Скачать презентацию Лосенко Антон Павлович Народився в місті Глухів Скачать презентацию Лосенко Антон Павлович Народився в місті Глухів

Лосенко Антон Павлович.pptx

  • Количество слайдов: 19

Лосенко Антон Павлович Лосенко Антон Павлович

Народився в місті Глухів у козацькій родині. Навчався в Глухівській школі співу та інструментальної Народився в місті Глухів у козацькій родині. Навчався в Глухівській школі співу та інструментальної музики. Рано став сиротою. У 7 років (1744) направлений у Придворну співоцьку капелу. 1753 року (через пов'язану з віком зміну голосу) відданий на навчання до кріпацького живописця графа Петра Шереметьєва — портретиста Івана Аргунова (1729– 1802).

1758 року зарахований графом Іваном Шуваловим до петербурзької Академії мистецтв, де навчався під керівництвом 1758 року зарахований графом Іваном Шуваловим до петербурзької Академії мистецтв, де навчався під керівництвом французьких художників Луї-Жозефа Ле. Лоррена (1715— 59) та Жана-Луї Девельї (1730– 1804). 1760 року написав портрети президента петербурзької Академії мистецтв графа Івана Шувалова, поета Олександра Сумарокова. Від вересня цього ж року вдосконалював свою майстерність у Жана Рету (1692– 1768) в Парижі (Франція). Створив там велику картину на євангельський сюжет «Чудесна ловля риби» . 1762 року повернувся до Санкт-Петербурга. Написав портрети великого князя Павла Петровича (майбутній імператор Павло I;

У 1763— 65 роках знову вчився в Парижі у майстерні історичного живопису Жозефа-Марі Вієна У 1763— 65 роках знову вчився в Парижі у майстерні історичного живопису Жозефа-Марі Вієна (1716– 1809). Там він написав, зокрема, «Смерть Адоніса» , «Андрій Первозванний» (обидві 1764), «Жертвоприношення Авраама (Авраам приносить в жертву сина свого Ісаака)» (1765). Від 1766 року вивчав античність і копіював майстрів Відродження в Італії, написав полотно «Зевс і Фетіда» (1769). У його картинах початку й середини 1760 -х років на біблійні сюжети відчутні зв'язки з мистецтвом пізнього бароко, наступні праці (зокрема «Авель» і «Каїн» , обидві 1768) позначені рисами класицизму.

1769 року повернувся в Санкт-Петербург. 1770 року створив картину на тему давньоруської історії — 1769 року повернувся в Санкт-Петербург. 1770 року створив картину на тему давньоруської історії — «Володимир і Рогніда» , яка стверджувала рівноправність національної історії з історією античного світу. За неї отримав звання академіка. Цього ж року зайняв посаду ад'юнкт-професора петербурзькій Академії мистецтв. 1772 року став професором і директором (спільно з французьким скульптором Ніколя-Франсуа Жілле, 1709— 91) петербурзької Академії мистецтв. Створив перший в Російській імперії посібник з художньої анатомії під назвою «Изъяснение краткой пропорции человека, основанной на достоверном исследовании разных пропорций древних статуй, старанием Императорской Академии художеств профессора живописи господина Лосенка для пользы юношества, упражняющегося в рисовании, изданное» . Підготував рекомендації щодо роботи над історичною картиною. Працював над полотном «Прощання Гектора з Андромахою» (1773, не закінчена; у піднесених образах у ній втілено ідею патріотичного подвигу, готовності до самопожертви).

Прощання Гектора з Андромахою Прощання Гектора з Андромахою

Зевс і Фетіда Зевс і Фетіда

Чудесна ловля риби Чудесна ловля риби

Жертвоприношення Авраама Жертвоприношення Авраама

Десять заповідей Моїсея Десять заповідей Моїсея

актор Яків Шумський актор Яків Шумський

актор Федір Волков актор Федір Волков

1773 року (на 37 році життя) почав тяжко хворіти і невдовзі помер. Похований на 1773 року (на 37 році життя) почав тяжко хворіти і невдовзі помер. Похований на Смоленському кладовищі в місті Санкт-Петербург. Його педагогічна діяльність, а також його підручник (ним користувалися до середини 19 століття) істотно вплинули на розвиток художньої освіти в Російській імперії. Картини Лосенка зберігаються в музеях Росії, Білорусі, України ( «Авель» — у Харківському художньому музеї).

Презентацію підготувала студентка групи П-21 Галицького коледжу Імені В’ячеслава Чорновола Гудь Марія. Презентацію підготувала студентка групи П-21 Галицького коледжу Імені В’ячеслава Чорновола Гудь Марія.