Скачать презентацию Людина культури XX ст Узагальнення Зміни культурно-історичного процесу Скачать презентацию Людина культури XX ст Узагальнення Зміни культурно-історичного процесу

Людина культури XX ст.pptx

  • Количество слайдов: 10

Людина культури XX ст. Узагальнення Зміни культурно-історичного процесу, прояви інакомислення нації. Узагальнення значення культури Людина культури XX ст. Узагальнення Зміни культурно-історичного процесу, прояви інакомислення нації. Узагальнення значення культури в житті людини

Узагальнення Багато чого в культурі XX ст. робить її зовсім іншою в порівнянні з Узагальнення Багато чого в культурі XX ст. робить її зовсім іншою в порівнянні з усією попередньою культурною історією людства. З небаченою силою проявилася закономірність прискорення культурно-історичного процесу. Перестають відігравати попередню роль простори і відстані, а протягом життя лише одного покоління відбуваються зміни такої глибини і значущості, що вони змінюють і образ світу, і спосіб мислення.

Культура для багатьох перша потреба, яку не потрібно задовільняти. Станіслав Єжи Лец Яка б Культура для багатьох перша потреба, яку не потрібно задовільняти. Станіслав Єжи Лец Яка б жорстока не була реальність, та дійсно, слова Станіслава Леца, все ж доволі змістовні… Саме в період 20 -21 ст. виникає явище інакомислення. Люди, народи і цілі нації починають плідно працювати над власною обізнаністю в сфері культурного життя, не дивлячись на тогочасні чи то тоталітарні, чи то диктаторські, чи то імперські владні заборони, які були спрямовані та зосереджені та збагаченні власної «криниці таланту» . Це трактування так званої політики влади почало набирати оберти і перейшло від рекламного лозунгу в начебто національну ідеологію.

Культура - це міра людяності в людині. Карл Маркс Ми цінуємо зовсім не те, Культура - це міра людяності в людині. Карл Маркс Ми цінуємо зовсім не те, що повинні. Останнє покоління людства принесло світу багато благ, що затьмарюють розум. З цими ж народженими дарами цивілізації ми забули про святість людини. Насправді ж, ми просто виникаємо, а народження – це процес збагачення «істоти» людяністю, каталізатором чого, і є культура. Шкода, що деякі, померли, так і не народившись… Важко переоцінити значущість впливу культури на життя людини.

В нас таке різноманіття різноманітності, аж вибрати ні з чого … Саме в цей В нас таке різноманіття різноманітності, аж вибрати ні з чого … Саме в цей час виникає незліченна кількість різноманітниз напрямів, течій, від центру до перефирії, завдяки чому, кожна окремо взята особа має можливість вибрати напрям літератури, музики, мистецтва в цілому, аби розпочати той, так званий, процес народження. Театри і кіно набувають постійності відвідань, книга стає первинним джерелом дузовності, музика доводить до катарсису, а танець стає, як ніколи балакучим.

Література 20 століття – пошуки власності у гласності. На перевагу любовним мотивам у літературі, Література 20 століття – пошуки власності у гласності. На перевагу любовним мотивам у літературі, прийшли філософізм, аналітика, розмірковування. В цей час популярними стають літературознавці-філософи: Ліна Костенко, Пауло Коєльо тощо. Прозові твори не чим не уступають ліриці. Проте владні терни все більше забур’янюють життя митців, контролюючи кожен їз крок, що суперечив тогочасній ідеології. Однак цвітіння слова затьмарило гадючий авторитет влади.

Театр і кіно Разом з кіномистецтвом театр підпадає під тотальний контроль цензури влади Попри Театр і кіно Разом з кіномистецтвом театр підпадає під тотальний контроль цензури влади Попри переслідування акторів цензорами та радянськими звойдами, театр і кіно набувають небаченого розквіту Український театр признається на міжнародному рівні, а кінострічки українськиз кінематографістів стают в одну лінію з закордонними фільмами

Музика Композитори цього часу всесвітньо відомі, завдяки своїм нереально-реалістичним творінням(Косенко, Лятошинський, тощо. ) Виконавці Музика Композитори цього часу всесвітньо відомі, завдяки своїм нереально-реалістичним творінням(Косенко, Лятошинський, тощо. ) Виконавці вийшли на цілковито новий рівень, як власне і сама музика. (Ніна Матвієнко, Софія Ротару, тощо)

Живопис Трохи пізніше, ніж в Західній Європі в Україні на межі століть з'являються художники-імпресіоністи, Живопис Трохи пізніше, ніж в Західній Європі в Україні на межі століть з'являються художники-імпресіоністи, які прагнуть передати у творах витончене відтворення особистісних вражень та спостережень. Яскравим представником цієї генерації малярів був Микола Бурачек, відомий картинами Дніпра та Києва.

Ми і є втілення культури… Кожного дня ми створюємо свій аналог культури: наш смак, Ми і є втілення культури… Кожного дня ми створюємо свій аналог культури: наш смак, пристрасті, звички, надії, спогади… Не ми повинні стати культурними, культура повинна стати нами….