Скачать презентацию М І Н І М А Л І Скачать презентацию М І Н І М А Л І

минимализм.pptx

  • Количество слайдов: 14

М І Н І М А Л І З М Виконали учениці групи П-44 М І Н І М А Л І З М Виконали учениці групи П-44 Більмак Ельвіна та Капустян Ярослава

Мінімалізм в інтер'єрі - це філософське спрощення навколишньої дійсності. Мінімалізм в інтер'єрі - це філософське спрощення навколишньої дійсності.

Мінімалізм з'явився в 60 -х роках XX століття під впливом традиційного оформлення інтер'єру в Мінімалізм з'явився в 60 -х роках XX століття під впливом традиційного оформлення інтер'єру в Японії, яке відрізнялося строгістю і аскетичністю. Незважаючи на уявну простоту, мінімалізм вимагає ретельного опрацювання всіх деталей, починаючи з організації простору. Чим менше в будинку буде перегородок, тим краще. Мінімалістські інтер'єри вимагають простору і великої кількості світла. Мінімалізм суворий і вимагає бездоганного почуття міри і стилю, не пробачаючи помилок і поспіху.

Дизайн побудований на тонкій грі нюансів. Усі приміщення в будинку витримані в одному стилі, Дизайн побудований на тонкій грі нюансів. Усі приміщення в будинку витримані в одному стилі, але при цьому яскраво індивідуальні. Сучасний інтер'єр в стилі мінімалізм можна охарактеризувати як моделювання простору і світла, з використанням тільки необхідних предметів. У стилі мінімалізм найважливіше - грамотно спланований простір, в якому багато розсіяного, спокійного світла. В інтер'єрі мало декору, і, як правило, це пара незвичайних «дизайнерських» предметів.

У мінімалізмі можна сміливо поєднувати натуральні й ультрасучасні матеріали. Найважливіше, щоб вони були високої У мінімалізмі можна сміливо поєднувати натуральні й ультрасучасні матеріали. Найважливіше, щоб вони були високої якості. Мінімалізм - стан душі і не терпить дешевих речей. На фоні простих стін одразу помітна будь-яка неточність або погана якість. Кожна річ займає своє місце і виконує певну функцію. "Мало - це вже багато", вважав Міс ван де Роза.

У мінімалісткому інтер'єрі це слово відноситься до всього: мало предметів меблів, мало деталей, мало У мінімалісткому інтер'єрі це слово відноситься до всього: мало предметів меблів, мало деталей, мало декору. Але коли предметів мало - кожен з них повинен бути досконалим, як і композиційне рішення інтер'єру. Поверхні повинні бути ідеальними, цілісними. Цей напрям долає "еклектизм" постмодерну і виходить на нові позиції конструктивної чистоти і технологічності, використання новаційних матеріалів, сучасних конструкцій і форм.

Найважливішим при створенні таких інтер'єрів є грамотно спланований простір, в якому багато розсіяного, спокійного Найважливішим при створенні таких інтер'єрів є грамотно спланований простір, в якому багато розсіяного, спокійного світла, коли здається, що світяться самі стіни і стеля, багато повітря. Щоб створювалося відчуття широти і простору, приміщення по можливості звільняється від внутрішніх перегородок. Великі вікна, насичуючи простір світлом, з'єднують житло з навколишнім світом, роблячи його частиною інтерьеру, використання металу в інтер'єрі надає йому гостру сучасність: металеві стільниці на кухні, ніжки стільців, стійки стелажів.

А сонячне світло, відбите від скла і плоского металу створює атмосферу радості і легкості. А сонячне світло, відбите від скла і плоского металу створює атмосферу радості і легкості. Такі інтер'єри нагадують графіку - жанр лаконічний, що вимагає вміння обходиться небагатослівними засобами чорно-білої гами. Точніше, чорного кольору і фону, який не обов'язково повинен бути білим, але обов'язково світлим, контрастним, щоб вигідно перевести увагу на кожну лінію, проведену художником.

Фахівці виділяють характерні ознаки мінімалізму: -мінімальна кількість кольорів; -гранична простота оформлення ; -геометризм фігур: Фахівці виділяють характерні ознаки мінімалізму: -мінімальна кількість кольорів; -гранична простота оформлення ; -геометризм фігур: коло, прямокутник, пряма, може бути м'який вигин (ніяких спіралей).

Корпусні меблі підняті на тонкі металеві ніжки або повністю їх позбавлені, стіл може відокремлюватися Корпусні меблі підняті на тонкі металеві ніжки або повністю їх позбавлені, стіл може відокремлюватися від підлоги на п'ять сантиметрів. Площини фасадів позбавлені рельєфу, дверцята - ручок. Виразність досягається за рахунок контрасту. Чорне і біле. Льон та бавовна. Бетон і натуральний камінь. Полірована деревина. Ваза з самотньою квіткою. Одна яскрава пляма живопису на стіні, один сплеск у монохромній, витриманій композиції - все це "простота" одного із самих популярних стилів кінця XX - початку XXI століть.

У мінімалістичному інтер'єрі велику роль грає вікно. Чудово, якщо воно дуже велике, а за У мінімалістичному інтер'єрі велику роль грає вікно. Чудово, якщо воно дуже велике, а за ним - красивий пейзаж. У такому випадку можна відмовитися від штор і фіранок - сама природа стане частиною інтер'єру. Якщо вигляд за вікном вас не радує, то без фіранок не обійтися. Фіранки теж повинні бути під стать всьому інтер'єру - простенькі і однотонні, зійдуть і жалюзі.

У мінімалістському інтер'єрі присутні і аксесуари, правда, в дуже помірній кількості. В основному це У мінімалістському інтер'єрі присутні і аксесуари, правда, в дуже помірній кількості. В основному це дорогі серцю дрібнички, які привносять в будинок частинку тепла. Абстрактні картини просто створені доповнювати і прикрашати мінімалістський інтер'єр, чого не скажеш про роботи академічного живопису. Картини повинні бути вставлені в простенькі пласкі рами. Це ж відноситься до фотографій і дзеркал.

Дуже важливо поєднувати мінімалізм з функціоналізмом. Меблі, якщо вже їх мало, повинні брати на Дуже важливо поєднувати мінімалізм з функціоналізмом. Меблі, якщо вже їх мало, повинні брати на себе декілька функцій. Диван або ліжко забезпечені системами зберігання речей, тайниками для постільної білизни та одягу, стіл може бути «захований» в шафу і висуватися при першій необхідності і т. д.

Дякуємо за увагу! Дякуємо за увагу!