312.pptx
- Количество слайдов: 20
Лібералізація податкової системи
Мета: надання ідей щодо покращення податкової системи в Україні
В даний час проблема побудови ефективної податкової системи – одна із найбільш актуальних у процесі розвитку в Україні ринкових відносин та інтегрування української економіки в світовий ринок. Її вирішення повинно здійснюватись шляхом вивчення, аналізу і творчого осмислення як існуючої в Україні законодавчої бази, так і накопиченого в світі досвіду в сфері оподаткування.
Основними недоліками діючої податкової системи є: • нерівномірність і несправедливість розподілу податкового навантаження; • перетворення податкової системи у чинник пригнічення економічного зростання та інвестиційної активності, стимулювання ухилення від сплати податків та відтік капіталів за кордон; • велика кількість нормативно-правових актів з питань оподаткування, - більш як 500 нормативно-правових актів, нормами яких повинні володіти та керуватись на практиці як платники податків, так і працівники органів державної податкової служби України
• неузгодженості та протиріччя окремих норм податкових законів, їх нестабільність, безсистемне надання пільг та перекручування суті окремих видів податків; • неврегульованість правових гарантій для учасників податкових відносин, відсутність прозорих і ефективних механізмів захисту прав платників податків; • проблема подвійного оподаткування; • велика кількість малоефективних податків, які потребують істотних
Щоб усунути недоліки податкової системи потрібно здійснити реформу пододаткового законодавста. В нас є багато пропозицій щодо покращення податкової системи. Ось деякі із них:
1. Реєстація платників ПДВ Дозволити новоствореним компаніям реєстратись платниками ПДВ без необхідної умови мати 300 тис. грн. оподаткованого доходу протягом 12 попередніх календарних місяців та передбачити виключний перелік підстав для відмови у реєстрації платником ПДВ та передбачати відповідальність податкових органів за безпідставну відмову у реєстрації.
2. Митна, звичайна та ринкова ціна імпортних товарів. Гармонізувати митні процедури і документи з вимогами Податкового кодексу, щоб полегшити процес визначення митної вартості для кожної одиниці імпортованих товарів.
3. Обмеження витрат при сплаті податку на прибуток підприємства (ППП). • Виключити обмеження для нерезидентів (за винятком офшорних зон) • Додати Кіпр в перелік офшорних зон • Чітко сформулювати визначення бенефіціарного власника в Податковому кодексі
4. Відповідальність платників податків за порушення податкових норм до набуття чиності Податковим кодексом: • Визначити у Податковому кодексі які застосовувати штрафи до податкових порушень, що були здійснені до січня 2011 року
• Додати статтю, що штрафи, які застосовуються з січня 2011 року не повинні брати до уваги порушення, які виявлені під час податкових перевірок до 1 січня 2011 року і штрафів призначених до цього періоду.
• Щоб уникнути подвійного накладання штрафів за те саме порушення, виключити ст. 121, оскільки ст. 123 є достатньою для накладання штрафів.
• Штраф за завищення від'ємного результату в ст. 123 повинен бути аналогічним до несплаченого податку, наприклад базою нарахування штрафу не повинні бути завищені втрати, лише завищені втрати помножені на ставку податку у відповідному періоді.
5. Собівартість товарів для оподаткування Скорегувати ст. 138. 8 щодо загальновиробничих витрат з метою мінімізувати різницю між двома видами обліку. Внаслідок такого підходу до податкової собівартості реалізованих товарів, застосовуваний механізм може призвести до збільшення бази оподаткування, оскільки витрати з виготовлених, але ще не проданих товарів не меншуватимуть базу оподаткування.
• Ухвалити, що загальні виробничі витрати можуть бути включені у вартість товарів відповідно до особливостей виробничого процесу, що слід визначити (зафіксувати) в порядку ведення обліку платником податку. Ці положення повинні Відповідати стандарту Бухгалтерсь- кого обліку 16 «Витрати» .
• Відмінити зміни до Стандарту бухгалтерського обліку 16 «Витрати» , які дозволяють використовувати податковий метод визначення собівартості, як такий, що не є економічно обґрунтованим.
6. Інші питання • Відновити старі правила оподаткування для агентських (комісійних) операцій (зі ст. 4. 7 Закону про ПДВ) • Усунути наявні розбіжності і визначити місцем реалізації транспортних послуг місце, де такі послуги фактично надавались
• Регулювати діяльність трейдерів з метою уникненя негативного впливу на виробників (напр. відмінити пільги зі сплати ПДВ)
для побудови ефективної і раціональної податкової системи необхідна податкова реформа. Вона має усунути основні недоліки діючої податкової системи і сприяти запровадженню новоякісної системи податкових відносин.
Дякую за увагу
312.pptx