Скачать презентацию ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ Я Здоров я всьому Скачать презентацию ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ Я Здоров я всьому

lyudina-ta-ii-zdorov-ya.ppt

  • Количество слайдов: 27

ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я

Здоров'я – всьому голова. «Наше здоров'я підводить нас набагато рідше, ніж ми підводимо наше Здоров'я – всьому голова. «Наше здоров'я підводить нас набагато рідше, ніж ми підводимо наше здоров'я. » (Бауржан Тойшібеков) Здоров'я настільки переважує решту благ життя, що здоровий жебрак щасливіший за хворого короля. (Артур Шопенгауер) Тільки у сильному, здоровому тілі дух зберігає рівновагу, і характер розвивається у всій своїй могутності. (Герберт Спенсер)

План 1. Складові здоров'я 1. 1 Фізична складова здоров'я 1. 2. Соціальна складова здоров'я План 1. Складові здоров'я 1. 1 Фізична складова здоров'я 1. 2. Соціальна складова здоров'я 1. 3. Психічне здоров'я 1. 4 Духовне здоров'я 2. Вплив харчування на здоров'я людини 2. 1 Рекомендації по здоровому харчуванню 2. 2 Нездорове харчування 3. Негативний вплив шкідливих звичок 3. 1 Вплив куріння на здоров'я людини 3. 2 Вплив алкоголю на здоров'я людини 3. 3 Скажи наркотикам “НІ”

Здоров’я – це природна, абсолютна життєва цінність, яка займає верхню ступінь на ієрархічній градації Здоров’я – це природна, абсолютна життєва цінність, яка займає верхню ступінь на ієрархічній градації цінностей, а також у системі таких категорій людського буття, як інтереси, ідеали, гармонія, краса, зміст і щастя життя, творча праця, про грама і ритм життєдіяльності. Із зростанням добробуту населення, задоволення його природних первинних потреб (у їжі, житлі тощо), усе більше буде зростати відносна цінність здо ров’я.

Фізична складова здоров ’ я Фізичний розвиток є одним із показників стану здоров’я насе Фізична складова здоров ’ я Фізичний розвиток є одним із показників стану здоров’я насе лення. Фізичний розвиток – це сукупність морфологічних і функціональних показників, які характеризують розвиток організму і дають змогу визначити запаси його фізичних сил, витривалість, працездатність. Важ ливою характеристикою фізичної складової здоров'я є також спроможність людини ефективно виконувати якусь дію, рухати ся. Важливою характеристикою фізичної складової здоров'я є також спроможність людини ефективно виконувати якусь дію, рухатися. Фізичне (соматичне) здоров'я відображає поточний стан органів і систем органів людського організму; рівень їх розвитку і функціональних можливостей, ступінь адаптації до різних факторів зовнішнього середовища. Воно являє основу пірамідальної системи структурної організації людини.

Рух — це життя Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, розвиває в них Рух — це життя Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, розвиває в них такі навички, як спритність, реакція, координація, витривалість. Допомагає людині бути у хорошій фізичній формі, а крім того, зміцнює здоров`я, виховує характер та силу волі. Хочеш бути здоровим – займайся спортом з дитинства У здоровому тілі здоровий дух

Соціальна складова здоров ’я Соціальна складова - окреслює ефективну взаємодію людини із соціальним середовищем Соціальна складова здоров ’я Соціальна складова - окреслює ефективну взаємодію людини із соціальним середовищем (сім'я; колектив учнів у класі, гуртку; суспільство). Відповідний соціальний статус людини, вміння спілкуватися з навколишніми дає змогу створити належні умови для формування і зміцнення здоров‘я. Соціум – велика стійка соціальна спільність, для якої є характерною єдність умов життєдіяльності людей у певних суттєвих відносинах, що пов‘язано зі спільністю культури. Соціум – це система спільного співжиття людей, особливий спосіб життя живих організмів, головною ознакою яких є свідомість, цілеспрямована діяльність, спілкування, генетичний і функціональний зв‘язок, що приведе до створення відмінного від природи предметно-духовного світу культури. Соціум – діяльне спілкування людей, їх творчість в усіх галузях суспільного життя : створення матеріальних і духовних цінностей, перетворення природи, форм соціуму – суспільство як цілісна система. Інші різновиди соціуму – родові та сімейно-споріднені, соціально-класові, національноетнічні, територіально-поселенські спільності. Для кожного соціуму характерна властива йому система регулювання діяльності соціальних спільностей, груп та індивідів, які охоплені саме соціумом. Це соціальні норми, закріплені в традиціях ; певна система правових ування певних якостей у людини.

