Belemnite.pptx
- Количество слайдов: 8
Лікувальні властивості рострів белемнітів: міф чи реальність • Пилипенко Д. О. • Геологічний факультет Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка • paleo. ua@gmail. com Реконструкція зовнішнього вигляду белемніту. Белемніти схожі на сучасних кальмарів, проте в їх хвостовій частині знаходився кальцитовий ростр.
Лікування рострами белемнітів в народній медицині відоме з давніх часів. В останні роки можна спостерігати цікавий феномен, який варто дослідити більш ретельно. Адже бажаючих лікуватись белемнітами стає дедалі більше як за особистим спостереженнями автора доповіді, так і згідно моніторингу інтернет-джерел. Автор особисто знає фосіл-хантерів (шукачів скам’янілостей), які за рік продають десятки кілограм. Розрахований загальний об’єм в Україні - центнери белемнітової речовини щорічно. Тисячі людей займались самолікуванням або звертались до послуг народних цілителів. Бідні студенти-геологи шукають белемнітів в Канівському водосховищі, яке підмиває юрські глиняні розрізи в селі Григорівка, Канівській район.
Давня Київська Русь залишила в спадщину міфічну назву белемнітів – «стріли Перуна» , це пов’язано з тим, що в давнину люди плутали белемніт із піском, який спікся від удару блискавки – фульгуритом. Найбільш розповсюдженою назвою стали «чортові пальці» . Згідно міфу, архангели відрубували падшим ангелам (чортам) пальці, якими ті намагались втриматись за небеса. Ростр белемніту по центру утворює химерні форми разом з ядрами амонітів, Юрській період (150 мільйонів років), Ярославська область, Росія
Ростри белемнітів – внутрішні мушлі викопних головоногих молюсків, які знаходять масово в морських осадових відкладах, вік яких 65 -200 мільйонів років. З сучасних родичів найбільш схожими на белемнітів є кальмари та каракатиці, хоча вони не мають такої потужної черепашки, як у мезозойських представників. В Україні знахідки белемнітів розповсюджені абсолютно у всіх регіонах країни. Використовуються стратиграфами для визначення віку геологічних порід, тобто є керівними формами юрського та крейдяного періодів. Анатомія «наживо» белемніта Passaloteuthis bisulcata, унікальний стан збереження, юрській період, Німеччина. Природничий музей Штутгарту.
Ростри белемнітів переважно складаються з мінералу кальциту або арагоніту (обидва є поліморфними формами карбонату кальцію Ca. CO 3), іноді вкриті сорочкою з вапна Ca. O. Домішок менше 1%. З точку зору фармацевтики, активно діючі на організм речовини в складі белемніту відсутні. Не дивлячись на скромні біогеохімічні висновки щодо лікувальних властивостей, белемніти активно використовуються для лікування в неофіційної медицини.
Основні варіанти використання ростів белемнітів: цілими для масажу та безконтактово; перетертими в порошок як присипка, як складова мазі та внутрішньо. Присипка для загниваючих ран або шкіряних подразнень, за умовою стерильності, подібна за своїм ефектом до звичайних дитячих присипок. Харчовою активною добавкою белемніт назвати неможливо, бо засвоєння кальциту при вживанні белемніту значно гірше ніж, наприклад, при вживані коколітофоридів (крейди). Тим не менш, белемнітами лікують десятки важких хвороб від переломів кісток до псоріазу. Причому, як і знайомі автори, так і інтернет-форуми дають схвальні відгуки щодо белемнітів. В домашніх умовах людини з давніх часів перетирали белемніти в порошок: шкребли ножем або товкли в ступці.
За певними ознаками белемнітів можна віднести до гомеопатичних засобів за такими принципами: нешкідливі, безпечні, природні; лікує неприємні, але несмертельні хвороби; відносно дорогі, але по кишені (середня оптова ціна 160 гривень за кілограм лому белемнітів, ціна за 5 -8 см ростр – 10 гривень); лікувальні здібності офіційна медицина пояснити не може, але хворі фіксують полегшення або з часом виліковуються. Белемніти в крейді, крейдяний період (100 мільйонів років, річка Десна
У випадку з лікуванням белемнітами ситуація трохи цікавіше, ніж звичайна психорелаксуюча дія ефекту Плацебо. Варто згадати поширений прийом (патерн) в нейролінгвістичному програмуванні (НЛП), при якому часто використовується так званий «якір» . Белемніт на більшість людей справляє велике враження (як майже будь-яка дивина, яка існувала десятки або сотні мільйонів років тому), в цьому випадку підсвідомість людині значно легше прив’язати (заякорити) до дива виліковування. В будь-якому разі, феномен лікування белемнітами потребує більш ретельної уваги та вивчення з боку науковців. Шлунки юрських морських хижаків, набиті рострами, доводять корисну дію белемнітів на живі організми. Природничий музей Штутгарту.
Belemnite.pptx