магистерская.ppt
- Количество слайдов: 15
Магістерська робота На тему: Оцінка впливу ООО “Марківського сироробного завод” на навколишнє середовище. Шаповал Марини Геннадіївни Научний керівник: Трунов Олександр Петрович
Мета і задачі: n n n n Мета роботи – оцінити вплив на прикладі «Марківського сироробного заводу» на навколишнє середовище і запропонувати заходи що до рішення цієї проблеми. Для досягнення цієї мети вирішувались такі питання: Провести предпроектний стан досліджуваного об’єкту; Дослідити сучасний стан об’єкту; Опрацювати методику досліджень; Оцінювати вплив об’єкта 2003 – 2009 років; Провести оцінку впливу на навколишнє середовищє; Запропонувати план дій щодо зниження шкідливих викидів;
Об`єкт досліджень: ООО “Марківський сироробний завод” який знаходиться в Луганській області в пгт. Марківка.
Предмет досліду Оцінка впливу ООО “Марківського сироробного заводу” на навколищнє середовище на прикладі пгт. Марківка
Актуальність теми: Екологічна оцінка сирного виробництва базується на простих критеріях: розміри споживання відновлюваних і не відновлюваних природних ресурсів і рівень відходності з ураженням, небезпечності цих відходів для природного середовища та людини. На сьогоднішній день в Україні дуже гостро стоїть проблема забруднення навколишнього середовища підприємствами харчової та легкої промисловості, серед яких є ТОВ «Марківський сироробний завод» , який розташований в Луганській області, смт. Марківка. Оскільки це виробництво, має два стаціонарних джерела викиду і тверді відходи, то необхідно розробити оцінку впливу виробництва заводу на довкілля (атмосферне повітря, водні ресурси, ґрунтові ресурси, соціальне і техногенне середовище).
n n Марківський район розташований в північно – східній частині Луганської області. Загальна площа району складає 120 тис. га. Територія району в географічному відношенні розташована в межах Високого Задонців`я, який є продовженням Середньо – Руської підвищенності Марківка розташована у верхів`ях річки Деркул – притоці Сіверського Дінця. Рельєф району сформувався під дією ерозійних процесів. Різниця у висотах місцевості не перевищує 150 м. Переважають землі з нахилом 1– 5. Територія помірно пересічена яруго – болочною мережею.
n n Основний ґрунтовий фон території складають звичайні мало гумусові чорноземи в комплексі із середньо – та сильно змитими ґрунтами. Пересічна температура січня - 7, 9º, липня +21, 5º. Опади 450 – 520 мм на рік, основна частина їх випадає в літку (восени – у вигляді короткочасних злив). Розташований у посушливій, дуже теплій агро кліматичній зоні. Рослинність переважно степова (різнотравна, типчакова – ковилова) збереглася на схилах ярів, балок. Ліси байрачного типу. Основні породи: дуб, ясен, клен польовий, татарський, липа. Найбільшим промисловим підприємством є «Марківський сироробний завод» , який розташований в пгт. Марківка за адресою вул. Задорожного 46, його площа становить 35200 кв. м. Підприємство розташовано на околиці села також поруч розташована Телетрасляційна станція. Поруч розташовано декілька лісосмуги: дубова, соснова і мішана.
n. Найбільшим промисловим підприємством є «Марківський сироробний завод» , який розташований в пгт. Марківка за адресою вул. Задорожного 46, його площа становить 35200 кв. м. Підприємство розташовано на околиці села також поруч розташована Телетрасляційна станція. Поруч розташовано декілька лісосмуги: дубова, соснова і мішана.
Характеристика сучасного стану об`єкту Марківський сироробний завод нещодавно відкрився, але розпочато тільки виробництво масло. Бо завод ще не повністю відновили після простою. На підприємстві кипить робота – проводиться капітальний ремонт не лише усіх заводських приміщень, а й адмінбудівлі. Йде повний демонтаж цехів і компонування нових ліній у новій послідовності. Нині їх складають з оснащення, котре придбавалося на завод не задовго до його закриття. В перспективі керівництвом підприємства планується впровадження новітнього устаткування.
Ванни для засолення сиру
Так, ванни для засолювання твердого сиру замінять на сталеві, неіржавіючі. Обладнають також лінію з переробки сироватки у порошкоподібну масу, котра широко використовується в харчовій галузі. Ця продукція буде особливо затребуваною, впевнене керівництво заводу, адже жоден з найближчих регіонів її не випускає. Вже змонтували окрему масло – лінію і з 10 листопада 2013 року уже запусти в ход. В цехах з прийманням, первинної обробки молока і виробництва сичужного сиру встановили сучасне ефективне вентиляційне обладнання, котре нормалізує повітря. В перше за останні 40 років здійснюється ремонт водонапірної башти підприємства. Установили автоматичні системи охолодження, обладнання за енергозберігаючими технологіями.
Багато роботи й у гаражі. Нині по району, збираючи молоко, вже курсують 3 автомобілі. Найближчим часом на колеса поставлять ще стільки ж. Кожна з цих автомашин на борту має розпізнавальний знак – логотип підприємства. Вже придбали трактора та мають на меті закупати ще кілька молоковозів та автобус для перевезення працівників. Для останніх з перших днів діяльності заводу створені прийняті умови роботи: облаштовано дві кімнати для відпочинку, діють душеві, їдальня, повноцінний обід який коштує 10 -12 грн. Уже запущена перша черга виробничого процесу, яка включає приймання, лабораторний аналіз, охолодження, зберігання та відвантажування молока. Доки що напрацьовується необхідний обсяг сировини.
n n n n Щоб відновити колишню славу заводу, його керівництво обрало правильну тактику. По – перше, повернуло на виробництво тих фахівців, котрі працювали до кризи. На сьогодні штат працівників становить 150 осіб. Асортимент виробництва залишається тим же а саме: Буковинський – 45% жирності; Марківський – 50% жирності; Голландський – 45% жирності; Російський – 50% жирності; Звенигородський – 50% жирності; Новобугський – 50% жирності; Ковбасний копчений плавлений – 30%; Масло селянське
магистерская.ppt