 Сім’я і здоров’я. Одним із факторів, які впливають на тривалість і повноцінність життя Сім’я і здоров’я. Одним із факторів, які впливають на тривалість і повноцінність життя людини, є шлюб та благополучна сім'я. Вчені довели, що коли людина в шлюбі, вона може до своєї тривалості життя додати ще 5 років, а якщо ні, то з кожних 10 років прожитих одиноко, треба вираховувати по 1 року. Сім'я забезпечує здоровий спосіб життя. Створивши сім'ю, чоловік і дружина вступають у складний комплекс особистісних і майнових взаємин, які характеризуються психологічними, медико-гігієнічними, сексуальними, етичними, соціальними особливостями. Кожен народ має свій ритуал укладання шлюбу. У нас цей ритуал передбачає укладання шлюбу на основі любові та взаємної добровільної згоди.

Психічне здоров'я людини об'єднує три складових: Психопатичне здоров'я - стан мозку, що забезпечує свідомо-вольове Психічне здоров'я людини об'єднує три складових: Психопатичне здоров'я - стан мозку, що забезпечує свідомо-вольове взаємодія організму з середовищем. Виявляється в якостях і рисах особистості: ступінь розвитку особистості, моральні цінності, ідеали. Інтелектуальне здоров'я стан головного мозку, що забезпечує протікання пізнавальних психічних процесів (сприйняття, пам'ять, увага, мислення) Емоційне здоров'я - стан організму, що забезпечує управління емоціями, емоційний фон перебігу психічної діяльності.

ХАРАКТЕР людини ХАРАКТЕР це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних властивостей особистості, які виявляються у поведінці, ХАРАКТЕР людини ХАРАКТЕР це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних властивостей особистості, які виявляються у поведінці, діяльності й ставленні до людей, колективу, до себе, речей, праці тощо. ВОЛЯ як складова структури ХАРАКТЕРУ зумовлює його силу, непохитність. Вона стрижневий компонент сформованого характеру. Сильна воля робить характер самостійним, стійким, непохитним, мужнім. Людина з таким характером здатна досягати бажаної мети. Характер тісно пов´язаний з темпераментом, який може сприяти або протидіяти розвиткові певних рис характеру. Тому важливо знати свій темперамент. Зокрема, холерику або сангвініку легше, ніж меланхоліку чи флегматику, сформувати в собі ініціативність і рішучість. Але для холерика може стати серйозною проблемою формування стриманості та самоконтролю, а для сангвініка - вимогливості до себе та самокритичності. Меланхоліку важче долати сором'язливість і тривожність, а флегматику - розвивати активність.

 Духовна складова здоров'я. Духовність - це стан душі, поведінка кожного з нас у Духовна складова здоров'я. Духовність - це стан душі, поведінка кожного з нас у надзвичайних життєвих ситуаціях, це наші думки, мова, вчинки, внутрішні чинники людини. Якщо немає духовних потреб, нічого говорити і про духовний розвиток людини та її духовне здоров'я. Духовне здоров'я можна визначити як спроможність особистості регулювати своє життя і свою діяльність у відповідності до гуманістичних ідеалів, які виробило людство в процесі історичного розвитку. Саме духовне здоров'я є визначальним у ставленні людини до себе, до інших, до суспільства і є пріоритетним в ієрархії здоров'я. Духовна складова здоров'я є своєрідною вершиною, яка збирає все найкраще в людині, завдяки чому індивід стає особистістю. Духовні потреби є системою складних і неоднозначних за характером і силою внутрішніх спонукань людини, які піднімаються на задоволення потреб її безпосереднього існування.

