лондон.ppt
- Количество слайдов: 36
Лондон - столиця Великої Британії Навчальна презентація З Художньої культури Учениці 9 класу Новоіванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Самойленко Катерини
Око Лондона Лондонське око (англ. EDF Energy London Eye) - одне з найбільших коліс огляду у світі, розташоване в лондонськом районы Ламбет на південному березі Темзи. З висоти 135 метрів (приблизно 45 поверхів) відкривається вид практично на все місто. Колесо огляду спроектували Девід Маркс і Джулія Барфілд. Втілення проекту в життя тривало шість років.
Лондонське око має 32 повністю закриті кабінкикапсули для пасажирів, зроблені у формі яйця. Капсули символізують собою 32 передмістя Лондона. Кожна 10 -тонні капсула може прийняти до 25 пасажирів. Колесо обертається з постійною швидкістю 26 сантиметрів в секунду (приблизно 0, 9 кілометрів на годину) для того щоб один оборот займав приблизно 30 хвилин. Колесо не зупиняється, щоб взяти на свій борт» пасажирів, так як швидкість дозволяє пасажирам входити і виходити на рівні землі. Колесо зупиняється тільки для того, щоб інваліди і літні люди могли здійснити посадку/висадку безпечно.
Букінгемський палац (англ. Buckingham Palace) - офіційна лондонська резиденція британських монархів (в даний час королеви Єлизавети II). Розташований напроти вулиці Пэлл. Мелл і Грін-парку з беломраморним з позолотою пам'ятником королеві Вікторії. Коли монарх знаходиться в палаці, над дахом палацу майорить королівський штандарт.
Біг Бен Біг-бен (англ. Big Ben) - назва найбільшого з шести дзвонів Вестмінстерського палацу в Лондоні, часто це назва відносять до годинника і Годинникової вежі в цілому, що з вересня 2012 року офіційно називається «вежею Єлизавети» .
Існує дві теорії щодо походження назви. Згідно з першою, найважчий на той момент дзвін - 13, 7 тонни - отримав своє ім'я біг-бен (Великий Бен) на честь сера Бенджаміна Холу, який керував роботами з виливку дзвони. Згідно з іншою, бігбен був названий на честь Бенджаміна Каунта, надзвичайно популярного в той час боксера у важкій вазі.
Тауерський міст (англ. Tower Bridge) розвідний міст в центрі Лондона над річкою Темзою, недалеко від Лондонського Тауера. Відкритий в 1894 році. Також є одним із символів Лондона і Великобританії.
Для пішоходів конструкцією мосту передбачалася можливість перетинати міст навіть під час розлучення прольоту. Для цієї мети, крім звичайних тротуарів, розташованих по краю проїзної частини, в середній частині були сконструйовані пішохідні галереї, що з'єднують башти на висоті 44 метрів. Потрапити в галереї можна було по сходах, розташованим всередині веж. З 1982 року галерея використовується як музей і оглядовий майданчик.
Британський музей був створений у 1753 на основі трьох колекцій - колекції відомого британського лікаря і натураліста Хэнса Слоуна, колекції графа Роберта Харлі, а також бібліотеки антиквара Роберта Котону, яка стала основою Британської бібліотеки. Створення музею було затверджено актом Британського парламенту.
Спочатку музей розмістився в Монтегю-хаусі - аристократичному особняку, який знаходився у лондонському районі Блумсбері. Він відкрився для відвідувачів в 1759 році. З'їзд розширився за рахунок придбання античних ваз Вільяма Гамільтона (1772), та з мармурів Таунли (1804, 1814), колекції мінералів Гревиля. У 1814 -1815 роки парламент викупив у лорда Эльджина безцінні шедеври з афінського Парфенона. Багато хто з музейних придбань (як, наприклад, Розеттський камінь) потрапили в Англію при темних обставин. Греція і Єгипет, з яких були вивезені стародавні пам'ятники, досі вимагають їх повернення назад.
