентацию Макаренко проєднання навчання з продуктивною працею Скачать презентацию Макаренко проєднання навчання з продуктивною працею

Презентация2.ppt

  • Количество слайдов: 16

Макаренко проєднання навчання з продуктивною працею Макаренко проєднання навчання з продуктивною працею

 Серцевиною педагогічної діяльності А. С. Макаренка є його досвід щодо органічного поєднання навчання Серцевиною педагогічної діяльності А. С. Макаренка є його досвід щодо органічного поєднання навчання з продуктивною працею. У своїй практиці педагог послідовне керувався відомими положеннями вчення про єдність навчання і виховання.

 Макаренко дійшов висновку, що праця без напруження, без громадської й колективної турботи є Макаренко дійшов висновку, що праця без напруження, без громадської й колективної турботи є мало відчутною у справі виховання нових мотивацій поведінки. Така праця швидко й легко стає автономною механічною дією і відбивається на психіці не конструктивно. Вона, на думку педагога, завершується малим розвитком та презирством до навчання і цілковитою відсутністю планів та перспектив на майбутнє.

 Педагог не уявляв трудового виховання поза залученням вихованців до активної продуктивної праці поза Педагог не уявляв трудового виховання поза залученням вихованців до активної продуктивної праці поза умовами виробництва. Він був переконаний у тому, що "праця, яка не має на увазі створення цінностей, не є позитивним елементом виховання". А. С. Макаренко вважав, що в суспільстві праця є не тільки економічною, а й моральною категорією.

 У педагогічній системі А. С. Макаренка питання праці, трудове виховання займає особливе місце. У педагогічній системі А. С. Макаренка питання праці, трудове виховання займає особливе місце. Добре організована праця і раціонально педагогічно скерована у певній системі виховання А. С. Макаренка є однією із основ виховання і перевиховання молоді. Проблема праці розкривається у ряді робіт А. С. Макаренка – “Педагогічна поема”, “Прапори на баштах”, “Книга для батьків”, “Лекції про виховання дітей”, а також у статті “Виховання за допомогою праці” та ін.

 Праця, труд завжди були основою людського життя і культури, – писав А. С. Праця, труд завжди були основою людського життя і культури, – писав А. С. Макаренко. Фізичну працю Антон Семенович розглядає не лише як приємність або відпочинок від розумової праці. Фізична праця, – стверджував він, – повинна носити творчий характер і це стосується всіх інших видів праці. Не любов до праці як така виховується, а вміння трудитися, вміння виконувати працю. Тому навички праці слід виробляти, формувати з раннього дитячого віку. Слід привчати дітей до праці…

 Досить організоване було трудове виховання в трудовій колонії Ім. Горького та комуні Ім. Досить організоване було трудове виховання в трудовій колонії Ім. Горького та комуні Ім. Дзержинського… В цих навчально-виховних закладах був заведений такий порядок, що всі роботи приємні чи не приємні виконувались по черзі, а в окремому випадку найнеприємніша робота доручалась найкращому загонові… Заслуга А. С. Макаренка полягає в тому, що він розглядає працю не лише з точки зору виробництва, але й з точки зору психологопедагогічного значення. Педагог на практиці довів можливість поєднання навчання з продуктивною працею.

У праці А. С. Макаренко широко використовував добре організовану систему зведених загонів. У трудовому У праці А. С. Макаренко широко використовував добре організовану систему зведених загонів. У трудовому вихованні А. С. Макаренко дотримувався таких принципів: - праця повинна бути творчою, радісною… - важлива користь праці у моральному, духовному розвитку людини. - у праці виховуються правильні стосунки між людьми… - праця має позитивний вплив на фізичний розвиток людини… - праця має важливе значення в особистому житті людини.

 Не кожна праця сама по собі приємна, але її потрібно виконувати… Слід виховувати Не кожна праця сама по собі приємна, але її потрібно виконувати… Слід виховувати у дітей почуття обов’язку. Коли хто-небудь із новачків у перші дні перебування в колонії йшов самовільно із території під час роботи і з’являвся тільки на обід чи вечерю, то колоністи самі уміли на нього вплинути так, що він не наважувався на подібний вчинок…

Виконали: Білоус К. Бензар Ю. Курдюкова Н. Молодьонова В. Паламарчук І. Виконали: Білоус К. Бензар Ю. Курдюкова Н. Молодьонова В. Паламарчук І.