 «Той, хто сіє для духу, — пожне життя, а той, хто сіє для «Той, хто сіє для духу, — пожне життя, а той, хто сіє для плоті, - тління» . Духовне здоров'я особистості - це прагнення до істини, добра, це здатність діяти із любові до ближнього, це причетність до живої і неживої природи. Мужність, надія, віра, співчуття, любов сприяють здоров'ю та продовжують життя. Внутрішнє задоволення, життєрадісність несуть здоров'я тілу і душі. Духовне здоров'я є головним джерелом життєвої сили й енергії.

14 фактів здоровя 14 фактів здоровя

Вплив харчування на здоров’я людини На жаль не багато хто сьогодні замислюються про те, Вплив харчування на здоров’я людини На жаль не багато хто сьогодні замислюються про те, наскільки важлива роль харчування для повноцінного життя кожної людини. Насправді, роль харчування для життя людей величезна. Роль їжі для життя людей також полягає в тому, що їжа здатна збагатити організм вітамінами. Крім цього, щоденний раціон повинен збагачувати організм такими речовинами як жири, білки і вуглеводи, які необхідні для нормальної життєдіяльності. Їжа і організм це одна система, в якій робота однієї складової залежить від іншої. Висловлюючись математичною мовою, їжа є незалежною змінною величиною, а організм функцією від незалежної змінної. Т. е. раціон харчування ми можемо змінювати на свій розсуд, а ось стан організму безпосередньо залежить від обраної нами їжі. Кожен продукт, який ми вибираємо для вживання, впливає на реакції, які відбуваються в нашому організмі. Саме тому лікарі, особливо дієтологи, постійно говорять про важливу роль харчування в житті людей. Кожен продукт, який присутній в раціоні харчування, має фармакологічної активності. Ця активність може бути як позитивною, так і негативною. Крім цього, їжа є засобом, який регулює біохімічні процеси в нашому організмі. Якщо ми будемо регулярно вживати шкідливі для організму продукти, які мають погану якість або містять багато некорисних інгредієнтів, то наш організм може тиснути збій і порушиться обмін речовин. Для того щоб їжа виконувала доброякісні функції для життя організму, необхідно дотримуватися правила, яке передбачає збалансоване харчування. При складанні свого раціону необхідно дотримуватися таких принципів: 1. Калорійність продуктів має відповідати енергетичним витратам організму. Якщо калорій організм отримає більше, ніж їх витратить, то це може призвести до виникнення зайвої ваги, які не кращим чином може вплинути на організм. 2. 50 55% енергії, організм на добу повинен отримувати за рахунок вуглеводів, 25 35% з допомогою жирів, 12 17% за рахунок білків.

Рекомендації по здоровому харчуванню Зрозуміло, склад ідеального раціону людини залежить від роду діяльності, способу Рекомендації по здоровому харчуванню Зрозуміло, склад ідеального раціону людини залежить від роду діяльності, способу життя і місця проживання, проте існують більш або менш універсальні поради, розробляються закладами охорони здоров'я організаціями: Уважно стежте за калорійністю продуктів і масою тіла. Так Державний науково-дослідний центр профілактичної медицини (ГНИЦПМ) рекомендує зниження надмірної ваги при показнику Індексу маси тіла більше, ніж 27 кг/м. Обмежуйте отримання енергії з жирів. Насичені жири (тваринні, тверді рослинні жири) - повинні складати 1/3 споживаних жирів, решта 2/3 жирів повинні бути м'якими, рідкими жирами. При вживанні молока і молочних продуктів, слід віддавати перевагу продуктам із зниженою жирністю. Намагайтеся не вживати їжу, що містить транс-жирні кислоти. Прагніть до збільшення частки фруктів, овочів, цільних зерен, бобів і горіхів в щоденному раціоні. Саме з цієї їжі слід одержувати 50 -60 % всієї енергії. Приблизно третина хліба, круп, борошна в раціоні повинні складати продукти, збагачені мікронутрієнтами. Обмежуйте вживання простих вуглеводів (цукру, меду, солодких газованих напоїв) - не більше 30 -40 г на забезпечити організм вітамінами у фізіологічних кількостях, включаючи антиоксиданти (вітаміни добу. Намагайтесь А, С, Е), фолієвою кислотою. У випадку, якщо ваш раціон не включає достатню кількість вітамінів з їжі, можна періодично приймати полівітаміни та додатково вітамін D. Їжте тільки тоді, коли ви голодні. Їжте тільки тоді, коли ви спокійні і розслаблені.