Музей мадам Тюссо - музей воскових фігур в лондонському районі Мэрилебон, має філії в 10 містах (станом на 2010 рік) Амстердамі, Лас-Вегасі, Копенгагені, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Гонконгу, Шанхаї, Вашингтоні, Відні та Берліні. Він був заснований скульптором Марією Тюссо.
Марія Тюссо (1761 -1850), дівоче прізвище Гросхолтц (Grosholts), народилася в Страсбурзі, її мати працювала економкою у доктора Філліпа Кертіса, який займався восковими моделями. Він навчив Марію Тюссо мистецтва по роботі з воском. У 1765 році він зробив воскову фигуру Марри Жанни Дюбари, коханки Людовика XV.
Тейт Модерн (Tate Modern) - галерея сучасного мистецтва в Лондоні. Вона є частиною групи галереї Тейт, які виставляють національну колекцію сучасного британського мистецтва з 1500 року по цей день, так само колекцію искусствамодернизма. У Тейт Модерн знаходиться колекція творів міжнародного мистецтва, створених з 1900 року.
Лондонський зоопарк (англ. London Zoo) - найстаріший науковий зоопарк у світі. Заснований в Лондоні 27 квітня 1828 року як зоологічної колекції, призначеної для наукових досліджень. З 1847 року відкрито для публічних відвідин. Одне з найбільших зоологічних зборів в Сполученому Королівстві (станом на 2006 рік - 16 802 особи тварин 755 видів). Адміністративно підпорядкований створеному в 1826 році Зоологічному суспільству Лондона. Розташований в північній частині Риджентс-парку на кордоні між районами Вестмінстер та Camden.
На території, що належить лондонському зоологічному зборам, відкриті перші в світі загальнодоступні серпентарій (1849), акваріум (1853), інсектарій (1881), дитячий зоопарк (1938). Зоологічне товариство Лондона не отримує офіційного фінансування, покладаючись на внески «учасників» . «друзів» і «членів» , а також доходи від продажу вхідних квитків і субсидії від благодійних організацій.
Гайд-парк (англ. Hyde Park) - королівський парк площею 1, 4 км 2 в центрі Лондона. Із заходу до неї примикають Кенсингтонські сади. Традиційне місце політичних мітингів, свят і гулянь.
Ще до норманського завоювання парк належав Вестмінстерський абатству; назву отримав від стародавньої одиниці площі. З початком розпуску монастирів (1536 р. ) Генріх VIII вилучив його в скарбницю, щоб використовувати для власних мисливських веселощів. Для публіки він був відкритий при Якові I, а при Карла II став улюбленим місцем відпочинку лондонців. Королева Вікторія обрала Гайд-парк місцем проведення першої в історії Всесвітньої виставки 1851 року, для якої в парку було споруджено «нове чудо світу» - Кришталевий палац (не зберігся).
Церква Святого Петра у Вестмінстері Соборна церква Святого Петра у Вестмінстері, майже завжди звана Вестмінстерське абатство - готична церква у Вестмінстері (Лондон), на захід від Вестмінстерського палацу. Будувалася з перервами з 1245 по 1745 роки, але вигляд зберігає готичний. Традиційне місце коронації монархів Великобританії і поховань монархів Англії. Поряд з прилеглої церквою Сент-Маргарет аббатство зарахована до Всесвітньої спадщини.
Зі своїми однаковими кутовими вежами і ажурними арками це старовинне англійське абатство в готичному стилі є одним з яскравих прикладів середньовічної церковної архітектури. Але для англійців воно є набагато більшим: це святилище нації, символ всього, за що боролися і борються британці, і тут знаходиться те місце, де була коронована велика частина правителів країни, багато з яких поховані тут же.
Альберт хол Лондонський королівський зал мистецтв і наук імені Альберта, або Альберт хол, - найпрестижніший концертний зал Великобританії. Побудований в пам'ять принца-консорта Альберта при його вдові королеві Вікторії. Розташований у Південному Кенсінгтоні - районі Лондона, наповненому культурними установами вікторіанської епохи.