Нездорове харчування є найпоширенішою у світі причиною ранньої смерті. Нездорове харчування має більший негативний Нездорове харчування є найпоширенішою у світі причиною ранньої смерті. Нездорове харчування має більший негативний вплив на організм людини, ніж вживання алкоголю і тютюну, констатують експерти. Воно призводить до нестабільної роботи організму, появи численних захворювань, серед яких хвороби серця, інсульт, діабет та інші хронічні недуги. Актуальність проблеми неправильного харчування Зараз проблема неправильного харчування дуже актуальна. Люди в наш час рідко замислюються, що 70% усіх хвороб і візитів на прийом до лікаря пов’язані саме з небажанням людей дотримуватися основи правильного харчування. Половина причин хвороб, які приводять до смертельного результату, таких як рак, діабет, інсульт безпосередньо пов’язана з неправильним харчуванням. За статистикою, більше половини дорослого населення землі мають зайву вагу, а вчені стверджують, що незабаром кожен другий школяр буде страждати від зайвої ваги.

 Відео про харчування Відео про харчування

Негативні впливи шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю і наркотиків) на організм людини і боротьба Негативні впливи шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю і наркотиків) на організм людини і боротьба зними Що таке шкідлива звичка? Шкідлива звичка це автоматично повторюється багато число раз дію, причому дія це шкідливе з точки зору суспільного блага, оточуючих чи здоров’я самої людини, який підпав під кабалу шкідливої звички. Шкідливі звички бувають не корисні або прямо шкідливі. Такі автоматичні дії проявляються через слабкість волі. Якщо людина не може проявити силу волі, щоб здійснити прогресивне дію, то він підпадає під силу звички, яка повертає його в стару колію, звичну дію. Звичну дію — це і є звичка. Але, з одного боку, бувають звички і манери хороші, корисні і, з іншого, бувають погані, або шкідливі звички. Корисними звичками ми можемо назвати такі, як робити зарядку вранці, мити руки перед їжею, прибирати за собою всі речі на місце, чистити щодня зуби і т. п. Шкідливі звички — ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих - це наркоманія, алкоголізм, токсикоманіята тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликає залежність людини від тієї чи іншої речовини, яку вона вживає. Шкідливу звичку можна розглядати як хвороба або патологічну залежність. Але поряд з шкідливими звичками існують некорисні дії, які не можна розглядати як хвороба, але які виникають через неврівноваженості нервової системи. Що можна назвати шкідливими звичками? До шкідливих звичок можна віднести наступні дії: • Алкоголізм • Наркоманія • Куріння • Ігрова залежність або лудомания • шопінгоманію (шопоголізм) — «нав’язлива магазинна залежність» або оніоманія. • Переїдання • Телевізійна залежність • Інтернет-залежність • Звичка Гризти нігті • Колупання шкіри • Колупання в носі або рінотіллексоманія • Клацання суглобами • Техноманія • Звичка гризти олівець чи ручку • Звичка спльовувати на підлогу • Вживання нецензурних виразів • Зловживання «словамипаразитами» та ін. Алкоголізм — найпоширеніша шкідлива звичка, часто перетворюється на серйозне захворювання, що характеризується хворобливою пристрастю до алкоголю (етиловому спирту), з психічною та фізичною залежністю від нього, що супроводжується систематичним споживанням алкогольних напоїв незважаючи на негативні наслідки.

Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6 -8 років менше, ніж його ровесник, який не курить. Куріння — вдихання диму препаратів, переважно рослинного походження, тліючих в потоці вдихуваного повітря, з метою насичення організму містяться в них активними речовинами шляхом їх сублімації і подальшого всмоктування в легенях і дихальних шляхах. Смертельна доза нікотину для людини — 5070 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Відомо, що кількість нікотину, який надходить із тютюнового диму в організм, становить приблизно 1/25 вмісту його в тютюні. Важливе значення має те, як часто роблять затяжки під час куріння. Людина дістає смертельну дозу нікотину. Викурюючи 20 -25 сигарет на день

Вплив алкоголю на здоров'я Згубний вплив алкоголю на здоров'я людини За словами батька медицини Вплив алкоголю на здоров'я Згубний вплив алкоголю на здоров'я людини За словами батька медицини Гіппократа (IV в. Е. ), алкогольне сп'яніння є «добровільним короткочасним божевіллям» . Дослідження видатних вітчизняних вчених І. М. Сєченова, І. П. Павлова, С. С. Корсакова, В. М. Бехтерева довели токсичну дію алкоголю на на клітини головного мозку і на організм в цілому. Алкоголізм є хронічним прогресуючим, смертельним захворюванням, що зачіпають і руйнуючим кожну сферу життя людини - душу, тіло, психіку, соціальне життя. Алкоголь руйнує всі органи, проте особливо небезпечно його вплив на роботу мозку і нервової системи. Завдяки своїй здатності добре розчинятися у воді, етиловий спирт особливо швидко проникає в органи, що відрізняються гарним кровопостачанням. Тому так висока токсичність алкоголю стосовно до головного мозку, який дуже добре забезпечується кров'ю. Безперервне і тривале споживання алкоголю веде до деградації мозку і до неможливості відновлення вищих центрів психічної активності. Відбувається зупинка в розумовому розвитку питущого, його мислення обмежується простими шаблонами. Втрата почуття страху

Вплив алкоголю на серце Алкоголізм та його наслідки для серця вельми негативні і небезпечні, Вплив алкоголю на серце Алкоголізм та його наслідки для серця вельми негативні і небезпечні, оскільки серце є головним органом, за допомогою якого здійснюється кровообіг в нашому організмі, при попаданні алкоголю в кров воно першим отримує на себе удар. За статистикою, більше третини всіх смертей від хвороб серця пов’язано з вживанням алкоголю. Переганяючи кров наповнену алкоголем, воно працює в посиленому режимі, при цьому навантаження на нього зростає в кілька разів, саме тому у людей в стані алкогольного сп’яніння спостерігається прискорене серцебиття, при цьому відбувається порушення нормального кровообігу, підвищується кров’яний тиск, що веде до руйнування найдрібніших кровоносних судин. Саме наочне тому підтвердження це почервоніння в області носа у часто питущих людей і почервонілі очні білки, як правило, на ранок після прийняття дози алкоголю. Алкоголь викликає в досить ранньому віці серцево-судинні захворювання, вже в 35 – 40 років питущі люди починають відчувати ознаки гіпертонії, помічають перебої в роботі серця, або неприємні поколювання. Все це із за того, що серце під впливом алкоголю помітно слабшає, покривається жиром і йому стає все важче переганяти цілодобово кров. Звідси інфаркти та інсульти, які нерідко призводять до передчасної смерті людей у досить молодому і продуктивному віці.

Відео вплив алкоголю на серце Відео вплив алкоголю на серце

 Вплив наркотиків на здоров'я людини При вживанні наркотиків розвивається наркоманія – захворювання, при Вплив наркотиків на здоров'я людини При вживанні наркотиків розвивається наркоманія – захворювання, при якому психічний і фізичний стан людини, її самопочуття й настрій цілком залежать від наявності в організмі наркотика. За його відсутності розвивається синдром відміни (абстиненція) – дуже важкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м’язах і внутрішніх органах. Наркотики особливо небезпечні тим, що навіть одноразове їх уживання може призвести до наркотичної залежності. У зв’язку з фізіологічними особливостями організму в підлітків дуже швидко розвивається наркотична залежність (значно швидше, ніж у дорослих). Відомі випадки, коли перші експерименти з наркотиками закінчувалися смертю. Люди, які вживають наркотики, значно більше, ніж інші, ризикують отримати ВІЛ-інфекцію, оскільки вірус може передаватися через кров (при використанні одного шприца для ін’єкцій декількома людьми), а наркотики призводять до втрати контролю над поведінкою, адже вони сильно впливають на роботу головного мозку, нервову систему і разом з цим – на самоконтроль. Під дією наркотиків нервові клітини просто згорають. Різко знижується захисна реакція організму. Багаторазове проколювання вен може призводити до утворення тромбів і рубців. Коли тромби відриваються й потрапляють до кровообігу, а відтак до серця й легенів, може настати смерть – тромб закриває доступ крові до життєво важливих органів. Бактерії, потрапляючи з нечистої голки до кровообігу, циркулюють по всьому організму й відкладаються на серцевих клапанах, призводячи до серйозного захворювання – "бактеріального ендокардиту”, для якого характерні такі симптоми як жар, слабкість, серцева недостатність. Мікроби з нестерильної голки можуть призвести також до абсцесу мозку, симптомами якого є сильний жар і конвульсії. В усіх цих випадках можлива кома або смерть. У жінок, котрі вживають наркотики під час вагітності, можуть народитися мертві діти або ж діти з дуже серйозними вадами: клишоногістю, відсутністю кінцівок, розщепленим піднебінням, "заячою губою”, дефектами внутрішніх органів. Вживання дурманних токсичних речовин (тобто летких речовин, які використовують у побутовій хімії, бензині тощо) може пригнічувати функції дихання (можлива навіть зупинка дихання), порушення серцевої діяльності, а часом – непритомність і навіть смерть. При вживанні наркотиків різко погіршуються пам’ять, здатність до логічного мислення, засвоювання нової інформації, зосередження. Глибоко деформується особистість людини, розвиваються серйозні психічні захворювання. Процес деградації особистості дуже швидкий. У 30 -40 років наркомани і виглядають, і почуваються, і поводять себе, як старі.

Скажи наркотикам «НІ!» Наркотики - це одне з диявольських знарядь нашого століття. Це лихоманка, Скажи наркотикам «НІ!» Наркотики - це одне з диявольських знарядь нашого століття. Це лихоманка, яка занапастила чимало людських душ. Наркоманія - це ворог: підступний, зловісний, нещадний. . . Впливають наркотики на людину різнобічно. Вони блокують всі відчуття, як приємні, так і небажані. І хоча наркотики можуть мати короткочасний бажаний результат у випадках, коли потрібно впоратися з болем, вони знищують здібності і жвавість розуму і затьмарюють думки. Наркотики впливають і змушують людину сприймати все повільно або почуватися тупою, і призводять до того, що вона зазнає в житті невдач. Коли невдач стає дедалі більше і життя стає все важче, людина прагне приймати ще більше наркотиків, помилково вважаючи, що це допоможе впоратися із проблемами. Але коли дія наркотику припиняється, людина стрімко падає ще нижче, ніж була раніше. Врешті‐решт наркотики зруйнують все і головне — твоє життя.

Вирішувати, звісно тобі. Ти власник свого життя. Отож, розпорядись ним мудро! Вирішувати, звісно тобі. Ти власник свого життя. Отож, розпорядись ним мудро!