Кожен рік в Альберт-холі проходить близько 350 заходів, включаючи концерти класичної музики, постановки опер і балетів, церемонії нагороджень, благодійні концерти, банкети. У повоєнний час в Альберт-холі не раз виступали популярні рок-групи, як, наприклад, The Beatles, Led Zeppelin і The Who. У 1956 році Альфред Хічкок зняв у Альберт-холі кульмінаційну сцену гостросюжетної стрічки «Людина, яка дуже багато знала» .
Трафальгарська площа - площа в центрі Лондона, де, на місці Чарингского хреста, сходяться три головні вулиці Вестмінстера Стренд, Уайтхолл і Мелл. Спочатку носила назву площі короля Вільгельма IV, але остаточне отримала назву на честь перемоги Англії при Трафальгарі 1805 р.
У центрі площі - колона Нельсона з темно сірого граніту висотою 44 м , увінчана статуєю адмірала Нельсона. Чотири сторони колони прикрашені фресками, виготовленими із захоплених і переплавленных наполеонівських гармат. Вона споруджена в 1840 -1843 рр. , оточена скульптурами левів і фонтанами. По кутах площі - чотири скульптури. Навколо площі розташовуються Лондонська Національна галерея.
Музей Вікторії і Альберта - музей в Лондоні, найбільший в світі музей декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Заснований в 1852 році. Розташований у районі Південний Кенсінгтон. Вхід безкоштовний. За даними The Art Newspaper, музей знаходиться на 14 -му місці у світі за відвідуваністю серед усіх музеїв мистецтв (2 789 400 відвідувачів на рік).
У музеї виставлені більше сотні картин, у тому числі картина Констебла «Вид на собор у Солсбері з єпископського саду» , десятки скульптур, середньовічні речі, тканини, театральна колекція, глиняне мистецтво і т. д. Музей був заснований в 1852 році під впливом успіху Всесвітньої виставки 1851 року. Фінансування його створення здійснювалося за рахунок частини коштів, отриманих від проведення виставки.
Арена О 2 - багатоцільовий критий стадіон, розташований в центрі розважального комплексу The O 2 на півострові Гринвіч у Південно. Східному Лондоні (Англія). Вміщує до 23000 чол. в залежності від події. Це одна з найбільших критих арен в Європі, поряд з Manchester Evening News Arena (MEN Arena), Lanxess Arena в Кельні, Ареною Белграда і «Олімпійським» в Москві. У 2008 році O 2 арена стала найбільш завантаженим стадіоном у світі, обігнавши MEN Arena, яка була найбільшою з 2001 року.
Собор Святого Павла - англіканський собор, присвячений апостолові Павлу. Знаходиться у верхній частині Ладгейт Хілл, найвищій точці Лондона, і є резиденцією єпископа Лондона. В історії відомо п'ять соборів святого Павла, що існували в різний час, але що знаходилися в одному і тому ж місці: • перший (дерев'яний) собор був побудований в 604 р. і згорів у 675 р. ; • другий (кам'яний) собор був побудований в 685 р. і в 961 був зруйнований вікінгами під час чергового набігу на Лондон; • третій (кам'яний) собор був побудований в 962 р. і згорів разом зі всім Лондоном під час пожежі 1087 р. ; • четвертий (кам'яний) собор відомий також як Старий Сент-Пол під час Великої Пожежі Собор згорів у 1666 р. Хоча після пожежі відновити собор було можливо, влада все ж таки прийняли рішення про будівництво на його місці нової будівлі; • п'ятий (кам'яний) собор був побудований за проектом архітектора Крістофера Рена (англ. Christopher Wren). Роботи були розпочаті в 1675 році і завершені в 1708 році.
Собор Святого Павла є усипальницею майже двохсот найвідоміших громадян Великобританії. Ця традиція бере свій початок ще з попередніх соборів - в першому і другому соборах були поховані англо-саксонські королі. Першим удостоївся честі бути захороненным в соборі Святого Павла його архітектор - Крістофер Рен. На його могилі не встановлено пам ’ ятника, і лише наведена епітафія на латині Lector, si monumentum requiris, circumspice ( «Читач, якщо ти шукаєш пам'ятник - просто озирнися навколо» ). З найпомітніших фігур, які поховані в соборі Святого Павла, слід зазначити герцога Веллінгтона, адмірала Нельсона, сера Олександра Флемінга.
Театр Глобус У липні 1613 року театр «Глобус» згорів під час спектаклю «Генріх VIII» . Театральна гармата, яка повинна була вистрілити під час вистави, дала осічку, запалила дерев'яні балки і дах з соломи. Згідно з одним з уцілілих описів цього події ніхто не постраждав, за винятком одного глядача, який погасив загорілися на ньому короткі брюки (кюлоты) пляшкою еля. Засновником першого Глобуса був Шекспір
«Глобус» був побудований в 1599 році з використанням дерев'яних конструкцій більш раннього театру (першого загальнодоступного лондонського театру), називався просто «Театр» , який був побудований батьком Річарда Бербеджа, Джеймсом Бербеджем, в Шордичі в 1576 році. Бербеджи спочатку орендували місце, на якому був побудований «Театр» , на 21 рік. 1598 року власник землі, на якій розташовано «Театр» , підвищив орендну плату. Бербеджи демонтували «Театр» балка за балкою і перевезли до Темзи, і там він був зібраний знову вже як «Глобус» .
Риджентс-парк - один з головних королівських парків Лондона, що розкинувся на площі в 188 га на кордоні між Вестминстером (на південь) і Кэмденом (північ).
Риджентс-парк є популярним місцем відпочинку жителів і гостей Лондона. У парку можна орендувати поля для футболу і регбии тенісні корти. В озерах парку живе багато водоплавних птахів. Влітку працює прокат човнів. У центрі Риджентс-парку разбитрозарий.
Ковент-Гарден Сучасна будівля театру - третє за рахунком розташоване на цьому місці. Воно було побудоване у 1858 р. і піддалося кардинальної реконструкції в 1990 -ті роки. Зал Королівської опери вміщує 2268 глядачів. Ширина просценіума 12, 2 м, висота 14, 8 м. Перший театр розташовувався у парку і був побудований на рубежі 1720 -30 -х рр. з ініціативи режисера і імпресаріо Джона Річа і відкрився 7 грудня 1732 р. виставою по п ` єсі Вільяма Конґрива «Так надходять у світлі» .
Другий театр У 1808 р. перший театр Ковент-Гарден був знищений пожежею. Нова будівля театру було зведено за перші дев'ять місяців 1809 р. за проектом Роберта Смерка і відкрилося 18 вересня постановкою «Макбета» . Менеджмент театру підняв ціни на квитки, щоб окупити вартість нового будинку, однак публіка протягом двох місяців зривала спектаклі постійними криками, плесканням і свистом, в результаті чого керівництво театру змушене було повернути ціни до колишнього рівня.
Третий театр Третій театр Ковент-Гарден був побудований в 1857 -1858 рр. за проектом Едуарда Мидлтона Баррі і відкрився 15 травня 1858 р. постановкою опери Мейєрбера «Гугеноты» . Під час Першої світової війни театр був реквізований і використовувався як склад. Під час Другої світової війни в будівлі театру був танц-зал. У 1946 році в стіни Ковент-Гардена повернувся балет: 20 лютого театр відкрився «Сплячій красуні» Чайковського в екстравагантній постановці Олівера Мессела. Одночасно почалося створення оперної трупи, для якої театр Ковент-Гарден став би домашньої сценою, - і 14 січня 1947 року Оперна трупа Ковент-Гардена (майбутня Лондонська королевська опера) представила тут оперу Бізе «Кармен» .
Що ж наш урок підходить кінцю давайте підсумуємо вивчене 1. Які експонати представлені в музеї мадам Тюссо? 2. Скільки дзвонів має Біг Бен? 3. Який розвідний лондонський міст ви знаєте? 4. Яка галерея розташована в Лондоні займається виставками творінь сучасного мистецтва?
лондон.ppt